Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1Благодарности
  • 1 Сообщение от fragov
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 4 из 4.
    part of me

МАНДРИ. Полтава. Частина перша (15.05.2009)

Оскільки Полтава все лежить і зальожується, буду викидати фотозвіти короткими чергами. Почну з дня першого в хронологічному порядку. Потім може і передумаю.

Отже, відсвяткувавши День солідарності трудящих ми провели в транспортно-(mur_myrka: в експресі «Київ-Харків»)постачально-(Я: в пошуках кави от для цього експеримента)робочому(разом: в студії, закопуючи бідну модель то в цукерках, то в каві з наступним фотодокументування цього свавілля) темпі, після чого з задоволенням напилися грузинської горілки у камрада Сашка з дружиною Альонкою. А вранці 2 травня ми сонною компанією відправилися покоряти столицю Мазепинської зради/слави, місто-герой-страшний сон шведів Полтаву.

В таксі до вокзалу нас, звиклих турбуватися про своє життя і пристьогуватися, чекало відкриття: «пристьогуватися не треба, ремінь все одно не працює, і взагалі в таксі не пристогуються за правилами, бо таксі в аварії не потрапляють, хіба шо якісь шумахери».

Поїзд порадував своєю компактністю – всього вагонів п’ять – та відсутністю зайвого аристократизму. Особливо в туалетах, куди було так страшно заходити, що я тримав всі свої страхи аж до самої Полтави.

Окрема подяка – провідниці сусіднього вагону, яка, акі президент того вагону, оголосила мене з Сашком персонами нон-грата і не пустила глянути на те чудо: загальний вагон, перероблений з плацкартного методом спилювання переборок.

Словом, доїхали без пригод.

Полтава зустріла нас квасом і пиріжками з картоплею. Вийшло смачно. Точніше, вийшло нормально, а зайшло таки смачно.

Отже, прогуляємося...

Місто вражає вишуканими архітектурними шедеврами в найнесподіваніх місцях.

-01-

Жартую:). Насправді, це доволі типовий вигляд Полтави зсередини: стоїть на вулиці (в данному випадку Жовтневій) симпатичний новобуд, може навіть і елітний, а заходиш всередину – там двори закинуті чи спалені.

Саме ж місто зберігло в чомусь свій автентичний вигляд: нема гидотних бетонних висоток, що стирчать з-за старих будиночків історичного центру, парки і сквери в асортименті, зелень, пам’ятники – старі та нові, купа пам’яток архітектури.

-02-

Прямо по центур міста знаходиться Кругла площа. Яб навіть сказав, кругла дорога навколо круглого парку. По цьому кругу по суботах гасають місцеві молодята і гудуть в сигнали.

-03-

Ми спочатку думали, шо то традиція така: ну типу об’їхати три рази – і буде всім щастя. Потім зустріли знайомих, які сказали, шо та ж сама пара і при них каталася. Я от тепер гадаю, може в них гальма відмовили? І ота наречена в позі Кейт Уінслет на «Титаніку» просто просить по допомогу? А може, все ж таки традиція: їздити по колу, поки бензин не скінчиться. Скільки намотаєш – стільки дітей/років разом наживете?

По круглому парку (котрий називається Корпусним Садом, та?) гасають велорікши. Обіцяють прокатити з вітерцем. Якшо пощастить – то також з ангіною і бронхітом. Ой, я злий.

Під площею є підземне містечко з купкою крамниць і автоматами, які вичавлюють з себе ріжки-морозиво. Навіть смачні.

Хазяйка цих зелених жабодавів та рожевої псинки нас заманала.

-04-

Ми її теж. Не знаю, скільки разів ми її обганяли і зустрічали. Разів сім точно. І це протягом хвилин двадцяти... Під кінець дуже хотілося послати її в сумрак. Хоча людина ні в чому не винна. І псинка. І жабодавики...

А це – пані Мирця.

-05-

Сувора, правда? Але справедлива. І голодна. Бо ми насправді кав’ярню шукали. Тіко завернули не в той бік...

part of me

Re: МАНДРИ. Полтава. Частина перша (15.06.2009)

А от це – вже ТОЙ бік.

-06-

Місцевий Хрещатик, пішохідна частина вулиці Жовтневої. Тут можна поїсти якоїсь вуличної хні, вбитися головою об бруківку, а також вигадати ще якихось пригод на найкращі частини своєї душі. По цій же вулиці, завернувши в якусь кав’ярню чи то крамницю-пекарню «Коровай» по свіжу сдобу, можна дійти до Полтавського краєзнавчого музею.

-07-

Музей побудований в стилі українського модерну, а на його стінах – герби міст колишньої полтавської губернії.

-08-

В самому музеї можна знайти шкелет Мамонта, поховання древніх людей під склом (ага, реально: лежить шкелет в позі зю і підпис типу: «Скіф. Не слухався мами. Довийожувався»), колекцію українських вишиванок, писанок та банних хрестів, відтворення старовинних інтер’єрів, купу опудалок нещасних тваринок і пташечок, запряжених в чумазький віз волів, трактор ХТЗ під серійним номером «три», козацьку чайку, зброю і купу інших ціквих будь-якому антиквару речей.

Наступний пункт – дерев’яна церква.

-09-

Правда, її трохи погано видно. Бо вона в середині. А зовні – це цегляний сарковаг, побудований ще в 19 столітті, шоб зберігти храм, в якому приймали присягу вояки, які йшли надавати наглим шведам по морді. По наглій рудій морді.

На вході, як заведено – сторожовий кіт.

-10-

Не хвилюйтеся, він не окочурився. То він просто потягується. А коли йому добре, він стежить, шоб двері до храму божого (да, це я написав) не закривалися. Налягає на них всім тілом.

-11-

А це – чи не найголовніший символ Полтави. Ротонда.

-12-

Шкода от тіки, шо вид з неї не на історичну частину міста. Хоча... Ще років сто – і буде дуже навіть історична.

Біля ротонди фотографують глямурних дєвочок на фоні глямурних кущів, слухають музику з глямурних мобільників – словом, все як у людей. А ще там продають рідкісних білокрилохвостих дятлів.

-13-

Напроти цієї ротонди є Церква, але її не видно, бо вона з іншого боку камери, а обробляти інші фото мені в лом. Покажу і іншій серії.

А ще іноді там чути дивовижні бесіди.

-- А хто такий Шевченко?
    -- Ну це письменник. Ну тобто поет.

Запитувало невинне дитя років так 17-19. Мама у відповідь навіть цитату якусь на пам’ять прочитала. Причому не «Як умру, то поховайте...» і не «Мені тринадцятий минало...», а шось не менш відоме, але цікавіше. Пригадати не можу, тому з сорому впадаю в депресію і йду вчити класиків.

Полтавське біле. Ой, «Біле» -- це ж «Чернигівське».
    Ну тоді просто 4орнобіле.

Джерело
    Постійний відвідувач

Якщо вірити опису - Полтава прикольняче містечко)))
    аж хочеться там побувати)))
    скажений регент

Звісно прикольне. Місто,в якому хочеться жити. Та й багато моїх друзів з інших міст,побувавши в нас,казали що воно затишне,чисте,і зелене. І ще київський фаготист сказав,що в Полтаві каштанів більше,ніж в Києві. Так що наше місто теж можна назвати містом каштанів:):)
+ Ответить в теме