Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей147Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 25 из 28
Показано с 241 по 250 из 279.
    les
    Філософф

Re: Пам'ятник Іванові Мазепі

Ответ Сообщение от Suzanna Посмотреть сообщение
    Мазепа как символ неудачи и полного поражения. Какой смысл ставить ему памятник?
    Кацапізм. Мазепа програв, але спробував. Все втратив, але ризикнув. І якщо ми зараз про нього пам'ятаємо та надихаємося його вчинками у боротьбі проти того ж самого ворога, то це вже не поразка.

Новачок

Я не знаю точно (как и никто другой последние 300 лет), чего на самом деле хотел Мазепа - независимости для Украины или теплое место для себя в тяжелое время Северной войны. Имперские российские источники рисовали его как предельно мерзкого негодяя и предателя, преданного анафеме, наши новые историки рисуют из него икону вроде Сашки Невского, но документов не хватает, чтобы разобраться в этом на все сто. Текст "Союзного договора между гетманом Мазепой, Карлом XII и Запорожской Сечью" мы знаем только со слов Пилипа Орлика в «Déduction des droits de l'Ukraine».

Не хотелось бы мифологизировать и делать героя из противоречивой личности, которая пол-жизни кланялась московитскому царю.
    les
    Філософф

Ответ Сообщение от Suzanna Посмотреть сообщение
    Я не знаю точно (как и никто другой последние 300 лет), чего на самом деле хотел Мазепа - независимости для Украины или теплое место для себя в тяжелое время Северной войны. Имперские российские источники рисовали его как предельно мерзкого негодяя и предателя, преданного анафеме, наши новые историки рисуют из него икону вроде Сашки Невского, но документов не хватает, чтобы разобраться в этом на все сто. Текст "Союзного договора между гетманом Мазепой, Карлом XII и Запорожской Сечью" мы знаем только со слов Пилипа Орлика в «Déduction des droits de l'Ukraine».
    Не хотелось бы мифологизировать и делать героя из противоречивой личности, которая пол-жизни кланялась московитскому царю.
    Назвіть хоч одного героя з української історії, та й історій інших країн та народів, який не був би суперечливою особистістю.
    Мазепі, з його шармом, кланятися Петру не доводилося. Той і без поклонів йому безмежно довіряв.
    Ікону з нього ніхто не робить. Принаймні я таких спроб не зустрічав. А от належне віддають за спробу відокремитися від москалів та створити українську державу.
    Пам'ятник не є міфологізацією. Він є просто увічненням пам'яті.
    Не забуваємо, шо до нього, як до вождя, приєдналося нереєстрове козацтво з Січі. За нього та за його справу не дуже вагаючись лягли тисячі батуринців.
    Тобто він був вождем і є певним символом спротиву, повстання.
    так само, як усі вожді повстань проти поляків. Вони так само якийсь період "вклонялися" польській владі. А згодом повставали та боролися.
    І різниця між ними і Мазепою дуже велика : вони повставали за свої людські права, а не за вільну Україну. Навіть Батько Хмель дуже довго воював саме за права, а не за незалежність країни.
    А Мазепа майже єдиний, хо зі старту намірявся зробити Україну незалежною.
    les
    Філософф

Він таки їде до Полтави.
    23q
    23-й участник

Уже б на ленина втулили. И улицу и плрщадь в мазепу переименовали. Но наверное ссыкотно.
    المزيد من النفط

Ответ Сообщение от 23q Посмотреть сообщение
    Уже б на ленина втулили. И улицу и плрщадь в мазепу переименовали. Но наверное ссыкотно.
    Було б круто !
    les
    Філософф

Ответ Сообщение от 23q Посмотреть сообщение
    Не знаю, як там на теперішній час, але Вікі пише, шо на місці Леніна у вас побудують меморіал героям Єврореволюції. Мабуть і площу якось так назвуть. Про вулицю нічо не пишуть. Але пишуть, шо у Полтаві нема нічого з топонимів на Мазепине ім'я. Тож, якшо б вулицю назвали на його честь, було б непогано. Тому не думаю, шо справа у сцикотності.
    Пророк

Ответ Сообщение от les Посмотреть сообщение
    Тому не думаю, шо справа у сцикотності.
    Та вжеж. Перед выборами переименовать какую-то Артема в Мазепы, кто тут не зассыт из нынешних половину пэнсионэров электората разгубить?
    les
    Філософф

Ответ Сообщение от Merry Corpse Посмотреть сообщение
    Та вжеж. Перед выборами переименовать какую-то Артема в Мазепы, кто тут не зассыт из нынешних половину пэнсионэров электората разгубить?
    Невже у Полтаві НАСТІЛЬКИ погано з електоратом?
    Пророк

зачєм нам памятнік мазепі? давайте поставим памятнік петру порошенку. я вважаю шо ся велика людина заслужила собі памятнік при жизні
+ Ответить в теме
Страница 25 из 28

Теги для этой темы

Просмотреть облакого тегов