Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей3915Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 303 из 411
Показано с 3,021 по 3,030 из 4110.
    Пророк

re: Шизофренія в сучасній Україні

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    "У всіх народів мова — це засіб спілкування, у нас це - з важкої руки Імперії ще й досі для багатьох — це ознака націоналізму, сепаратизму, причина конфліктів і моральних травм. Людина розмовляє рідною мовою, а на неї озираються”. Ліна Костенко

От тільки мене не записуйте в радикальні націоналісти із-за того, що я захищаю рідну мову, в мене навіть вишиванки немає!)) Російська не потребує захисту. І да, зараз цією мовою говорить наш ворог. Завтра може подружимось, хз. Але зараз ми можемо зробити над собою зусилля і хоч якось на сантиметр відійти від Росії? Ага, в газелі ми не можемо не сідати, товари не купувати і тд. А що ми можемо? Я - не заохочувати агресора, говорячи його мовою. Бо дехто з їхнього керівництва вважає, що "Росія закінчується там, де закінчується рос мова". І те, що дехто виріс в російськомовних сім'ях... ну може настав час виправити помилки тодішньої влади? тотального зросійщення? Якби тоді при владі, коли ви народились були поляки - вашою рідною була б польська, китайці- китайська, нічого рідного у вас з російською немає, це була просто мова окупанта. Але зараз-то ми вільні... Я розумію, може кому соромно сказати українське слово на вулиці, може на нього покажуть пальцем, скажуть "Ти чё из села что ли?". Але якщо колись захочеться свіжих вражень спробуйте.
    І вкотре дякую Ihor, що взяв перейшов на українську і пише нею. Ігор, багато це тобі душевних мук коштувало? Ти ж з російськомовної родини!
    як виявилося перейти на українську не так і важко було

прибалти доречі дуже не погано вирішили мовне питання, і все більше і більше молоді там зараз легко і невимушено спілкуються англійської

коли в останній раз був у Полтаві то мене трохи вразила реакція людей у закладах, коли я звертався до них українською, вони на мене так дивилися наче я на китайській розмовляю, а відповідали російською!

Пророк

- От тільки мене не записуйте в радикальні націоналісти із-за того, що я захищаю рідну мову, в мене навіть вишиванки немає!))

- на сантиметр відійти від Росії? Я - не заохочувати агресора, говорячи його мовою.

- нічого рідного у вас з російською немає, це була просто мова окупанта. Але зараз-то ми вільні...

- Я розумію, може кому соромно сказати українське слово на вулиці, може на нього покажуть пальцем, скажуть "Ти чё из села что ли?". Але якщо колись захочеться свіжих вражень спробуйте.
    - нічого особистого. Це був лише приклад з ваших слів. Мову треба захищати. Але захист буває різним. Можна підвищувати якість мови, використовувати її, підвищувати престиж державної мови. Коротше кажучи, якомога більше виставляти її позитивні сторони. А можна просто постійно казати, яка погана російська мова і думати, что українська від цього краще стане.

- не бачу в цьому заохочування агресора.

- кожного дня спілкуюся українською мовою на роботі. Тим більше не бачу саме зараз в цьому чогось соромного. Раніше так, це була так би мовити ознака "селюків". Зараз української мови на вулицях стало більше. Вся моя родина зараз вільно спілкується українською мовою. Знадобилася й вивчили.
    Пророк

Ответ Сообщение от Pentax Посмотреть сообщение
    -

- кожного дня спілкуюся українською мовою на роботі..
    Ця відповідь українською була навіть смачніша за грузинську мандарину, яку я якраз їла, читаючи!
    Пророк

Ответ Сообщение от Pentax Посмотреть сообщение
    А можна просто постійно казати, яка погана російська мова
    Честно говоря я такого не слышал. Даже по официальному радио и тв. Единственное такую интерпретацию можно услышать от московитов, у них действительно распространяют такую мульку что в Украине считают что русский язык плохой.
    бог

Новачок

Ця відповідь українською була навіть смачніша за грузинську мандарину, яку я якраз їла, читаючи!
    Полностью поддерживаю!;)
    Пророк

мАладец..обязательно голосуйте за этих)
    Пророк

дададада
    а лучше в печке сжечь
    и тогда придут европейские зарплаты
    المزيد من النفط

Пророк