Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей66Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 12 из 21
Показано с 111 по 120 из 202.
    Odo
    -

Re: Духовность и эзотерика в Полтаве

Ответ Сообщение от Wizard Посмотреть сообщение
    Церкви та релігії створюють люди, для чого вони їх створюють, це вже інше питання, а духовність, я вважаю, культивується у душі кожної окремої людини.
    Духовність існує на всіх рівнях і на церковному і на особистому. Церква — означає збір, зібрання, що поганого у тому, що люди однієї духовности та зацікавлень збираються разом? Це є у будь-яких царинах людського життя, говорити, що духовність може існувати лише на особистому рівні — означає просто, що людина не розуміє цих речей.

Новачок

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Духовність існує на всіх рівнях і на церковному і на особистому. Церква — означає збір, зібрання, що поганого у тому, що люди однієї духовности та зацікавлень збираються разом? Це є у будь-яких царинах людського життя, говорити, що духовність може існувати лише на особистому рівні — означає просто, що людина не розуміє цих речей.
    Якщо говорити саме у контексті зібрання разом з ціллю духовного розвитку, то звісно ж нічого у цьому поганого немає. Але думаю вам знайомі й інші функції церкви і думаю, ви також усвідомлюєте чому церкви створюються, розколюються, обьеднуються і.т.п.
    Шановний пане Odo, думаю ви трохи хибно зрозуміли мене. Я звосім не мав на увазі, і ніде не писав, що духовність може існувати ЛИШЕ на особистому рівні. Я мав на увазі, що до духовності має відношення не лише православна церква московького патриархату, але й безліч інших подібних організацій. Навіть більше того, духовність може розвиватися не тільки у рамках церкви. А культивується духовність саме в душі у людини, тому що без цієї культивації... Розвивай-не розвивай духовність, а їй ніде осісти...
    P.S. Те що хтось не зрозумів мною написаного і тлумачив це на свій лад, не дає права робити висновки, що до мого розуміння тих чи інших речей.
    Odo
    -

Якщо говорити саме у контексті зібрання разом з ціллю духовного розвитку, то звісно ж нічого у цьому поганого немає. Але думаю вам знайомі й інші функції церкви і думаю, ви також усвідомлюєте чому церкви створюються, розколюються, обьеднуються і.т.п.
    Засадничою причиною розколів церков та утворення нових я вважаю, те, що різні люди по-різному відчувають, розуміють і тлумачать релігійне одкровення. В залежности від цього свого розуміння і діють.
    Шановний пане Odo, думаю ви трохи хибно зрозуміли мене. Я звосім не мав на увазі, і ніде не писав, що духовність може існувати ЛИШЕ на особистому рівні. Я мав на увазі, що до духовності має відношення не лише православна церква московького патриархату, але й безліч інших подібних організацій. Навіть більше того, духовність може розвиватися не тільки у рамках церкви. А культивується духовність саме в душі у людини, тому що без цієї культивації... Розвивай-не розвивай духовність, а їй ніде осісти... P.S. Те що хтось не зрозумів мною написаного і тлумачив це на свій лад, не дає права робити висновки, що до мого розуміння тих чи інших речей.
    Не ображайтесь, буває, це лише наочно демонструє, як по-різному можна розуміти слова. Ви у них вклали один глузд — я прочитав зовсім инакший. Як казав один літературний герой: "Слова — джерело непорозуміння".
    Новачок

Засадничою причиною розколів церков та утворення нових я вважаю, те, що різні люди по-різному відчувають, розуміють і тлумачать релігійне одкровення. В залежности від цього свого розуміння і діють.
    А як же боротьба за владу та впливовість???
    Odo
    -

Це світські цінності, а не релігійні, тому зазвичай саме світські невіруючі люди звинувачують церкву у цьому. Бо це єдине, що вони розуміють, стосовно церкви, як суспільного інституту: влада, вона ж впливовість та гроші, на цьому, на жаль, їх екскурс у релігію і закінчується так і не розпочавшись. Коли Ви віруюча людина, то мусите розуміти і розрізняти ці поняття.
    Инвалид умственного труда

Це світські цінності, а не релігійні, тому зазвичай саме світські невіруючі люди звинувачують церкву у цьому. Бо це єдине, що вони розуміють, стосовно церкви, як суспільного інституту: влада, вона ж впливовість та гроші, на цьому, на жаль, їх екскурс у релігію і закінчується так і не розпочавшись. Коли Ви віруюча людина, то мусите розуміти і розрізняти ці поняття.
    Приходите в будний день к лавре... пасматрите на каких машинках отцы на богослужение приезжают
    Odo
    -

А відбувається таке зосередження уваги саме через неспроможність осягнути щось більше, ніж матеріяльні цінности, це наприклад, коли хтось потрапить на якусь доповідь по ядерній фізиці, де йому зрозумілими будуть лише займенники та вигуки доповідачів, то хоч-не-хоч, а йому таки доведеться зосередитися на чомусь зрозумілішому для нього, щоб не померти раптом з нудьги, наприклад, порозглядати колір краваток та сорочок присутніх вчених, як вони загалом виглядають та решту речей, що не мають жодного стосунку до фізики.

Все те саме і стосовно релігії, коли людина не має зеленого поняття, що таке віра, то її увага мимоволі спрямовується на речі більш їй знайомі і доступні для розуміння: влада, впливовість, гроші. Але який стосунок всі ці речі мають до релігії?
    Гуру

Думаю не дуже коректно так стверджувати. До розколу церков 1054 року існувала єдина апостольська (кафолична (грецьк. καθολικὴ Ἐκκλησία - соборна церква)) церква, відтак — що православні, що католики є певною мірою її спадкоємцями. Тому родовід обох церков, як на мене, коректно визначати однаковою цифрою, а не різними.
    Так, трохи не коректно, але по-суті - правильно. Проаналізуйте будь ласка історію церкви до великої Схизми 1054 року. А саме, після Першоапостольської церкви: період гонінь, боротьба католичної церкви за виживання, падіння Римської імперії, роль імператора Константина в 313, 330 роках і так далі.

Ответ Сообщение от rust Посмотреть сообщение
    Приходите в будний день к лавре... пасматрите на каких машинках отцы на богослужение приезжают
    Якщо є змога мати машину - хай роз`їджають. А що завидки беруть?
    Краще подивіться, скільки хорошого вони роблять. На відміну від деяких...
    І за своє священницьке життя вони будуть тримати відповідь перед Богом. А ви - за своє.

А відбувається таке зосередження уваги саме через неспроможність осягнути щось більше, ніж матеріяльні цінности, це наприклад, коли хтось потрапить на якусь доповідь по ядерній фізиці, де йому зрозумілими будуть лише займенники та вигуки доповідачів, то хоч-не-хоч, а йому таки доведеться зосередитися на чомусь зрозумілішому для нього, щоб не померти раптом з нудьги, наприклад, порозглядати колір краваток та сорочок присутніх вчених, як вони загалом виглядають та решту речей, що не мають жодного стосунку до фізики.

Все те саме і стосовно релігії, коли людина немає зеленого поняття, що таке віра, то її увага мимоволі спрямовується на речі більш їй знайомі і доступні для розуміння: влада, впливовість, гроші. Але який стосунок всі ці речі мають до релігії?
    Я згодна з Odo, треба відкривати свої очі на Бога, на спасіння своєї душі, а не шукати негативізм.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Regen Посмотреть сообщение
    Так, трохи не коректно, але по-суті - правильно. Проаналізуйте будь ласка історію церкви до великої Схизми 1054 року. А саме, після Першоапостольської церкви: період гонінь, боротьба католичної церкви за виживання, падіння Римської імперії, роль імператора Константина в 313, 330 роках і так далі.
    Проаналізував, але жодних підстав ставити знак "=" лише між католицькою і первинною християнською церквою не зауважив. Католицтво та православ’я дві гілки: західна та східна однієї, колись єдиної, першохристиянської церкви.
    2.0

Ответ Сообщение от Regen Посмотреть сообщение
    Кстати, христианами являются не только православные. Если уж на это пошло, то церковь существует более 2000 лет:католическая - более 1500, православная около 1000 лет, протестанская - около 500 лет.
    И христиане это те, которые не просто исполняют тупо какие-то обряды, а живут согласно заповедям Божьим.
    хм... а толку з тих церков? податків не платять, барила відїдають... душпастирі бггг... мені люди віруючі, при чому ортодокси, казали, що в усій Полтаві один-два нормальних батюшки. Але вони більше психологи, філософи і мудреці від природи. Тому кількість не значить якість. а якщо людина живе відповідно власному моральному канону вона хто? і взагалі, заповіді божі чи небожі... головне жити в гармонії з внутрішнім світом. а решта - декор.
+ Ответить в теме
Страница 12 из 21

Теги для этой темы