Демонстрація каналами компліментарного фільму про президента Віктора Януковича до його ювілею - це елемент культу особи і "радянського комплексу".
Таку думку висловила науковий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар у коментарі "Німецькій хвилі".
На її думку, поява в ефірі українського телебачення фільму "Президент. Початок шляху" до 60-річчя Януковича має замовний характер, а сам фільм експерт розцінює як типову пропаганду.
Сюмар назвала такий показ "демонстрацією рабської відданості", яка не може викликати нічого, крім сміху, в нинішній час.
Науковий директор ІМІ вважає підтримку глави держави у такий спосіб виявом "глибокого радянського комплексу" у причетних до цього осіб, рівно як і у самого ювіляра.
На думку Сюмар, це кардинально суперечить щоденному проголошенню новою владою своєї відданості курсу на євроінтеграцію.
"Це абсолютно не європейський стандарт. В Європі такий культ особистості позитивно сприйматися не може. Це швидше рух на схід. І на схід не в бік Росії, а в бік Казахстану і Туркменістану", - заявила медіа-експерт.
Висвітлення діяльності керівників держави у суцільно "рожевих" тонах є притаманним, зокрема і Азербайджану, де на державному телебаченні у день народження Гейдара Алієва - батька чинного президента Ільхама Алієва - демонструються фільми, що вихваляють "геніального політика і загальнонаціонального лідера".
Подібні вияви пострадянських комплексів, за словами Сюмар, унаочнюють світоглядний та психологічний стан бізнесових та політичних "еліт", які "залишилися навіть не у вчорашньому, а в позавчорашньому дні".
Експерт наголосила, що масова демонстрація фільму про Януковича явно була не випадковим збігом, а акцією, ретельно розробленою та спланованою чиновниками президентської адміністрації, які відповідають за інформаційну політику.
УП

http://tvline.biz/ru/tv/?id=9130287&act=tvp&channel=ut1

фильм про Януковича