Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1Благодарности
 • 1 Сообщение от Хоттабыч
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 9 из 9.
 1. #1
  Offline
  2.0

  Гадяцьке підземелля


  Козацьке підземелля 17 сторіччя розкриває свої таємниці

  Частина старовинних козацьких ходів, якими пронизаний увесь Гадяч, відтепер відкрита для відвідувачів.

  Тут бували і козаки, і німці, і жандарми

  За важкими дверима, які імітують давні ворота, спуск у підвал веде у дві кімнати, які дихають вологим повітрям давнини. Відвідувачів зустрічає імпровізована виставка уламків гоначрного посуду та скляних пляшок, шмат колонни із пісковика та план підземелля. Більшість ходів назавжди втрачені для нащадків, а от ті, понад якими стоять споруди, у досить хорошому стані. Один з таких під будинком дитячої та юнацької творчості і перетворився на музей.
  Стелю на вході лишили у первозданному вигляді — стара цегла ще пам'ятає часи гетьмана Івана Брюховецького, за правління якого Гадяч аж на п'ять років отримав статус столиці. Як розповів директор Гадяцького районного історико-краєзнавчого музею Василь Сиротюк, у різний час в цих приміщеннях встигли побувати і жандармська управа, де допитували ув'язнених, і німецький штаб у роки окупації міста 1941-43 роках, і звісно ж, козацька старшина.
  - Тут вели розклопки столичні археологи, але і після них дещо лишилося, - вихваляється керівник музею фрагментом пляшки з-під баварського пива. - А ще ми знаходили пляшки, з яких цмулили медовуху ще козаки. Одну з них, вкриту сусальним золотом, відвідувачі можуть побачити ще на вході до музею. Старожили переповідали, що коли ходи були ще відкриті для доступу, жителі міста знайшли під землею величезний зал, посеред якого стояв стіл, а навколо — лави. Кажуть, на підлозі були розсипані срібні монети, на яких декому вдалося нажитися. А ще знайшли повні пляшки, але що там в них було, ніхто пробувати не став. Скільки століть вони там пролежали, ніхто не знає.

  Речі кам'яного віку як приємне доповнення до козацького минулого

  Підземні ходи під Гадячем у різних місцях облаштовані по різному. Подекуди — вузькі і невисокі зводи, а подекуди стеля сягає 12, а то навіть 30 метрів, розповів Василь Сиротюк. У таких місцях могла вільно проїхати підвода, запряжена кіньми. Нею вивозили землю або привозили харчі. Але найперше призначення підземелля — захист і збереження життя тих, хто мешкав у фортеці. Через ходи можна було непомітно потрапити всередину, і так само вийти з неї.
  Нині ведуть розробку фрагменту підземелля, що розташований під будівлею, яку винаймає фірма з Дніпропетровська. На щастя власники поставилися з розумінням до ініціативи істориків, тому є надія, що за наявності коштів новоспечений музей матиме ще один “філіал” в іншій частині міста.
  У нинішньому ж історико-культурному осередку два виходи до мережі ходів заклали цеглою. Один, — вів до замку Брюховецького, на місці якого нині збудовано школу бджолярства. Цей вихід закрили наглухо. А в іншому залишили невеличкий отвір, аби підсвітивши ліхтариком, можна було побачити продовження ходу.
  - Особливо люблять туди зазирати діти, - каже Василь Сиротюк.
  До речі, напливу малечі очікують з початком навчального року. Для школярів, молодших за 14 років, вхід безкоштовний. До 18 років — плата символічна, 1 гривня. Ціни на квитки для дорослих теж демократичні — 5 гривень.
  Хоча відвідувачам цікавий сам факт перебування у старовинному приміщенні, керівництво музею подбало і про те, щоб не сумували очі — вони розмістили тут експозицію речей камяного віку. Нею поділився місцевий краєзнавець, геолог Микола Торяник, який назбирав колекцію на теренах рідного краю. Як переконує Вастль Сиротюк, багатьом експонатам немає аналогів у Європі. Є тут, наприклад, кам'яна брила вагою півтора центнера, на якій залишився відбиток ноги давньої людини. Кажуть, що камінь має чудодійну силу, а сам відбиток вночі випромінює ледь помітне сяйво.
  Газета "ФОКУС"

 2. #2
  Offline
  Пророк

  Re: Гадяцьке підземелля


  а подекуди стеля сягає 12, а то навіть 30 метрів
  Явное преувеличение. Высота до 30 м ? Это десятиэтажный дом !
 3. #3
  Offline
  2.0

  Re: Гадяцьке підземелля


  tayatlas, а чому піраміди вас не дивують? або Велика Китайська стіна? давні люди були доволі дивними)
 4. #4
  Пророк

  Re: Гадяцьке підземелля


  дуже цікаве поруч, а ми не цінуємо, та хвалимо жуже
 5. #5
  Offline
  Пророк

  Re: Гадяцьке підземелля


  Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
  tayatlas, а чому піраміди вас не дивують? або Велика Китайська стіна? давні люди були доволі дивними)
  А потому что есть здравый смысл и логика. Построить самый высокий дом, башню, стену и т.п. - это только следствие причин по которым они были построены.

  Потолок же ПОДЗЕМНОГО сооружения в 30 м высотой не может быть создан рукотворно, т.к. для этого НЕТ причин.

  Люди всегда были очень практичны. И умны.....
 6. #6
  Offline
  Новачок

  Re: Гадяцьке підземелля


  Очень интересно! Люблю всякие подземных ходы и подземелья)) Когда поеду на Полтавщину, обязательно постараюсь там побывать) А то пока только в Берестечко, да еще в Одесских катакомбах бывала
 7. #7
  Offline
  Новачок

  Re: Гадяцьке підземелля


  Спасибо за интересную информацию! Прочитала и уже хочется там побывать и всё увидеть своим глазами...
 8. #8
  Пророк

  Re: Гадяцьке підземелля


  а под Севастополем какие подземелья, там даже завод шампанских вин расположен
 9. #9
  Offline
  Пророк

  Re: Гадяцьке підземелля


  Ответ Сообщение от tayatlas Посмотреть сообщение
  Потолок же ПОДЗЕМНОГО сооружения в 30 м высотой не может быть создан рукотворно, т.к. для этого НЕТ причин.
  +100. Такой потолок (если там действительно эти метры есть) скорее всего природного происхождения
+ Ответить в теме