Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей83Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 12 из 14
Показано с 111 по 120 из 135.
    2.0

Re: Фальстарт хакерских атак на власть из-за ex.ua похоронил осенний «интернет-майдан

fragov, я теж про це думала.. але шось мені вони не видаються настільки розумними....) я думаю, це фінт із серії "авось проканає" )

модератор

Re: Крупнейший в Украине пиратский файлообменник EX.UA закрыли?

Закриття ex.ua, реакція мережі, нарешті якась новизна серед вже набридлих всім одних і тих самих новинних тем, лавина емоцій і (іноді) думок з цього приводу, дехто вже навіть відкорковує шампанське, оголошуючи перемогу над владою.

На тлі цієї мережевої ейфорії, вважаю доцільним звернути увагу всіх, кого події навколо ex.ua не залишили байдужими і хто справді переймається майбутнім країни і суспільства, на такі важливі питання, пов'язані з цим "падінням" владних інтернет-ресурсів:

1. Хтось радіє з приводу того, як швидко впали владні сайти, а в мене виникає питання – якщо так легко нашвидкуруч вивести з ладу інформаційні інтернет-ресурси влади, навіть не використовуючи серйозні організовані спецгрупами кібератаки, а лише силами хакерів-аматорів, то що може відбутися у випадку реального конфлікту і замовлення на виведення з ладу тієї чи іншої інформаційної системи з боку недружніх держав або організованих злочинних угруповань? Наскільки захищеними є в Україні інформаційні системи критичної інфраструктури – транспортної, зв'язку, енергетики, фінансової системи? Кіберзлочинність і кібератаки всіх типів (просто з хуліганства, з метою отримання матеріальної вигоди, як інструмент боротьби проти певної держави або організації з боку іншої недружньої держави або організації) – це не жарти, це реальність, яка зачіпає інтереси кожного громадянина.

І владі, замість пошуку тих, хто зараз висловив своє невдоволення закриттям файлообмінника шляхом натискання на кнопку, яке запускало алгоритм надсилання запитів до вибраних державних сайтів, розумніше було б зараз вийти і подякувати суспільству за допомогу у виявленні чергового вразливого місця і попрацювати над побудовою сучасних механізмів захисту критичних інформаційних систем.

А опозиції і громадським активістам варто було б владі у цій роботі всіляко допомогти (і не злорадством на тему, а ініціацією відповідних законів, постійною актуалізацією цього питання і підтримкою уваги до нього), адже, якщо опозиція і нові самоврядні рухи планують швидко змінити цю владу і самі стати владою, захищені інформаційні системи їм аж ніяк не завадять, бо якщо кібератаками займуться профі, те, що ми зараз побачили, буде згадуватись як невинний жарт...

Всім, хто володіє англійською, але ще не цікавився глибоко темою інформаційної безпеки, пропоную послухати і почитати знаних світових експертів в цій сфері, зокрема, Мікко Хюппонена, виступи та інтерв'ю якого можна знайти в тому числі на популярному TED, або сходити на сайт Національної ради з безпеки (National Security Council) і Національного агентства з безпеки США (National Security Agency/Сentral Security Service), щоб зрозуміти, наскільки ця тема є актуальною в світі і звідки йдуть і будуть тільки посилюватись найбільші загрози національній безпеці України.

2. Факт готовності вже великої частини українського суспільства (адже кількість користувачів інтернету в Україні вже перевищила позначку 50% населення) проявляти свої громадянські погляди і настрої в мережі вже не викликає питань. Питання в тому, наскільки ця готовність трансформується в реальні дії вже на найближчих виборах.

Адже політична система поки що побудована таким чином, що для уможливлення бажаних змін треба брати на себе відповідальність принаймні шляхом участі у фізичному голосуванні. Чи змінилось щось з часів обрання мером міста з найбільшим проникненням інтернету в Україні пана Л. Черновецького? А що скажуть користувачі з Донецька, Харкова, Одеси, Дніпропетровська, Львова, Криму, Луганська (міста загадані в порядку убування частки проникнення інтернету)? Чи готові будуть, ті хто зараз виявив неабияку активність в мережі, демонструючи свою незгоду з діями влади щодо закриття важливого для них інформаційного ресурсу, взяти на себе відповідальність хоча б участю у голосуванні?

Коли у вересні 2011 року Партія Піратів взяла 9% на виборах до парламенту Берліна, я висловив переконання, що молодь України, у своїх фундаментальних прагненнях і світогляді не дуже відрізняється від своїх одноліток в Німеччині. Але чи дозріла наша молодь до того, щоб масово прийти на вибори і вплинути на результат?

Я поки що дуже сумніваюсь. Адже прийти на вибори, перед тим не полінившись подивитись на всі варіанти, справді подумати над ними і зробити свідомий вибір – це не "натиснути кнопку й отримати результат"...

Тим більше, що поки що зовсім не зрозуміло, а з якою, власне, ідеєю звернуться до молоді партії і кандидати? Що цього разу запропонують їй політичні лідери і проекти? Чи запропонують щось взагалі на рівні сенсів, ідей і справді нових кандидатів, за яких молоді було б можливо, не соромно, або навіть цікаво і приємно проголосувати, чи знову все зведеться лише до відверто зневажливої пропозиції трошки підзаробити – кому на пиво, кому на новий дівайс, а кому на плату за контент, адже тепер він має стане платним, хіба ні?
    http://blogs.pravda.com.ua/authors/d...4f2c11a810093/
    Завсідник

Офтоп:
    Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    але там є свіжа інфа про призначення голови СБУ. з помилками )))
    Голову СБУ Ігоря Калініна.
    а як повинно бути,? бо мені недавно прийшлося писати це ім"я в документі, я написала Ігора, показалось, щось не то, виправила на Ігоря, потом стала сумніватися і пішла читать правила в Інтернеті, пишуть , що таки Ігоря
    ось тут прочитала http://linguist.univ.kiev.ua/WINS/pi...men/ilona2.htm
    JPM
    Пророк

в тему...
    Молодий підприємець у Полтаві збував неліцензовану комп’ютерну техніку.
    Таким діями 24-річний завдав збитків «Adobe Systems Inc» та корпорації «Microsoft» на загальну суму 27226 гривень. За це він може отримати два роки.
    — Подія сталась учора, 3 лютого, — повідомили у прес-службі обласної міліції. - Правоохоронці встановили факт продажу покупцеві ноутбуку «Dell» та 2-х системних блоків із встановленим програмним забезпеченням, що не мало ліцензії. Такий висновок встановив спеціаліст комп'ютерної академії «Шаг».
    Відносно чоловіка порушено кримінальну справу. Молодому підприємцеві загрожує штраф від 3400 до 17000 гривень. Або виправні роботи на строк до 2-х років, або позбавлення волі на той самий строк з конфіскацією та знищенням всіх матеріальних носіїв комп’ютерних програм…Розпочате досудове слідство.
    "КОЛО"
    Пророк

Так....м-мммм - ето..
    ....а у МВС перевірку ліцензованості програмного забезпечення вже встигли зробити? Які результати?
    Коли?
    Я щось пропустив?
    Пророк

Ответ Сообщение от vladd Посмотреть сообщение
    Так....м-мммм - ето..
    ....а у МВС перевірку ліцензованості програмного забезпечення вже встигли зробити? Які результати?
    Коли?
    Я щось пропустив?
    Буквально пару дней назад читал: сами МВС заявили, что у них 47% ПО лицензионное - остальное контрафакт. В качестве оправдания МВС заявило, что майкрософт и адоби не предъявляли претензий по данному поводу в сторону МВС, поэтому все в порядке и никаких проблем.

Ну, короче, все как положено: стянул велик - получишь 4 года, а нажрал рыло на ворованные террабаксы - молодец, народный герой, лауерат, медалист и вообще народный депутат.
    модератор

Джерело в МВС стверджує, що закриття ресурсу EX.UA було демонстративним жестом української влади, а боротьба з піратством була лише другорядною метою, пише Дзеркало тижня. Україна.

Закриття веб-ресурсу EX.UA було демонстративним жестом української влади, вжитим після візиту глави Мінфіну Валерія Хорошковського в США, метою якого є отримання кредиту від Міжнародного валютного фонду.

Про це виданню Дзеркало тижня. Україна розповів високопоставлений співробітник Міністерства внутрішніх справ.

"Якщо б міліція хотіла закрити піратські канали, то давно б це зробила, разом з ринком Петрівка, і сотнями інших інтернет-сайтів. Просто закрити саме EX.UA США вимагають вже два роки", - зазначило джерело.
    http://ua.korrespondent.net/world/13...b-dogoditi-mvf
    Пророк

Ответ Сообщение от Mihey Посмотреть сообщение
    Просто закрити саме EX.UA США вимагають вже два роки", - зазначило джерело.
    Все-таки не розумію, чому США командує нашим МВС?
    Пророк

Ответ Сообщение от Mihey Посмотреть сообщение
    Просто закрити саме EX.UA США вимагають вже два роки", - зазначило джерело.
    Фух. Крайних надено. Естественно, это вся та же клятая пиндосия. Страшно подумать что было бы если бы ее не было (кого обвинять то? ). Правда и инета бы не было, но то таке.
    Пророк

Ответ Сообщение от erazer Посмотреть сообщение
    Буквально пару дней назад читал: сами МВС заявили, что у них 47% ПО лицензионное - остальное контрафакт. В качестве оправдания МВС заявило, что майкрософт и адоби не предъявляли претензий по данному поводу в сторону МВС, поэтому все в порядке и никаких проблем.
    Ну, про МВС в Києві - я про це пару днів тому (див.вище) казав.

Мова йде про саме Управління МВС у Полтавській області, бо це ж їхніми "успіхами" стало затримання якогось полтавського злидня з контрафактом.
    Так от цікаво, що скаже Сулаєв про програмне забезпечення хоча б у офісі на Пушкіна (про райвідділи я взагалі мовчу зараз).
    А то, вийде як з пішохідним переходом, який начебто і є, і в той же час він був "неофіційним".

Не буду здивованим, якщо у понеділок-вівторок всі компи на Пушкіна "зависнуть" чи "зламаються" (аби не давати пряму відповідь пресс-службі).
+ Ответить в теме
Страница 12 из 14

Теги для этой темы