ПОЛТАВСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНО-МЕМОРІАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ПАНАСА МИРНОГО

Від імені колективу Полтавського літературно-меморіального музею запрошуємо відвідувачів до Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного – найбагатшого літературного музею в Україні за кількістю меморіальних речей.
Музей письменника розташований у самому кінці колишньої третьої Кобищанської, а нині вулиці Панаса Мирного, в садибі, яку Панас Мирний (П.Я.Рудченко) придбав у березні 1903 року. Тут письменник прожив 17 останніх років свого життя. Музей Панаса Мирного один із найбагатших в України: біля 1000 речей, книжок, документів і фотографій. Вони розташовані у семи кімнатах будинку. У музеї є більше 150 рукописів Панаса Мирного і його брата Івана Білика, 280 аркушів епістолярної спадщини письменника та його родини, оригінали творів, спогади сучасників, архів журналу “Рідний край”.
У 1951 році на подвір’ї садиби відкрили пам’ятник Панасу Мирному (скульптор О.П.Олійник, архітектор М.К.Вронський). У 1985 році у новій будівлі створена літературна експозиція. Садиба — визначне місце садово-паркового мистецтва з 1976 року. Тут ростуть віковічні дерева, серед яких два дуби віком біля 300 років.

36002, м. Полтава,
вул. Панаса Мирного, 56
тел. (0532) 59-69-08;
тел./факс 59-68-53
e-mail: panas_mirny@ukr.ne
Музей працює з 9 до 17 год. Вихідний день – п'ятниця
Вхідний квиток:
для дорослих - 5 грн.
для студентів - 3 грн.
для дітей - 3 грн.
Екскурсійне обслуговування групи не більше 15 осіб - 15 грн.
Фотозйомка - 5 грн.
Відеозйомка - 10 грн.
Право на безкоштовний вхід при наявності відповідного посвідчення мають:
учасники бойових дій
чорнобильці
солдати сторокової служби
ветерати ВВВ
ідваліди дитинства
діти сироти
діти віком до 6 років