Інтерв’ю, взяте в Андрія Білецького – Провідника ВГО “Патріот України” та ініціатора створення Соціал-Національної Асамблеї журналісткою Ларисою Корнієнко для інформаційного сайту «Информация без границ».
Вороги називають його нацистом, терористом, головним фашистом країни… Соратники величають Вождем. До цього націоналісти величали Вождем лише Євгена Коновальця, засновника та фундатора Організації Українських Націоналістів. Хто він, Андрій Білецький, голова Організації «Патріот України»? Про це та інше – в інтерв’ю, яке взяла у Білецького наш кореспондент Лариса Корнієнко.
Пане Білецький, нещодавно засоби масової інформації повідомляли, що Ви були ініціатором координаційної наради правих, націоналістичних організацій, на якій, наскільки я зрозуміла, було прийнято рішення про об’єднання цих організацій в політичну партію «Соціал-Національна Асамблея». Виникає питання, навіщо Вам, об’єднуючись, створювати чергову майже 200 партію? Адже й інші партії мають бажання до об’єднання: «Фронт змін» об’єднується з «Громадянською позицією» та «Європейською партією», лідер УНП Юрій Костенко заявив про бажання його політичної сили об’єднатись з Народним рухом та партією «За Україну!». То чи не простіше було б і вам, представникам так званої правої, вуличної політики, приєднатись до якоїсь більш-менш потужної партії, яка сповідує близьку вам ідеологію?
Соціал-Націоанльна Асамблея вже у своїх початках вказує на те, що вона аж ніяк не буде ще однією черговою, рядовою політичною партією. Самі люди, які створюють СНА, не належать ні до політикуму, ні до бізнесу. Це досить молоді люди, які є представниками вуличних бойових молодіжних рухів. Для нас, звичними є такі речі як боротьба, ієрархія, дисципліна, а не закулісні перемовини і поділ “бабла». Ми збираємося перенести наші цінності в політику, і це вже зробить нас унікальними як політичну партію. До того ж ми плануємо бути єдиною політичною партією, яка крім політичної боротьби веде активну вуличну політику, має свою силову складову та чіткий світогляд. На другу частину питання можна однозначно відповісти наступне: у нас немає друзів серед політиків і партій. Соціал-націоналізм претендує на те, щоб стати єдиною ідеологією українців у ХХІ столітті. Наші союзники – це українська нація та українська молодь. Інших нам і не потрібно.
В своїй діяльності ВГО «Патріот України» часто використовує антимігрантську риторику, а проводячи так звані націозахисні акції, часто-густо переслідує іноземних громадян? Чим перед Вами завинили іноземці, які шукають в нашій країні кращої долі?
Справді, ми виступаємо з виразно антимігрантських позицій. При цьому ми не розділяємо міграцію на нелегальну та законну. Міграція є однозначно негативним фактором для існування нашого народу та нашої країни. Вона підточує біологічні, економічні та цивілізаційні основи існування нашого народу. В етнічному плані навала мігрантів загрожує перетворити українців на меншість у своїй власній країні, враховуючи від’ємну народжуваність в українців та величезну кількість дітей у родинах вихідців з Азії та Африки. В економічному плані дешева іноземна робоча сила відбирає роботу у мільйонів українців. Користуючись зв’язками з батьківщиною, великі діаспори, такі, як китайська чи в’єтнамська, знищують цілі галузі української економіки, заполонивши наш ринок неякісним, але вкрай дешевим азійським крамом. Як приклад, можна вести мову про легку текстильну промисловість України. В цивілізаційному плані ми, виховані в демократизованому толерастному суспільстві, вже програємо іноземним діаспорам, які добре зберігають національні, расові та релігійні відмінності. Не вони інтегруються в нашу цивілізацію, а ми потроху інтегруємося у сфери їхнього духовного впливу. Приклад Західної Європи, де сотні тисяч білих європейців щорічно навертаються до ісламу, показує нам майбутній небезпечний сценарій і для України. Щодо націозахисної діяльності – всі іноземці, які, як ви кажете переслідуються «Патріотом України», мали персональні провини перед українським народом. Такі, як зґвалтування, збройні напади, торгівля наркотиками тощо. Ці люди, поїхавши зі свого дому, шукають кращої долі в чужому домі, намагаючись вигнати господаря надвір. Так як грабіжник шукає кращої долі, залізши у хвіртку та грабуючи господарів. Жоден господар в здоровому глузді не буде жаліти грабіжника і його нещасливу долю, а буде захищатися задля того, щоб викинути незваного гостя з будинку Далі...