Учні полтавських шкіл - за здоровий спосіб життя. Після уроків діти роздають продавцям листівки з закликами не продавати алкоголь та цигарки неповнолітнім.

“Незадіяних не залишилося. Вирішили провести акцію, роздати листівки працівникам магазинів, продавцям кіосків, щоб не продавали нашим одноліткам цигарки та алкоголь”, - каже учасник акції Вадим Білаш.

Підлітки переконані є чимало способів проводити своє дозвілля не лише цікаво, а й корисно, відтак 9-класник Родіон займається боксом. Каже, жодного разу не пожалкував про свій вибір.

”Не курю, не п’ю. Займаюся спортом. Ходжу на бакс. Мені неприємно спілкуватися зі своїми однолітками, які курять та п’ють. Тому що вони поки в такому віці, що не розуміють шкоди. А потім, коли виростуть, вже будуть розуміти, що вони марно це робили”, - каже учасник акції Родіон Грушевський.

Такі дії підлітків підтримують і вчителі, кажуть про проблеми слід говорити і вирішувати їх всіма можливими методами.

”Алкоголь, наркотики, тютюнові вироби негативно впливають на наших дітей. І, звичайно, боротися з ними потрібно. Хтось це робить закликаючи просто не вживати ці вироби. Хтось проводе якісь заходи, своєрідні лекції, бесіди, якісь ігрові моменти, залежно від того, який вік дітей”, - каже вчитель Вікторія Манюленко.

Торгівцям, які продають алкоголь або цигарки неповнолітнім загрожує штраф від 510 до 1700 гривень. Щоправда часто, ані грошові покарання, ані шкода здоров’ю дітей не зупиняють продавців. З початку року лише у Полтаві було оштрафовано 186 торговців, які збували алкоголь неповнолітнім.