Верховна рада призначила чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 31 жовтня 2010 року.
За відповідне рішення проголосували 247 депутатів.
З них від Партії регіонів проголосували 169 депутатів, з БЮТ - 20, НУНС - 9 КПУ - 26, Блоку Литвина - 19, позафракційних - 4.
Згідно із постановою ЦВК має в установленому законодавством порядку вжити заходів щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення підготовки та проведення цих виборів за рахунок коштів Держбюджету.
Уряд має в межах повноважень вжити невідкладних заходів щодо забезпечення фінансування чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів за рахунок коштів Держбюджету.
Перед цим депутатів від НУНС Юрій Ключковський заявив, що ці вибори знову "вносять хаос".
Далі буде...
УП

На проведення чергових місцевих виборів, які заплановані на 31 жовтня, знадобиться понад 1 млрд грн.
Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.
"Я не хочу вас лякати, однак це будуть більші витрати й не від хорошого життя - ці витрати можуть бути понад 1 млрд грн", - заявив він на прес-конференції в понеділок.
При цьому Магера підкреслив, що на теперішній момент діє закон про місцеві вибори в старій редакції, а його нова редакція ще перебуває на розгляді в комітетах у ході підготовки до другого слухання.
"Як тільки законодавець визначиться з тим законом, який буде регулювати проведення місцевих виборів, ми можемо буквально протягом декількох днів подати нашу остаточну пропозицію по фінансуванню цих виборів", - заявив заступник голови ЦВК.
При цьому він підкреслив, що близько 80% витрат на будь-які вибори становить заробітна плата територіальних членів виборчої комісії й що, згідно з діючим законодавством, вона не може бути нижчою за мінімальну.
Магера також заявив, що ЦВК уже здійснює низку заходів щодо підготовки виборів, однак "говорити про конкретні заходи ЦВК, думаю, було б передчасно", - додав він.
Зокрема, за його словами, ЦВК із 2006 року відслідковує проведення всіх позачергових і проміжних виборів, і знає, у яких населених пунктах місцеві вибори відповідно до рішення КС проводитися не будуть. За словами Магери, усього не будуть проводитися 856 виборів із близько 20 тис.
За його словами, після чергових місцевих виборів в 2006 році пройшло 856 позачергових виборів у місцеві ради місцевих голів, причому близько 90% з них були виборами сільських голів.
Таким чином, підкреслив Магера, кількість позачергових і проміжних виборів становить мізерну частину від загальної кількості виборів, які повинні пройти 31 жовтня 2010 року.
Зокрема, не будуть проводитися вибори Тернопільської обласної ради й Київської міської ради й Київського міського голови, підкреслив Магера.