Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1339Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
 • Так, підтримую

  29 25.89%
 • Ні, не підтримую

  79 70.54%
 • Не визначився.

  4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 99 из 145
Показано с 981 по 990 из 1448.
 1. #981
  Offline
  Нервова, курррва

  Re: І знову про мову


  Ялина, так виклади!)

 2. #982
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Ни русского не знают, ни украинского. Про английский вообще лучше не вспоминать.

  Зала, у якій проходить бізнес-форум за участі президентів України та Шрі-Ланки, "оформлена" з помилкою.
  Позаду місць, де розмістилися президенти обох країн, розташований плакат з написом: "Його Высокоповажність Віктор Янукович" та "Його Высокоповажність Махінда Раджапакса". Слово "високоповажність" написано з російською літерою "ы".

  http://www.pravda.com.ua/news/2010/06/30/5186002/
  Миниатюры Миниатюры 89879bb-2.jpg   83eaf86-1.jpg  
 3. #983
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  Ни русского не знают, ни украинского. Про английский вообще лучше не вспоминать.
  Кстати, об англ. мове, слова "chaird" в ней нет.

  Но, как говорится, вернемся к нашим баранам.
  "У папці зі зразками наркотичних засобів, яку демонстрував президент Віктор Янукович, назви речовин були написані з помилками.
  Зокрема, на фото, яке поширила прес-служба глави держави, видно, що наркотик "кокаїн" був підписаний як "кокаін", а суміш для паління "Афган Інсенс" - як "Афган Инсенс".

  http://www.pravda.com.ua/news/2010/07/1/5189387/
  Миниатюры Миниатюры 457d19b-1231231231.jpg  
 4. #984
  Offline
  модератор

  Re: І знову про мову


  Можливо, на 25-ти сторінках це вже не раз згадувалося, але все-таки не можу не висловити власної думки. Точніше, враження. Здається, що в нашому місті українською мовою володіє десь 10-15% людей, хоча українцями себе вважають більше 80% (якщо я не помиляюсь, напевно іще більше). Ідіотський парадокс. Все, що б там не казали про право на існування російської мови та суржика, але ж хіба хто не отримав середньої освіти? Залишимо розмовну мову, це - особистий вибір кожного, але мені вже остогидло читати українськомовні тексти із численними помилками. Інтернет, газети, ТБ, оголошення, документи - якого чорта?! - там кожне друге речення містить граматичну, орфографічну чи стилістичну помилку. Хто винен і що робити?

  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  Трапилась цікава стаття з практичними порадами, як російськомовній людині поступово перейти на спілкування українською. Можливо хтось хоче говорити, та не знає з чого почати.
  http://www.ukrainica.com.ua/ukr/content/1673/

  1. Обмежуйте присутність російської навколо себе, відмовтеся від усього російськомовного, наскільки це можливо. (...)

  2. Пишіть е-мейли друзям лише українською. Знищить російську розкладку клавіатури – прекрасний спосіб позбутися спокуси перейти на "общепонятный язык".

  7. Залишився найскладніший і найвідповідальніший крок – починайте принципово говорити українською з російськомовними людьми. Завчасно підготуйтеся до відповіді на численні запитання знайомих, чому це ви раптом заговорили українською. Не бійтеся виглядати ненормальним в їхніх очах. Люди часто називають божевільними усіх, кого не розуміють – їм так легше. Не переймайтеся – ви в даному випадку розумієте більше за них. Нерозуміння старих знайомих з головою компенсується захопленням і повагою незнайомих людей та нових знайомих, які будуть у захваті від краси вашої мови та стійкості позиції.

  Вам казали, що нечемно говорити до людини українською, якщо вона з вами говорить російською? Забудьте про чемність. Українська мова буде мертвою, якщо ви будете чемними з усіма. Ви говоритимете українською, щоб вони почули, що українською мовою можна говорити красиво. Більшість відчує сором за те, що не може говорити українською з вами. Це прекрасний привід для них замислитися над питанням своєї національної приналежності.

  Скоро ви відчуєте, як складно говорити українською з людиною, яка говорить до вас російською. Адже під час діалогу ви автоматично використовуєте слова один одного. Треба навчитися не втрачати пильність, інакше виходитиме суржик. Говорячи з російськомовними, не бійтеся, що вас не розуміють. Перевірено: корінні росіяни, які ніколи не чули української, все прекрасно розуміють, якщо говорити повільно, пояснювати (українською ж) значення тих чи інших слів.

  8. Ставши справжнім патріотом, вчіться толерувати російську. У ворожому мовному середовищі живеться складно, але не забувайте, що ви так само колись не розуміли мовної проблеми, а по-друге пам'ятайте, що внутрішня різноманітність країни є джерелом її розвитку – близько 10% російськомовного населення має залишитися.
  Я ще навесні натрапляв в інтернеті на ці рекомендації, деякі з яких корисні, але, водночас, від інших, на мою думку, тхне марґінальністю. Особливо з-поміж виділених мною у цитаті пунктів. Писати імейли - ну це ж узагалі нісенітниця! Якщо в тебе є друг-шотландець, пишеш: "Любий Джоне! Як твої справи, як поживає народ на туманному острові? ітд".

  Ви можете зі мною не погодитися, але моя думка цілком протилежна до висловленої у передостанніх абзацах цитати. У виграші завжди буде людина, котра знає більше мов. І це жодним чином не гнітить її "рідну" мову. Говорити із співрозмовником (тим паче іноземцем) бажано на тій мові, якою він володіє. Не можете - прикрість, принципово не бажаєте - дурість, вибачте, але так чи інакше воно й є.

  Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
  По ТБ чую, що імена іноземних політиків вимовляють їхньою мовою, навіть якщо в українській є аналог даного імені. Наприклад кажуть Дмітрій, а не Дмитро; Владімір, а не Володимир.
  І правильно роблять.
  Джордж Буш чи Георгій Кущ?

  Знищить російську розкладку клавіатури
  Ви будете з мене реготати, але мені зараз не смішно. Оперу заглючило, і розкладка клавіатури перемикається наступним чином: ДЕ-ЕН-РУ-УК-УК-УК-УК... чьорт!
 5. #985
  Offline
  2.0

  Re: І знову про мову


  crazyastronomer, особисто я себе привчала в громадському транспорті і під час "закупівель" в магазинах говорити "дякую", "передайте будь ласка" і те.пе. бо не одна я помічала, що в громадських місцях автоматом включається російська. тому тут треба тріхо зусиль, і маленька перемога єсть. до слова, якщо спиратися на вибірку спілкування в транспорті, то дійсно здається, що всі російськомовні. однак це хибне враження, знову ж таки через вищеназвану причину.
 6. #986
  Offline
  модератор

  Re: І знову про мову


  Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
  (...) бо не одна я помічала, що в громадських місцях автоматом включається російська. тому тут треба тріхо зусиль, і маленька перемога єсть. до слова, якщо спиратися на вибірку спілкування в транспорті, то дійсно здається, що всі російськомовні. однак це хибне враження, знову ж таки через вищеназвану причину.
  Щодо громадського транспорту, то мені здається, що приблизно 20/80 не на користь української. Хоча не зовсім погоджуюся з тим, що "автоматом". Просто згадався анекдот про мавп, який закінчувався словами "потому что здесь так принято".
  nickeler, у Полтаві мені це зовсім не вбачається проблемою. Але коли, перебуваючи в такій самій ситуації на Західній Україні, звертаєшся українською, а відповідь натомість отримуєш російською, то аж верне, чесне слово.
 7. #987
  Offline
  Пророк

  Re: І знову про мову


  Дела показушные. Могилева обучают украинскому языку всем министерством

  Министр внутренних дел Украины Анатолий Могилев поручил всему своему окружению говорить исключительно на украинском языке, чтобы быстрее освоить язык и выполнить поручение главы государства.Об этом заявил его главный советник Константин Стогний.«Вы же знаете, что Могилев говорит на русском языке. На днях Президент упрекнул его за это. Пришли к выводу, что все окружение Министра будет говорить на украинском языке. Могилев мне говорит: я пока буду на русском отвечать, но вы со мной по-украински. Буду учиться», – рассказал К. Стогний.
  «Министр понимает, что государственная должность обязывает к очень многим вещам, и не боится совершенствоваться. Это правильно», – сказал советник главы МВД.
  Напомним, на прошлой неделе на встрече с силовиками глава государства Виктор Янукович упрекнул А. Могилева за то, что он докладывал Президенту на русском языке. После этого Президент поручил главе МВД в течение двух месяцев выучить украинский язык.

  http://obkom.net.ua/news/2010-07-05/1025.shtml
 8. #988
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Друга державна мова


 9. #989
  Offline
  Частий гість

  Re: Друга державна мова


  Якщо цей ролик описувати у двох словах, то звучати це буде приблизно так (щоб порівняння було більш зрозумилим, уявите собі, що це звернення до громадян Росії): купуйте вітчизняне відро, бо автоваз вмре.
 10. #990
  Offline
  Залишенець

  Re: Друга державна мова


  Ролік суть питання несе. Хоча вона й так очевидна.

  П.С: Але бачу, що не для всіх.
  __________
  В інтернет потрапило відео, на якому зафіксовано, як одеський інспектор ДАІ відверто продемонстрував неповагу до державної мови.
  Відео було зняте 22 січня 2011 року, передає ТСН.

  Видно, як інспектор ДАІ Одеси, старший сержант Швець (номер посвідчення ОД0148) на питання водія, задане українською мовою, заявив: "Нє понімаю тєлячью мову".  Наприкінці 2010 року мер Одеси Олексій Костусєв запропонував спілкуватися на засіданнях міськради російською мовою.

  До того ж він зажадав, щоб документи йому подавали також виключно російською.

  Поки що у підвішеному стані залишається майбутнє скандального законопроекту "Про мови в Україні", який був внесений до Верховної ради у вересні 2010 року.

  Як відомо, цим документом пропонується на законодавчому рівні визнати, що російська є для більшості громадян або рідною, або мовою щоденного спілкування.

  Ухвалення закону парламент відклав на невизначений термін. Однак раніше віце-прем'єр Борис Колесніков заявив, що до кінця свого президентського терміну Віктор Янукович має зробити російську другою державною.

  Джерело: http://world.pravda.com.ua
  ДАІшник може отримати зауваження за "телячью мову"
  За демонстрацію неповаги до державної мови при виконанні посадових обов`язків інспектор ДАІ може отримати зауваження чи буде звільнений з органів.

  Про це заявив начальник Одеського міського відділу ДАІ Віктор Кузнєцов, повідомляє УНІАН.

  Він уточнив, що зараз в Управлінні ДАІ "ведеться службове розслідування, за результатами якого інспектора притягнуть до відповідальності".

  "Розслідування буде завершено упродовж трьох днів", - додав Кузнєцов.

  За його словами, такі висловлювання на адресу державної мови неприпустимі "не тільки для інспектора, а й для будь-якого громадянина".

  "У залежності від результатів розслідування інспекторові Швецю буде оголошено дисциплінарне стягнення - від зауваження до звільнення з органів", - резюмував начальник Одеського міського ДАІ.

  Джерело: http://world.pravda.com.ua
  Може? Зауваження? -_\\

  Як і належить цій менто-бидлоті (а інакше цього покидька охарактеризувати важко), йому не відомі положення закону та він відверто нехтує цим, як і елементарними нормами пристойності.

  Відповідно до ч. 1, 2 ст. 5 ЗУ "Про міліцію":
  Міліція виконує свої завдання неупереджено, у точній відповідності з законом. Ніякі виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для будь-яких незаконних дій або бездіяльності міліції. Для забезпечення громадського порядку працівники міліції зобов'язані вживати заходів незалежно від свого підпорядкування.

  Міліція поважає гідність особи і виявляє до неї гуманне ставлення, захищає права людини незалежно від її соціального походження, майнового та іншого стану, расової та національної належності, громадянства, віку, мови та освіти, ставлення до релігії, статі, політичних та інших переконань. При звертанні до громадянина працівник міліції зобов'язаний назвати своє прізвище, звання та пред'явити на його вимогу службове посвідчення. У взаємовідносинах з громадянами працівник міліції повинен виявляти високу культуру і такт.
  А вони про якісь "може" і "зауваження"! Та ця бидло-влада скоріш його направить у Київ на підвищення!
+ Ответить в теме
Страница 99 из 145

Теги для этой темы