Сьогодні, 06.04.2016 року, в Нідерландах відбувається консультативний референдум щодо угоди про асоціацію Україна-ЄС (Референдум, результати якого не матимуть законодавчої сили, ініційований євроскептичними громадсько-політичними силами Нідерландів)!

Після консультативного референдуму в Нідерландах щодо схвалення Угоди про асоціацію Україна-ЄС депутати Європарламенту проведуть дебати. Позицію на підтримку асоціації відстоюватиме депутат від Литви, представник політичної групи Альянсу лібералів і демократів за Європу, голова неформальної групи Друзів європейської України Петрас Ауштревічус. Його опонентом виступить британський депутат, представник політичної групи "Європа свободи і прямої демократії", член євроскептичної Партії незалежності Об’єднаного Королівства Марго Паркер. Стежити за дебатами можна на онлайн-платформі проекту debates.eu.


Після проведення референдуму в Нідерландах країни-члени ЄС можуть почати "парад референдумів" (заява представника України при Євросоюзі та посла в Бельгії Миколи Точицького).

На його думку, такий сценарій розвитку подій є можливим після проведення референдуму стосовно Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Референдум було влаштовано мешканцями Нідерландів для того, щоб показати, що вони не згодні з політикою ЄС. "Я не виключаю, що може початися так званий "парад референдумів". Ми розуміємо, що всі різні, різні - в ЄС, різні - в суспільстві, але правила для всіх повинні бути однаковими. Саме це нас об'єднує. Будь-яка організація, в тому числі ЄС, сильна тим, що у неї однакові для всіх правила, тоді все працює", - пояснив Точицький.

Тим не менш, він зазначає, що такі протести є очікуваними при важкому економічному стані.................... "Зараз дійсно гостро стоїть питання міграційного кризи, але за рахунок того, що в ЄС є функціональні інститути, він з цим впорається - алгоритм дій вже відпрацьовано, а держави-члени зможуть його імплементувати", - наголосив Точицький.