Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей15Благодарности
 • 4 Сообщение от pTolik
 • 2 Сообщение от Sky
 • 2 Сообщение от Enter
 • 4 Сообщение от Sky
 • 3 Сообщение от bvn
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 9 из 9.
 1. #1
  Offline
  Патріот

  22 січня – День Соборності України


  Вітаю всіх з 90-ю річницею проголошення "Акту злуки УПН і ЗУНР".

  Це свято відзначаємо щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року.

  22 січня 1918 року у приміщенні Київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софіївській Площі в Києві було проголошено Акт Соборності українських земель.  «ЖИВИЙ ЛАНЦЮГ» НА ВУЛИЦЯХ КИЄВА 21 СІЧНЯ 1990 року. Фото
  УКРІНФОРМ


  Століттями розірваний український народ визволився з неволі – Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австоро-Угорської імперій – і возз’єднався на своїй землі в єдиній Українській державі.

  Акт возз’єднання, злуки двох Україн був, швидше, символічним знаком прагнення єдності, бо у керівництві країни спільності тоді не було. «Безпорадність проводу впливала на загальний настрій, — писала сучасниця тих подій, історик Наталя Полонська-Василенко. — Україна, затиснута між двома потужними силами — Антантою з півдня і большевизмом з півночі, — не мала сил для боротьби. Військо розбігалося, ширилося безладдя. У таких умовах пройшла майже непоміченою подія, яка мала велике ідейне значення: свято Соборності України. 22 січня 1919 року на Софійській площі проголошено злуку УНР і ЗУНР... Але під тиском невідрадних подій свято пройшло сухо, тихо».

  «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу», — пролунало 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві.

  УНР як незалежна держава постала рівно за рік перед цим. ЗУНР (Західно-Українська Народна Республіка) постала в листопаді 1918 року, і відразу ж розпочався процес об'єднання: зазбручанська Українська національна рада надіслала до Києва свою делегацію для переговорів із гетьманом Павлом Скоропадським. Після зміни влади переговори велися з Директорією. 1 грудня 1918 року у Фастові був укладений «передвступний договір» про «злуку обох українських держав в одну державну одиницю». 21 січня 1919 р. в Хусті Всенародні збори ухвалили приєднати до Української Народної Республіки Закарпаття. Наступного дня у Києві в урочистостях з нагоди свята Злуки брала участь делегація — тридцять шість чоловік — Західної області УНР.

  22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопіллі гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори (за що хлопців ув'язнили в радянському концтаборі).

  22 січня 1978 р. на знак протесту проти російської окупації біля могили Тараса Шевченка в Каневі спалив себе Олекса Гірник із Калуша.

  22 січня 1990 року сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши “живий ланцюг” від Києва до Львова, на згадку про проголошення Акту Соборності.


  Слава Україні.

 2. #2
  Offline
  2.0

  Re: 22 січня – День Соборності України


  зі святом шолє... вітання Вам від бразильців.


  Глобализация at its best: бразилец с итальянским именем Джанлука Альберти, чьим родным языком является португальский, записал видеообращение по-украински, сидя в футболке немецкого футбольного клуба "Бавария".
 3. #3
  Offline
  Пророк

  Re: 22 січня – День Соборності України


  Дай бого здоровья Виталику и Володе...
 4. #4
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: 22 січня – День Соборності України
  Oleksiy Dushka
  Сьогодні день Соборності України. Шкода, що кілька років тому ми повелися на політичні ігрища, і забули, що ми єдиний народ - українці, росіяни, вірмени, угорці, татари і всі інші. МИ забули ,що живемо у одних з ними під"здах, і якщо гадимо їм, то і собі, ми зубули,що іздимо в одних маршрутках, а головне, ми забули що роз"єднавшись ми граємо їм на руку, ненавидячи один одного, ми лише розпалюємо силу влади тих,кому це вигідно. Тепер видно, ніхто не відступиться, бо здоровий глузд перемогла ненависть і зброя. Сьогодні день Соборності України. Боже, бережи нас!
 5. #5
  Пророк

  Re: 22 січня – День Соборності України


  Ответ Сообщение от Sky Посмотреть сообщение
  Сьогодні день Соборності України. Боже, бережи нас!
  з святом!!!
 6. #6
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: 22 січня – День Соборності України


  Хоттабыч, дякую, але настрій абсолютно не святковий.
 7. #7
  Offline
  Пророк

  Re: 22 січня – День Соборності України


  Філарет відмовився від ордену Януковича

  Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

  З офіційного повідомлення на сайті Президента України стало відомо про указ глави держави про нагородження мене орденом «За заслуги» І ступеня. Також на сьогоднішньому засіданні Священний Синод Київського Патріархату виніс рішення про нагородження мене орденом святого апостола Іоана Богослова – у зв’язку з моїм 85-літтям.

  В умовах, які сьогодні склалися в Україні, коли загинули люди, а в центрі Києва триває жорстоке протистояння, я прошу не вручати мені нагород. Це моє рішення також підтримали члени Священного Синоду та інші архієреї, що зібралися сьогодні у Києві.

  Розділяючи з українським народом біль та скорботу
  Церква молиться за мир і припинення міжусобиці та закликає до молитви всіх віруючих. Також ми молимося за душі загиблих, за полегшення страждань та уздоровлення постраждалих. Я благословляю духовенству Київського Патріархату звершувати молитви там, де цього просять люди, сприяти втихомиренню ворожнечі.

  Вірю в милість Господню до України.

  * * *

 8. #8
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: 22 січня – День Соборності України


  З Днем соборності!
 9. #9
  bvn
  Offline
  йог на танке

  Re: 22 січня – День Соборності України


  Пам’ятаємо загиблих в цей день:

  С. Нігоян
  М. Жизнєвський
  Ю. Вербицький
  Р. Сеник (поранений 22, помер 25)

  Вічна пам’ять героям!
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Буквар Патріота України
  admin в разделе Політика та Історія
  Ответов: 27
  Последнее сообщение: 28.11.2013, 16:14
 2. До України офіційно приходить 3G
  admin в разделе Оператори мобільного зв’язку
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 15.09.2008, 14:31
 3. День молодёжи
  Lex!k в разделе Архів афіши
  Ответов: 5
  Последнее сообщение: 28.06.2006, 10:37

Теги для этой темы