Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1Благодарности
 • 1 Сообщение от tavr
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 2 из 2.
 1. #1
  Offline
  Частий гість

  “Юрій Горліс-Горський” у Черкасах


  15 жовтня в Черкаському обласному краєзнавчому музеї (вул. Слави, буд. 1) о 14.00 відбудеться презентація документальної двосерійної кінострічки Романа Коваля та Олександра Домбровського “Юрій Горліс-Горський” – про боротьбу за Самостійну Україну поручника Армії УНР, осавула 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру, підпільника, політв’язня, письменника.
  Юрій Горліс-Горський 1920 року звільняв Черкаси від московської комуни. Штурм Черкас він талановито відтворив у своїх спогадах “Холодний Яр”
  Під час прем’єри фільму відбудеться зустріч з Романом Ковалем – автором та упорядником серії книг про Визвольну боротьбу у 1914 – 1920-х роках, а також циклів радіопередач та документальних фільмів про Визвольну боротьбу українського народу.
  Фільм “Юрій Горліс-Горський” – це 98 хвилин напруженої інтелектуальної праці глядача, це 98 хвилин пізнання нашої трагічної історії, наповненої щасливими моментами. В центрі фільму – людина високого духу, хороброї до нестями, доброї до своїх і непримиримої до ворогів. А ще – галантної до жінок.

  “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”

  Роман Коваль також представить свою нову книгу “Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею”. У ній йдеться про забутого українського скульптора, художника і поета. В історію Михайло Гаврилко увійшов і як організатор війська – Українських січових стрільців, Сірої дивізії Армії УНР та повстансько-партизанського руху на Полтавщині.
  Михайло Гаврилко – творець бурхливої шевченкіани. Тараса Шевченка він увічнив у погруддях, пам’ятниках, барельєфах, горельєфах, портретах, плакетках, медальйонах та у слові.
  Життя його завершилось трагічно – восени 1920 року на станції Полтава більшовики спалили його в топці локомотива. Спалили живим.
  Надзвичайно ошатна книга про митця-вояка має 472 сторінки кольорового друку. У ній вміщено понад 600 листівок і фотографій, більшість з яких оприлюднюється вперше. В додатках до книги – близько сотні документів, більшість з яких також вперше вводиться в науковий обіг. Формат книги – альбомний, папір – крейдований, друк – кольоровий, палітурка – тверда, кольорова.
  Бажаємо читачам щасливої мандрівки стежками-дорогами чотаря УСС та повстанського отамана Михайла Гаврилка!

  Прес-служба Історичного клубу “Холодний Яр”
  Koval_r@ukr.net

 2. #2
  Offline
  Філософф

  Re: “Юрій Горліс-Горський” у Черкасах


  Горліс-Горський - видатна постать. А його "Холдодний яр" - то взагалі шедевр. Така постать, безумовно, заслуговує на те, щоб про неї не лише знімали фільми. Я схиляю голову перед Романом Ковалем, який ледь не самотужки намагається зробити доступними ті славні сторінки української історії, які тривали час були недоступні. Але подивився фільм про отаманів Холодного яру і спіймав себе на думці, що краще б його не показували. Ну дууууже слаба документалка. На самих фактах не виїдеш. Факти - це книги, а читати частину книги на камеру - це ще не документальний фільм. Не думаю, що про Горліса-Горського зняли краще. Втім, хотів би помилятися. От якби на рівні "Собору на крові" зняли... Мрії-мрії...
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Ответов: 2
  Последнее сообщение: 26.12.2010, 23:26