Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей174Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 9 из 10
Показано с 81 по 90 из 92.
    Пророк

Re: Наше политическое хамство.

Ответ Сообщение от bvn Посмотреть сообщение
    Ну, от ви так пишете і в мене пропадає бажання на вулиці намагатися розмовляти українською... бо в мене, нажаль, теж зазвичай виходить страшенний суржик... Що мені тепер завжди на кацапському язіке гаваріть?
    Вчіть справжню українську. Он, навіть яник за 4 роки навчився говорите набагато краще - та невже ж і Ви не зможете?!!

Зануда

Давайте спробуємо котлет від мух чи як там. Тема створена, наскільки я розумію, не як тема про мову, а як тема про хамство.
    У цьому випадку, як вже було сказано, абсолютно не мало значення, якою мовою розмовляла літня жінка. Розмовляла б українською - була б "бандерівкою", тобто формальний привід для хамства завжди є.
    Що стосується "суржика" як такого, то це надто широка категорія, щоб влізти в одне слово. Ми тут, у темі, кожен називаємо суржиком зовсім різні прояви.
    Я б здивувався, якби почув у селі від якогось дядька чисту літературну норму. Його мова мені не ріже вухо, хоча містить русизми, діалектизми, часто жаргонізми тощо. Але це природна його мова.
    Інша річ той суржик, що виникає, коли наприклад студенти з села намагаються розмовляти "по-руськи". Це не є природною їх мовою і ріже вухо, мені принаймні.
    Це лише два приклади, а взагалі-то це як калейдоскоп, мова живе, змінюється і цей процес відбувається саме "знизу". Потім, коли та чи інша словоформа розповсюджується, вона потрапляє до словників і зараховується до "норми". Так, деякі слова, які зараз є беззаперечно частиною літературної норми, колись були неологізмами і різали вухо у той час.
    Так само і певна кількість запозичених слів - цілком природній процес. Все відшліфується з часом, мова сама обере - що приживеться, а що забудеться.
    Ну, от ви так пишете і в мене пропадає бажання на вулиці намагатися розмовляти українською... бо в мене, нажаль, теж зазвичай виходить страшенний суржик... Що мені тепер завжди на кацапському язіке гаваріть?
    Ні, Ви не втрачайте бажання. З часом все вийде.
    bvn
    йог на танке

Ответ Сообщение от infospacer Посмотреть сообщение
    Вчіть справжню українську. Он, навіть яник за 4 роки навчився говорите набагато краще - та невже ж і Ви не зможете?!!
    Ви вважаєте, що можна так одним махом, раз і перейшов на чистісіньку солов’їну? Суржик - це необхідний перехідний період. Не треба на нього бочку гнать!
    Пророк

я в повседневном общении говорю на русском с сильным украинским акцентом плюс с кучей украинских слов потому что мне так удобно. с удовольствием бы говорил на чистом украинском просто с детства учили на русском а позднее пришлось переучиваться на украинский. поэтому так и выходит. плюс еще и среда разговорная оказывает влияние . если бы в полтаве на чистом украинском поголовно говорили то шпрехал бы себе на чистой мове и не напрягался
    Пророк

Говорить, как сможете. Так у нас почти все говорят. Просто к вам за "страшенный суржик" никто не прицепится, так же и вы не цепляйтесь к людям на почве языка.
    Banned

Ответ Сообщение от Виння Пых Посмотреть сообщение
    с удовольствием бы говорил на чистом украинском просто с детства учили на русском а позднее пришлось переучиваться на украинский.
    А я в 2009 еще (5 лет назад выходит) ездил к брату в Тулу на свадьбу. Так вот, я, конечно, старался изо всех сил, но "це", "шо", "бачишь", "дыбил", комбинации ("ты бачишь, ну шо це за дыбил") неизлечимы! Так что это я в Украине, и те кто говорит по-русски, думаем, что я говорю по-русски, но, поверьте, это не так!!!
    Пророк

Хм )) Иногда бывает в разговоре запинаюсь и спрашиваю у собеседника, как перевести на русский украинское слово )) Есть в каждом языке (наверное. По крайней мере, в русском и украинском) некоторые слова, которые даже переводить не хочется. Они в переводе несколько теряют смысл или звучат не так подходяще.
    Пророк

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    А я в 2009 еще (5 лет назад выходит) ездил к брату в Тулу на свадьбу. Так вот, я, конечно, старался изо всех сил, но "це", "шо", "бачишь", "дыбил", комбинации ("ты бачишь, ну шо це за дыбил") неизлечимы!
    Плюс: "доЩ", плюс постійне "гЄ"-кання, яке викупається "на-раз".
    Та інше, інше.....

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Так что это я в Украине, и те кто говорит по-русски, думаем, что я говорю по-русски, но, поверьте, это не так!!!
    Правильно!
    Це називається: "полтавський ГусЬкій єзіГ".
    Але полтавцям так здається, що вони "офігітЬєльно гусскогаварящійе".
    А хто спілкується українською (по факту суржиком) - той "просто селюк-невдаха".
    Пророк

Ответ Сообщение от vladd Посмотреть сообщение
    А хто спілкується українською (по факту суржиком) - той "просто селюк-невдаха".
    Цей тренд, слава Богу, відходить у минуле, ба, навіть замінюється протилежним. :)
    2-3 тижні тому вирішив провести експеримент - в одному магазині звертався до персоналу (а діалог був досить тривалим) щирою українською мовою. Намагалися відповідати такою ж, але багато слів не могли згадати швидко, запинались і досить ніяковіли з цього приводу...
    Новачок

Вже багато перебалакано про мову. Але тут рішення лише одне: спілкуватися. Можливо починати треба з сім"ї, з кола друзів - де не соромно буде за суржик і помилки. Як то кажуть: хто хоче зробити справу, шукає можливість; хто не хоче - шукає причину. Или : дорогу осилит идущий.
+ Ответить в теме
Страница 9 из 10