Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей8538Благодарности
+ Ответить в теме
Показано с 1,541 по 1,550 из 4929.
  1. #1541
    Sky
    Небо в твоїх очах ©

частина 3
    ► Нещодавно в Україні побачила світ книжка американського вченого Роберта Конквеста «Жнива скорботи», в якій, зокрема, йдеться і про знищених українських «Гомерів»: «Популярна в народі національна культура протягом віків підтримувалася в українському селі бардами, оспіваними Шевченком кобзарями, які, мандруючи від села до села, заробляли на життя виконанням старовинних народних пісень і переказом народних балад. Вони постійно нагадували селянам про їхнє вільне і героїчне минуле. Це «небажане явище» тепер було придушене. Кобзарів скликали на з’їзд і, зібравши їх там усіх разом, заарештували. За наявними відомостями, багатьох з них розстріляли — в цьому була своя логіка, бо від них було мало користі в таборах примусової праці».

► Є. КЕДРОВСЬКА, пенсіонерка, у 1930-ті роки працювала бібліотекаркою: «У 1934-1935 роках по Харкову пройшли чутки, що відбувся кобзарський зліт, кобзарів вивезли з Харкова і кинули до яру, де вони й загинули… Кобзарям нібито сказали, що їх везуть до Москви ще на один зліт і що нібито трапилося це в дорозі».

► В. ВОВК, пенсіонерка, в минулому — вчителька: «Кобзарів я любила з дитинства. Їх можна було частенько бачити в Харкові. А в середині 30-х зовсім не стало. Ходили чутки про якийсь кобзарський з’їзд, куди нібито звезли кобзарів з усієї України, а потім повбивали».

► А. ПАРФИНЕНКО, харківський кобзар: «За сталінським наказом забирали всіх. Були облави на базарах. Забирали багато інвалідів, були й кобзарі там. Була одна сім’я: Прокіп Маловичко, жінка Мотря і троє дітей, всі дуже гарно співали. Жили вони в селищі Амур під Дніпропетровськом. Вночі їх забрали, навіть не сказали, що їм брати — чи харчі, чи якийсь одяг, — повантажили в ешелон, де багато вже було кобзарів з інших міст України. Очевидячки, цей ешелон ішов з самого Києва. Доїхали вони до Харкова, там приєднали до них ще багато кобзарів. За деякими підрахунками, було їх триста тридцять сім. Доїхали кобзарі і всі ті, котрих забрали у Дніпропетровську, до Москви, їх направили в Сибір.

► Відомий кобзарезнавець зі Львова Богдан Жеплинський склав реєстр кобзарів і лірників, знищених більшовиками в 30-х рр., і тих, що пропали безвісти. Цей мартиролог неповний, усього 72 особи.

Запам’ятаймо ж імена народних співців-мучеників:

► КОБЗАРІ

БОРЕЦЬ Іван Олексійович. З Борисполя на Київщині (1990 р. н.). Учасник Першої народної капели кобзарів. У 1925-1926 роках грав у Харківській капелі, відтак перейшов до Полтавської.
    ГАЩЕНКО Павло Михайлович. Із села Костянтинівки Богодухівського району Харківської області. Брав участь у роботі XII Археологічного з’їзду у Харкові (1902 р.).
    ГЛУШАК Никифор Іванович. З Чорнобиля на Київщині (1890 р. н.). Виготовляв бандури.
    ГУБЕНКО Михайло. З Миргорода (1891 р. н.). З 1927 року кобзарював, виступав в ансамблях кобзарів.
    ДЕЙНЕКА Карпо. З Конотопа (1897 р. н.). Виготовляв бандури.
    ДОРОШЕНКО Федір Васильович. Фундатор Першої капели кобзарів у Києві.
    ДРЕВЧЕНКО (ДРЕВКІН, ДРИГАВКА) Петро Семенович. З села Семенівки на Полтавщині (1871 р. н.).
    ДУМЕНКО (ДУМЧЕНКО, ДУМА) Лука. З села Киселівки (нині Менського району) на Чернігівщині.
    СОЛОГУБ Віктор. Із села Юрківці Талалаївського району Чернігівської області. З 1920 року виступав зі своїми трьома синами-бандуристами — Володимиром, Миколою та Михайлом.
    ХРИСТЕНКО Макар. Жив на хуторі Костів (нині Валківського району) Дніпропетровської області (1870 р. н.).
    ЦЕБРЕНКО Григорій. Один з організаторів Першої української художньої капели кобзарів. 1917 року брав участь у кобзарському концерті в Києві.
    ЩЕРБИНА Данило. Із Долинського Кіровоградської області (1891 р. н.). Під час Першої світової війни як військовополонений був у Німеччині, виступав у Берліні.
    ЯЩЕНКО Оврам Семенович. З села Харківці Переяслав-Хмельницького району Київської області. У 1918 р. створював Першу українську художню капелу кобзарів.
    ГУРА (ГУРІН) Петро Іванович. З села Красної Луки Гадяцького району Полтавської області. У 1930-х роках жив у Юзівці (нині Донецьк). Пропав безвісти.
    ДЕМЧЕНКО Микола. З села Дементіївки Харківського району Харківської області (1873 р. н.).
    КОЛОДУБ. З села Великої Кошелівки Ніжинського району Чернігівської області (1893 р. н.).
    КУЖКОВЕНКО. До революції 1917 р. був засланий до Сибіру, де втратив зір. У 1920-х роках кобзарював на Україні. Пропав безвісти.
    ЛАВРИШ (ЛАВРИК) Петро. З села Хомутець Миргородського району Полтавської області (1873 р. н.).
    МАТВІЙ (приблизно 1865 р. н.). Із села Черевки Миргородського району Полтавської області.
    МИРОН ЯКОВИЧ. З села Олександрівки (за Новим Мерчиком) на Харківщині.
    ПАРАСОЧКА (ПЕТРІВСЬКИЙ) Василь. Народився у Петрівці Костянтиноградського повіту Полтавської губернії.
    ПАСІЧНИЧЕНКО. Миргородський кобзар.
    ПОБІГАЙЛО Олексій. Учень Михайла Кравченка.
    ПОВАР Панас Митрофанович. Із села Верхолісся.
    СІРОШТАН Іван. З села Хомутець Миргородського району Полтавської області (1863 р. н.).
    СИМОНЕНКО Василь. З с. Корюківки на Чернігівщині.
    СОЛОМАХ Никифор. З Миронівки на Харківщині (1893 р. н.).
    ТОКАР Ілля Якович. З Дементіївки Харківського району Харківської області (1863 р. н.).
    ТОКАРЕВСЬКИЙ М. Д. З 1912 року зазнавав переслідувань.
    ФЕДОРЕНКО Василь Петрович. З-під Харкова. У 1920-х роках грав на ярмарках Полтавщини.
    НІМЧЕНКО К. З Кубані. Бандура його конструкції 1923 року

2. #1542
    модератор

Re: Шизофрения путинской России

"Вся Россия - страна каких-то жадных и ленивых людей: они ужасно много едят, пьют, любят спать днем и во сне храпят. Женятся они для порядка в доме, а любовниц заводят для престижа в обществе. Психология у них - собачья: бьют их - они тихонечко повизгивают и прячутся по своих конурах, ласкают - они ложатся на спину, лапки кверху и виляют хвостиками...".
    Антон Павлович Чехов
  3. #1543

Re: Шизофрения путинской России

Прогиб 159-го уровня, или все же, шизофрения?

"путин кушает один потому что он император"

4. #1544

Re: Шизофрения путинской России

"- ...Так на Дубининскую или на Дубнинскую?
    - Мне пофиг.
    - Это разные концы Москвы.
    - Сказал, пофиг.

Смышленый таксист сразу перестал спорить. Помятая Деу взревела мотором и мягко выкатилась на проспект.

- Что с Германией? – ценя время, сходу начал Иванов.
    - Да погоди ты! – Таксист откинул бардачок, и кивнул. Иванов демонстративно выключил мобилу, обмотал фольгой и кинул в ящик. Дверца захлопнулась.
    - Так как дела на западном фронте?

- Я тут вёз одного мужика, – начал таксист издалека – у него кум полярник. Сидит на льдине, и, короче, до него американский фай-фай добивает. Иногда. Редко. Так вот, говорит, наши про войну всё брешут.

- Это понятно. – Иванов взмахнул, как курица, руками, показывая степень доверия к новостям. – А конкретно, как там?

- Короче, нет никакого западного фронта.
    - Как это?
    - А вот так. Более того, не победил Путин на Евровидение, и даже не участвовал. Поэтому и на приз претендовать не мог.
    - А чего ж они Рязань разбомбили?"

Продолжение здесь: http://artemg.livejournal.com/199592.html
  5. #1545

Ответ Сообщение от Enter Посмотреть сообщение
    Прогиб 159-го уровня, или все же, шизофрения?

"путин кушает один потому что он император"

не может россия без царя
  6. #1546

Ответ Сообщение от art_b Посмотреть сообщение
    не может россия без царя
    Таки да... И путают чл%н в ж%пе со внутренним стержнем (не моё, но смачное определение понравилось)...
    Офтоп:
    Сразу прошу прощения у любителей анального секса ))))
  7. #1547

Антимастурбационный крест

Крест и обездвиживатель рук работают в связке для защиты ребенка от самоизнасилования.
    Безопасно приучит Ваше дитя держать руки подальше от греховных зон!

Полное отсутствие греховных деяний Вашего ребенка
    Обездвиживатель рук поможет устойчиво закрепить ребенка в позе Христа
    Регулируемые ремни с липучкой, а также ремень для головы встроенный в спинку
    Пригоден при прививках ребенка, так как не дает возможность расчёсывать место прививки
    Придает силу, уверенность, здоровую осанку
    Спасает от лунатизма (встать самостоятельно на ноги невозможно)
    Проводить экзорцизм теперь в разы проще

Единственным недостатком является полная неспособность сходить в туалет самостоятельно. Поэтому мы рекомендуем отучить свое дитя ходить в туалет ночью. Просто не давайте ему есть и пить вечером.
  8. #1548

9. #1549

Re: Шизофрения путинской России

Enter, ми що, на один і той же паблік у ВК підписані? )))