28 жовтня 1995 р. на місці останнього бою Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака Всеукраїнське політичне об’єднання “Державна самостійність України” поставило пам’ятний знак. Відтоді патріотична громадськість вшановує на Кресельцях і
в Мельниках козаків і старшин полку гайдамаків Холодного Яру.
Заходи проходять під егідою Історичного клубу “Холодний Яр”.
Співорганізаторами цьогорічних вшанувань виступили Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, Національний заповідник “Чигирин”, ГО “Вільне козацтво Холодного Яру”, Холодноярська ініціатива, Народний рух України, Товариство “Чорні запорожці” та готельно-ресторанний комплекс “Дикий хутір”.

29 квітня 2012 р., в неділю, о 12.00 в селі Соснівка Олександрівського району Кіровоградської області буде відкрито пам’ятник хліборобам Соснівки, Дев’ятки, Скаржинки і Тирнавки, які загинули післяжнивної пори 1920 року від шабель червоного ескадрону (при нинішній трасі Київ – Знам’янка, поворот на Соснівку – між Вищими і Нижчими Верещаками). Автор пам’ятника – Дмитро Бур’ян (Черкаси). Побудову пам’ятника здійснено коштом Холодноярської ініціативи за участю Історичного клубу “Холодний Яр”. У цей же день, о 15.00, відбудеться покладання квітів до пам’ятника чорноліському отаманові Пилипові Хмарі в с. Цвітне Олександрівського району Кіровоградської області.
30 квітня, у понеділок (вихідний день!), об 11.00, в центрі села Мельники Чигиринського району Черкаської області розпочнуться вшанування Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака, козаків та старшин полку гайдамаків Холодного Яру.
У програмі вшанувань – покладання квітів на могилі Василя Чучупака та братській могилі холодноярців на кладовищі села Мельники, меморіальний мітинг біля пам’ятника Героям Холодного Яру та пам’ятника Юрію Горлісу-Горському (в центрі с. Мельники, біля школи), реконструкція бою холодноярців з більшовиками (100 м праворуч від дороги Мельники – Кресельці, 1,5 км від місця проведення мітингу; відповідальний Олег Островський), покладання квітів до меморіалу Холодноярським героям на хуторі Кресельці (біля Креселецького лісництва), освячення зброї та прапорів на берегах Гайдамацького ставу (неподалік Мотриного монастиря, табличка “Монастирський став”), поминальний обід, екскурсія до дуба Максима Залізняка, відкриття музею Холодного Яру на хуторі Буда та концерт за участю кращих українських співаків, зокрема кобзарів Тараса Силенка і Тараса Компаніченка, лідера гурту “Тінь Сонця” Сергія Василюка, бардів Гриця Лук’яненка, Володимира Самайди, Володимира Гонського, Василя Панченка та інших.
Запрошуємо до участі членів Історичного клубу “Холодний Яр”, патріотичних організацій, козацьких товариств, військово-історичних клубів, партій, журналістів, народних депутатів усіх рівнів, читачів “Незборимої нації”, “Шляху перемоги”, “Літературної України”, “Козацького краю”, “Української літературної газети”, “Українського слова”, “Свободи”, “Української газети”, “Нації і держави”, всіх небайдужих. Запрошуємо українські телеканали висвітлити меморіальні заходи в Холодному Яру.
Якщо інші об’єднання, партії, товариства та фізичні особи виявлять бажання бути офіційними співорганізаторами заходів у Холодному Яру, то мають внести благодійні внески на організацію урочистостей.
У заходах візьме участь делегація Львівської обласної ради на чолі з її головою Олегом Панькевичем. До зустрічі в Холодному Яру!

Довідки: 098-00-26-994 (Петро), 066-270-20-98 (Максим),
066-709-83-16 (Владислав). kovalroman1@gmail.com

Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
Газета “Незборима нація” в Інтернеті
http://nezboryma-naciya.org.ua/