Полтава - це найкрасивіший зелене місто на Лівобережній Україні. Його історія почалася ще з первісних людей. У VI-V століттях до н.е. тут проживали племена скіфів кочовиків і землеробів. Сама ж назва міста походить від назва річки Лтава. Вперше згадується як укріплення на р. Лтаві у 1174 році в Іпатіївському літописі. І від цієї дати було введено відлік. У 1974 році Полтава відзначила 800-річчя. Але місто виникло набагато раніше. Цьому свідки розкопки, проведені в історичному центрі Полтави, які стали фундаментом офіційного визначення 1100-літнього віку міста в 1999 році. Зараз же вважається, що Полтава зародилася в 899 році.

У всі часи сила і слава завжди обороняла її територію. Під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького, Полтава постачала повсталих порохом, зброєю, продовольством. З 1648 р. Полтава є центром Полтавського полку. Вся територія України була поділена на територіально-військові одиниці - паланки.

У 1657-1658 рр.. в Полтаві спалахнув бунт проти українського гетьмана Івана Виговського. Його очолив промосковсько-налаштований полтавський полковник Мартин Пушкар. Гетьман І. Виговський придушив цей бунт, а Полтава була розграбована союзниками гетьмана - татарами. Самим важким боєм був бій під Полтавою. У 1700-1721 рр.. між Росією і Швецією йшла так звана Північна війна. У 1709 р. біля Полтави відбулася одна з головних битв цієї війни. Армія шведського короля Карла XXII йшла на Москву через Україну. На шляху її встала Полтавська фортеця. Деякий час гарнізон фортеці стримував атаки шведів, потім йому на допомогу прийшли основні сили російської армії на чолі з російським царем Петром I. 27 червня 1709 відбулося генеральний бій. Російських армія нарховувала 55.000 чол (це не враховуючи козаків та інших військ) і 72 гармати, а шведська - 25.000 чол. і 4 гармати. Битва почалася атакою шведських військ, але, використовуючи перевагу в людях і артилерії, російська армія відбила атаку і завдала поразки шведам.
Під час Великої Вітчизняної війни 18 вересня 1941 місто було захоплене фашистами. Але полтавці боролися хоробро і 23 вересня місто було звільнено.