Знайдено "Батуринський Архів" Гетьмана Мазепи.

Повернення втрачених колись цінних документів завдяки ентузіастам отримує нове дихання.
Українці починають цікавитись своїм, примусово забутим минулим. Одним з яскравих показових моментів в цьому питанні є все, що могло стосуватись ненависного Москві-Гетьмана Мазепи. Поводження з спадщиною Мазепи свідчить про не втрачену політичну акуальність погляду на союз Гетьмана зі Швецією проти Російського Царя, як прикладу одвічної боротьби України за свою свободу від впливу північного сусіда. Тому й приховують всіляко будь-які корисні українській стороні матеріали, заявляючи при цьому, що для них вони не мають ніякої культурної цінності.

Ось про що мова:
"Виявляється, після поразки Мазепи і шведів, росіяни захопили чимало документів Гетьмана, що дістали назву «Батуринський архів». У 1708 році А.Меншиков вивіз документи до Росії. І для українських дослідників їх сліди загубилися.

Кілька років тому, у Санкт-Петербурзькому університеті, з ініціативи Центру з вивчення історії України, розпочалося дослідження документів Мазепи. Науковці вийшли на «Батуринський архів» Мазепи. Як виявилося, архів вцілів. Його рештки (близько 1000 документів), нині зберігаються в архіві Петербургського інституту історії РАН. Інша частина, розпорошена по колекціях Москви. Виявилося, що фактично жоден документ не використовувався в жодній з опублікованих праць з історії України! Цю сенсаційну новину оприлюднила історик Т.Г.Яковлева з Санкт-Петербургу.
В «Батуринському архіві» - оригінали невідомих царських Указів. Листування Ф.Головіна. Російський переклад написаної І.Мазепою польською мовою, поеми «Старик с телом беседует» (про роман з Мотрею Кочубей). До цього моменту було відомо лише про одну поему Мазепи! "

Матеріал взято з газети SЕCOND USA: http://www.secondusa.info/index.php?...in=view&id=147

Зрозуміло, що самим ентузіастам, вболіваючим за справи збереження культурної спадщини України не справитись. Бо як правило в таких ситуаціях завжди виявляється замішана якась політика-така вже Історія нашого Народу.