Верховна Рада (ВР) України відхилила і відмовилася направити на повторний розгляд до комітету законопроект про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. За відповідний проект закону проголосували 202 з 420 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Законопроект був внесений у ВР народним депутатом від фракції БЮТ Наталією Королевською.

Законопроект передбачав встановити до 1 січня 2020 р. мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком, визначеного у статті 12 закону України "Про пенсійне забезпечення".

Нагадаємо, в кінці серпня ц.р. Н. Королевська заявляла, що спроба збільшити пенсійний вік для жінок дасть дуже незначний економічний ефект і одночасно створить нові проблеми в соціально-економічному розвитку країни. На її думку, економічний ефект від нововведення в 2011 р. не перевищить 2 млрд грн, що становить лише 3% від очікуваного дефіциту Пенсійного фонду.

На думку Н. Королевської, підвищення пенсійного віку для жінок викличе додаткові проблеми у сфері зайнятості населення, які будуть мати довгострокові негативні наслідки, так як жінки, яким буде відстрочена пенсія, займають від 2 до 2,5 млн робочих місць.
Нагадаємо, що представники парламентської коаліції неодноразово заявляли, що вони не будуть голосувати за цей законопроект. На думку членів коаліції, пенсійну реформу без підвищення пенсійного віку провести не представляється можливим.
http://www.rbc.ua/ukr/top/show/vr-ot...22092010123100