Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей2Благодарности
  • 1 Сообщение от fragov
  • 1 Сообщение от fragov
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 3 из 3.
    part of me

Подорож киян до Полтави

Туманний травневий ранок, 06:33. З 11-ї колії станції Київ-Пасажирський відправляється швидкісний поїзд №164 Київ-Харків. Я їду у цьому поїзді разом з двома супутницями. Трохи менше ніж за чотири години я був у Полтаві.

Я вийшов з поїзда. Перше враження - станція Полтава-Київська. Охайний, гарний вокзал, чисті платформи, вимощені плиткою - це все справляє позитивне враження. Ранок вихідного дня зустрів нас порожніми вулицями. Ще 30 хвилин по вулиці Жовтневій до першого готелю, який обіцяв економ-клас для бідних студентів. Готель "Київ" - ми не помилилися, звичайний двомісний номер з вигодами обійшовся нам у 160 гривень. Ми заселилися, і розпитавши дорогу на поле полтавської битви 1709 року вирушили у місто. Чесно кажучи, спочатку - за місто. Ми справедливо вирішили, що у понеділок музеї можуть не працювати, тож ми вирішили побачити максимум першого ж дня.

Поле битви знаходиться на півночі міста, поряд з селищем Яківці - хоча адміністративно це ще місто. Автобус у Яківці ходить раз в півгодини. Нам пощастило - ми спіймали маршрутку і вже за 10 хвилин були перед музеєм, присвяченому битві. Тепер безпосередньо полем битви проходить дорога, з якої видно пам'ятники на місцях редутів. Музей битви досить бідний - майже нічого нового для себе я з нього не виніс. Єдине цікаве - це оповідь про перебіг самої битви з наочним ілюструванням на макеті-діорамі...

Походивши музеєм, пофотографувавши один-одного біля музею та могили російських вояків ми перейшли залізницю (з.п. Шведська могила) і рушили по карті в бік дендропарку. Ми йшли серед поля, з ліва виднілися Яківці, попереду - ліс. Декілька зустрічних місцевих мешканця запевнили нас у правильності нашого напрямку. Ми увійшли у ліс. Він дуже сильно приховував своє культурне походження, але ботанічний склад та посадка рослин вказували - що все ж таки це справжній парк. Врешті решт виявилося що це дуже популярне місце - з іншого боку парку були розташовані декілька ставків. Біля них відпочивало багато людей. По дорозі з міста до парку курсує автобус, але ми ним не скористалися, а пішли пішки - відстань була не така вже й велика. Менше ніж за годину ми вийшли до вокзалу Полтава-Київська.

part of me

Re: Подорож киян до Полтави

Далі наш шлях пролягав через центр міста. Полтава виявилася чистим та зеленим містом. Дивно, але титул "Міста каштанів" Полтава заслуговує більше, ніж Київ. Каштанів на вулицях Полтави найбільша кількість у порівнянні з іншими деревами. Але чистота та зелені дерева - не єдині принади Полтави. Ще є архітектура. Центр міста дуже колоритний - разом з малою кількістю автотранспорту архітектурний ансамбль разом з чистотою, зеленню дерев та весняним теплом занурює людину у приємну атмосферу спокою. Життя стає текти набагато повільніше і спокійніше. У таких неквапних прогулянках пройшов вечір. Ми відвідали службу у місцевому костьолі і повернулися у готель вже десь о 22:00, коли вже стало темно і на небі засяяли зорі. Каштанова алея - осяяна світлом ліхтарів та вітрин під нічним теплим небом - таке романтичне та приємне місце, що не хочеться йти у готель.

Готель "Київ", який веде свою історію ще з радянських часів приємно вразив. Номер хоч і старенький, але чистий. Працює кольоровий телевізор, є міський телефон. Вода є як і холодна, так і тепла - чиста та прозора, без запахів, дуже м'яка - мило змивається дуже важко... Унітаз та душ на диво також не приготували "сюрпризів". Але головна приємність це готельний ресторан. Ресторан був великим, чистим та світлим. О 8:00 я з [info]Марічкою пішли снідати по талонах - сніданок входив у вартість номеру. Нас зустріла офіціантка. Вона непомітно увімкнула спокійну музику, і принесла по бокалу апельсинового соку. Потім була картопля з яєчнею, ковбасою та овочами. А на останок - хербата та млинці з сиром, добре змащені медом. Звісно, комусь може здатися, що тут немає нічого особливого, але для такого готелю... Такий сніданок став для мене справжнім святом.

Виписуємося з готелю та рушаємо роздивлятися усе те, що не встигли подивитися вчора. Тролейбус привіз нас на вокзал станції Полтава-Південна, де ми помилувалися водонапірною вежею, з'їли по морозиву та подивилися на Ворсклу.

Ворскла - річечка, метрів з 40 завширшки, не глибока - не більше 2 - 2,5 м, але зі швидкою течією. У межах міста, як і будь яка міська водойма, - брудна, а пляжі завалені сміттям.

Повернувшись у центр міста ми повторно встигли обійти усі місця, в яких побували вчора, а також ознайомитися ще з небаченими дивами. Як, наприклад, пам'ятник Т. Шевченку (1926 р.), скульптора І. Кавалерідзе. Його унікальність в тому, що пам'ятник виготовлений з залізобетону - він єдиний в Україні, а то й на більших територіях. Не менш вражаючим є будинок губернського земства, найкращий зразок українського модерну.
    Але у Полтаві уваги заслуговують й сучасні зразки архітектури. Біля Корпусного саду - на площі 1100-річчя Полтави розміщено підземний торгівельно-розважальний комплекс, на кшталт київського. Але, постривайте вернути носи... В середині - це справжній шедевр. Підлога та стіни облицьовані різнокольоровими гранітами, а на камені - візерунки, орнаменти, портрети видатних діячів Полтавщини, уривки віршів, пейзажі Полтави... Усе дуже гарно, гармонійно, зі смаком. Обов'язково завітайте.
    Час плинув. Сонце покотилося до заходу, а ми вирушили на вокзал. Ми сиділи на лаві, на пероні станції, чекали поїзд. "Столичний Експрес" несподівано влетів на станцію синьо-білою стрілою...

О 18:40 швидкісний поїзд №164 Харків-Київ відправився у зворотному напрямку нашої подорожі, а вже о 22:17 я ступив на перон станції Київ-Пасажирський.

Полтава лишилася позаду, але вона лишилася у моїй пам'яті і я туди ще неодмінно повернуся.

Джерело
    скажений регент

Re: Подорож киян до Полтави

Після цієї розповіді мене,котрий раз,охопила гордість за наше місто....місто в якому хочеться жити!!:)
+ Ответить в теме