Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей15Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 15.
 1. #1
  Offline
  Banned

  Как создавались египетские пирамиды


  Хочется узнать, что думают люди о египетских пирамидах и их создателях и технологиях создания.

 2. #2
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  Останній шмат суходолу  Острів Пасхи, або Рапа-Нуї, – невеликий вулканічний шматок суходолу в південній частині Тихого океану, який заслужено вважають найвіддаленішим куточком планети. Він має форму неправильного трикутника зі сторонами від 16 до 24 км. За бажання його без особливих зусиль можна обійти пішки за день.

  Цей крихітний клаптик землі загубився посеред Тихого океану на відстані 3700 км від узбережжя Чилі та 4000 км від Папеете, столиці Французької Полінезії на острові Таїті. Найближча земля, де можна зустріти людей, – острів Піткерна (2000 км на захід від Рапа-Нуї), все населення якого налічує щонайбільше кілька десятків осіб. Відстань до Рапа-Нуї по прямій від Києва – 15 735 км.

  Острів Пасхи відомий тим, що протягом століть на ньому жила й розвивалася нечисленна, але дуже могутня цивілізація, лишаючись абсолютно невідомою для решти світу. Невеликий народець (у найкращі часи острів міг прогодувати тисяч п’ять осіб) висікав з вулканічної породи і встановлював усюди вздовж берега велетенські статуї з довгими носами та витягнутими мочками вух. Деякі з них сягали розмірів п’ятиповерхового будинку. Знадобилося майже два століття після подорожі Магеллана для того, щоби голландський капітан Якоб Роггевен натрапив на цей крихітний острівець у безмежному Тихому океані. Він знайшов його у Великдень 1722 року, тому й назвав островом Пасхи.

  Вперше я потрапив на Рапа-Нуї в серпні 2009-го, перед тим перетнувши заледве не половину Південної Америки. Моя експедиція почалася в Кіто, столиці Еквадору, звідки, пройшовши все Перу й натоптавши загалом 6000 км, дістався аж Сантьяго-де-Чилі. Я дряпався на руїни загубленого міста інків Мачу-Пікчу, літав на маленькій одномоторній «Чесні» над загадковими лініями посеред пустелі Наска, плавав на човнах посеред островів на озері Тітікака, піднімався на найвищий діючий вулкан планети Котопаксі… Проте ніщо, абсолютно ніщо з того, що я бачив протягом шести тижнів блукання Південною Америкою, не могло зрівнятися з островом, відкритим на Великдень.

  Ронго-ронго та інші таємниці

  Нез’ясовні таємниці та туманні загадки – ось головна ознака острова Пасхи. Перша з них стосується походження давніх рапануйців. Звідки на такому далекому й неприступному шматку землі взялися люди? Чи справді вони припливли зі сходу від берегів Південної Америки, подолавши 2 тис. миль відкритого океану, як припускав відомий норвезький мандрівник і письменник Тур Хеєрдал? Чи, може, предки таємничих острів’ян пробивалися наперекір зустрічному вітру із заходу, з найвіддаленіших островів Океанії? Дехто взагалі припускає, що острів Пасхи може бути залишком давно затонулого континенту.
  За рапануйською легендою, багато-багато років тому з одного із островів далекої Полінезії на двох великих каное приплив король Хоту Мату’а з почтом. Острів’яни вірять, що саме він був пращуром усіх рапануйців. Археологічні дослідження підтверджують можливе переселення, однак малоймовірно, що саме Хоту Мату’а та його люди почали зводити моаі. В легендах острова Пасхи немає ні слова про те, як і для чого будувалися велетенські статуї. За уявленнями аборигенів, яких застали на острові перші європейці, моаі просто були завжди.

  Є ще й інша легенда, в якій є згадка про те, що острів не був безлюдним, коли на нього висадився король Хоту Мату’а. В ній ідеться про високих людей із довгими вухами та білою шкірою, які знали, як будувати моаі. Цей неймовірний факт, що стосується кольору шкіри, підтверджують Якоб Роггевен, Феліпе Ґонзалес та Джеймс Кук – перші дослідники острова Пасхи, котрі як один стверджують, що поміж аборигенів зустрічалися люди з білою шкірою й на вигляд геть як європейці.

  Ще однією загадкою є ронго-ронго – символьне (ієрогліфічне) письмо, яким користувалися жителі острова Пасхи. Це система знаків – стилізовані зображення людей, тварин, рослин та різні геометричні фігури, які, найімовірніше, використовували для ведення календаря, реєстрації найважливіших подій в історії острова, запису легенд та увіковічення генеалогії рапануйських правителів. Унікальність ронго-ронго в тому, що воно є однією з п’яти писемностей, які сформувалися абсолютно незалежно одна від одної в процесі еволюції людства (решта, як відомо, включають клинопис шумерів, єгипетську писемність, китайські ієрогліфи та письмо народів Центральної Америки).

  Постають закономірні питання: звідки на такому ізольованому клапті неродючої землі могло взятися письмо?.. Ким був той геній, який, живучи поміж громади, котра налічувала щонайбільше кілька тисяч осіб, спромігся вимудрувати ідею писемності?..

  Утім, найбільша таємниця острова Пасхи – це все ж таки грандіозні моаі – неймовірні кам’яні велетні, якими заставлений увесь острів.

  Кам’яні моаі

  Статуї височіють буквально скрізь по узбережжю. Вони встановлені на кам’яних платформах, що називаються аху, й усі до однієї повернуті спинами до моря.

  Походження довговухих кам’яних велетнів є однією з найбільших головоломок в історії Рапа-Нуї, адже перші європейці, які висадилися на острів у XVIII столітті, застали там лише зграйку напівголих дикунів. Відтоді майже три століття весь цивілізований світ б’ється над таємницею Пасхи, намагаючись зрозуміти, як кілька сотень напівдиких жителів острова могли творити, рухати та піднімати на платформи грандіозні монументи, адже деякі з них сягають десяти метрів у висоту і важать 50 т.  На Рапа-Нуї 887 статуй. Щоправда, тільки 288 з них цілковито завершені, доставлені до аху та встановлені на платформи. 397 статуй лишилися в майстернях-каменоломнях. Ще 97 моаі лежать повалені по дорозі до своїх аху. Решта сильно зруйновані та розкидані на узбережжі.

  Моаі різняться за величиною. Вага найменшої статуї не перевищує 20 т, а висота в середньому сягає шести – восьми метрів. Проте є набагато більші екземпляри. Наприклад, у каменоломні Рано Рараку розташована незавершена скульптура заввишки 20 м і вагою 170 т.

  Чим же були моаі? Одна з теорій стверджує, що ці монументи символізують померлих предків, переважно царів. За іншою гіпотезою, кам’яні велетні могли бути символами могутності окремих кланів або ж просто будувалися в честь їхніх правлячих лідерів. Припущень та здогадок чимало, однак жодна з них не дає точного уявлення про призначення моаі, оскільки ті острів’яни, яких застали на острові Пасхи Роггевен, Ґонзалес та Кук, самі не знали, для чого служать монолітні титани на узбережжі. Вони не поклонялися кам’яним ідолам. Інакше кажучи, рапануйці не надавали їм значення.
  Одна зі статечних острів’янок розповідала мені історію про те, як на початку XX століття хтось із острів’ян підійшов до англійської дослідниці Кетрін Рутледж, коли вона обміряла один із загадкових монументів, і здивовано запитав: «А у вас у Лондоні хіба немає моаі?»

  Звідси
 3. #3
  Пророк

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
  Хочется узнать, что думают люди о египетских пирамидах и их создателях и технологиях создания.
  Растыч,ты чего это?:)
  вроде ещё и не выходные..
 4. #4
  Offline
  Banned

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  Та не, я тут намедни информацию вычитал, что, типа, пирамиды бетонные на самом деле и никто никаких блоков не таскал.
  Вот подумал, что может кто-нить со мной согласится или, наоборот, опровергнет такую инфу...
  А вообще, конечно надо в Египте самому попыбывать, посмотреть...
  Офтоп:
  Ну, мои выходные не совсем часто совпадают с календарными, хотя, конечно бывает и такое :- ))
 5. #5
  Пророк

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  ну, поковырять блоки киркой или перфоратором каким тебе вряд ли кто разрешит;)
  да и рыба местная,египетская в этом сезоне буянит
  п.с.меня этот вопрос не тяготит,я в инопланетян и древние цивилизации верю;)
 6. #6
  Offline
  Banned

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  Ответ Сообщение от МедведьЗлой Посмотреть сообщение
  я в инопланетян и древние цивилизации верю;)
  Ну, типа, я в инопланетян верю тоже их не может не быть
  и в древние цивилизации верю
  и в то, что пирамиды заливали, когда строили тоже верю :- ))
 7. #7
  Offline
  part of me

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  У росіян є передача, в якій вони досліджують піраміди причому не легально. Раджу подивитися.
  Після досліджень, вони дійшли висновку, що люди тих часів не могли зробити тих пірамід. Бо навіть зараз немає технологій за допомогою яких можна, наприклад, зробити круглі отвори, або так точно з'єднати гранітні брили. До речі, вони досліджують всі піраміди, не тільки єгипитські.
 8. #8
  Offline
  .

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  Этот фильм есть в сетке поиска
 9. #9
  Offline
  Banned

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  Ответ Сообщение от fragov Посмотреть сообщение
  У росіян є передача, в якій вони досліджують піраміди причому не легально.
  Я ее (эту передачу) видел, что-о типа "Запретные темы истории", или что-то в этом духе.
  Я смотрел "Фоменко и Носовского" - бредятина, точно бредятина, но про пирамиды зацепило, пошарил по нету, очень много высказываний именно в пользу бетона, а если подумать, все очень логично. С точки зрения истины, какая-то из передач врет насчет происхождения пирамид, вопрос в том, какая? Может, внатуре, из бетона, кстати, эта версия смогла бы очень просто объяснить то, что считается очень сложным, ну типа так!
 10. #10
  Пророк

  Re: Как создавались египетские пирамиды


  если не могли сделать люди того времени,значит сделали до или после "того времени")))
  п.с. а что в этом фильме говорилось о структурном анализе материалов изпользованных для постройки пирамид?
  Офтоп:
  доступ к сетке будет токо в понедельник(((поэтому и такие глупые вопросы задаю
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя