Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1Благодарности
 • 1 Сообщение от admin
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 4 из 4.
 1. #1
  Offline
  part of me

  МАНДРИ. Полтава. Частина перша (15.05.2009)


  Оскільки Полтава все лежить і зальожується, буду викидати фотозвіти короткими чергами. Почну з дня першого в хронологічному порядку. Потім може і передумаю.

  Отже, відсвяткувавши День солідарності трудящих ми провели в транспортно-(mur_myrka: в експресі «Київ-Харків»)постачально-(Я: в пошуках кави от для цього експеримента)робочому(разом: в студії, закопуючи бідну модель то в цукерках, то в каві з наступним фотодокументування цього свавілля) темпі, після чого з задоволенням напилися грузинської горілки у камрада Сашка з дружиною Альонкою. А вранці 2 травня ми сонною компанією відправилися покоряти столицю Мазепинської зради/слави, місто-герой-страшний сон шведів Полтаву.

  В таксі до вокзалу нас, звиклих турбуватися про своє життя і пристьогуватися, чекало відкриття: «пристьогуватися не треба, ремінь все одно не працює, і взагалі в таксі не пристогуються за правилами, бо таксі в аварії не потрапляють, хіба шо якісь шумахери».

  Поїзд порадував своєю компактністю – всього вагонів п’ять – та відсутністю зайвого аристократизму. Особливо в туалетах, куди було так страшно заходити, що я тримав всі свої страхи аж до самої Полтави.

  Окрема подяка – провідниці сусіднього вагону, яка, акі президент того вагону, оголосила мене з Сашком персонами нон-грата і не пустила глянути на те чудо: загальний вагон, перероблений з плацкартного методом спилювання переборок.

  Словом, доїхали без пригод.

  Полтава зустріла нас квасом і пиріжками з картоплею. Вийшло смачно. Точніше, вийшло нормально, а зайшло таки смачно.

  Отже, прогуляємося...

  Місто вражає вишуканими архітектурними шедеврами в найнесподіваніх місцях.

  -01-


  Жартую:). Насправді, це доволі типовий вигляд Полтави зсередини: стоїть на вулиці (в данному випадку Жовтневій) симпатичний новобуд, може навіть і елітний, а заходиш всередину – там двори закинуті чи спалені.

  Саме ж місто зберігло в чомусь свій автентичний вигляд: нема гидотних бетонних висоток, що стирчать з-за старих будиночків історичного центру, парки і сквери в асортименті, зелень, пам’ятники – старі та нові, купа пам’яток архітектури.

  -02-


  Прямо по центур міста знаходиться Кругла площа. Яб навіть сказав, кругла дорога навколо круглого парку. По цьому кругу по суботах гасають місцеві молодята і гудуть в сигнали.

  -03-


  Ми спочатку думали, шо то традиція така: ну типу об’їхати три рази – і буде всім щастя. Потім зустріли знайомих, які сказали, шо та ж сама пара і при них каталася. Я от тепер гадаю, може в них гальма відмовили? І ота наречена в позі Кейт Уінслет на «Титаніку» просто просить по допомогу? А може, все ж таки традиція: їздити по колу, поки бензин не скінчиться. Скільки намотаєш – стільки дітей/років разом наживете?

  По круглому парку (котрий називається Корпусним Садом, та?) гасають велорікши. Обіцяють прокатити з вітерцем. Якшо пощастить – то також з ангіною і бронхітом. Ой, я злий.

  Під площею є підземне містечко з купкою крамниць і автоматами, які вичавлюють з себе ріжки-морозиво. Навіть смачні.

  Хазяйка цих зелених жабодавів та рожевої псинки нас заманала.

  -04-


  Ми її теж. Не знаю, скільки разів ми її обганяли і зустрічали. Разів сім точно. І це протягом хвилин двадцяти... Під кінець дуже хотілося послати її в сумрак. Хоча людина ні в чому не винна. І псинка. І жабодавики...

  А це – пані Мирця.

  -05-


  Сувора, правда? Але справедлива. І голодна. Бо ми насправді кав’ярню шукали. Тіко завернули не в той бік...

 2. #2
  Offline
  part of me

  Re: МАНДРИ. Полтава. Частина перша (15.06.2009)


  А от це – вже ТОЙ бік.

  -06-


  Місцевий Хрещатик, пішохідна частина вулиці Жовтневої. Тут можна поїсти якоїсь вуличної хні, вбитися головою об бруківку, а також вигадати ще якихось пригод на найкращі частини своєї душі. По цій же вулиці, завернувши в якусь кав’ярню чи то крамницю-пекарню «Коровай» по свіжу сдобу, можна дійти до Полтавського краєзнавчого музею.

  -07-


  Музей побудований в стилі українського модерну, а на його стінах – герби міст колишньої полтавської губернії.

  -08-


  В самому музеї можна знайти шкелет Мамонта, поховання древніх людей під склом (ага, реально: лежить шкелет в позі зю і підпис типу: «Скіф. Не слухався мами. Довийожувався»), колекцію українських вишиванок, писанок та банних хрестів, відтворення старовинних інтер’єрів, купу опудалок нещасних тваринок і пташечок, запряжених в чумазький віз волів, трактор ХТЗ під серійним номером «три», козацьку чайку, зброю і купу інших ціквих будь-якому антиквару речей.

  Наступний пункт – дерев’яна церква.

  -09-


  Правда, її трохи погано видно. Бо вона в середині. А зовні – це цегляний сарковаг, побудований ще в 19 столітті, шоб зберігти храм, в якому приймали присягу вояки, які йшли надавати наглим шведам по морді. По наглій рудій морді.

  На вході, як заведено – сторожовий кіт.

  -10-


  Не хвилюйтеся, він не окочурився. То він просто потягується. А коли йому добре, він стежить, шоб двері до храму божого (да, це я написав) не закривалися. Налягає на них всім тілом.

  -11-


  А це – чи не найголовніший символ Полтави. Ротонда.

  -12-


  Шкода от тіки, шо вид з неї не на історичну частину міста. Хоча... Ще років сто – і буде дуже навіть історична.

  Біля ротонди фотографують глямурних дєвочок на фоні глямурних кущів, слухають музику з глямурних мобільників – словом, все як у людей. А ще там продають рідкісних білокрилохвостих дятлів.

  -13-


  Напроти цієї ротонди є Церква, але її не видно, бо вона з іншого боку камери, а обробляти інші фото мені в лом. Покажу і іншій серії.

  А ще іноді там чути дивовижні бесіди.

  -- А хто такий Шевченко?
  -- Ну це письменник. Ну тобто поет.

  Запитувало невинне дитя років так 17-19. Мама у відповідь навіть цитату якусь на пам’ять прочитала. Причому не «Як умру, то поховайте...» і не «Мені тринадцятий минало...», а шось не менш відоме, але цікавіше. Пригадати не можу, тому з сорому впадаю в депресію і йду вчити класиків.

  Полтавське біле. Ой, «Біле» -- це ж «Чернигівське».
  Ну тоді просто 4орнобіле.

  Джерело
 3. #3
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: МАНДРИ. Полтава. Частина перша (15.06.2009)


  Якщо вірити опису - Полтава прикольняче містечко)))
  аж хочеться там побувати)))
 4. #4
  Offline
  скажений регент

  Re: МАНДРИ. Полтава. Частина перша (15.06.2009)


  Звісно прикольне. Місто,в якому хочеться жити. Та й багато моїх друзів з інших міст,побувавши в нас,казали що воно затишне,чисте,і зелене. І ще київський фаготист сказав,що в Полтаві каштанів більше,ніж в Києві. Так що наше місто теж можна назвати містом каштанів:):)
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Полтава 9 мая (10.05.2009)
  admin в разделе Полтава туристична
  Ответов: 11
  Последнее сообщение: 10.05.2021, 01:00
 2. Полтава, маленький кусочек Европы (17.05.2009)
  admin в разделе Полтава туристична
  Ответов: 1
  Последнее сообщение: 19.05.2009, 11:35
 3. Полтава, около Диканьки (02.05.2009)
  admin в разделе Полтава туристична
  Ответов: 1
  Последнее сообщение: 06.05.2009, 13:17
 4. Онероїд (Полтава, клуб «Браво», 3.01.2009)
  admin в разделе Полтава Відео
  Ответов: 5
  Последнее сообщение: 08.01.2009, 20:09

Теги для этой темы