Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1317Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 8 из 143
Показано с 71 по 80 из 1421.
    Odo
    -
    Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
    А може рідною мовою бути суржик? Тобто, це ж ми його так назвали, шо він суржик. Насправді можна сказати, шо це сучасна полтавська мова. Якшо в мене болять вуха від української зі львовським акцентом так само як від російської, чи не є це приводом сказати, шо українська мені нерідна? Соромно таке писати, але я заплуталася в цих мовних лабіринтах. Українська мені рідна бо так казали в школі на уроках української. Але я того не відчуваю, після семи годин спілкування українською хочеться сказати "ДОСИТЬ! Давайте суржиком :)"
    Згоден з усім сказаним. Українська літературна мова є для України своєрідним українським Есперанто, тобто штучним поєднанням різнобарвних діялектів. І полтавський діялект, як відомо відіграв не останню роль у створені цього Есперанто. Суржик це і є сучасний варіянт полтавського діялекту. Коли хочете порівняти наскільки він змінився з часів виникнення його друкованого зразка — перечитайте Наталку Полтавку.
    Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
    Моя мама говорить так же як моя бабуся, а бабуся так, як говорила її мати. І я говорю так як всі мої рідні. Маю я право говорит суржиком, чи це є зреченням рідної мови?
    Переконаний, що зраду тут згадувати немає підстав, проте володіти літнормою все ж варто. Проблема у мінливости говірок та діялектів, їх відкритости й некритичности до змін, напр. суржик впродовж останнього сторіччя увібрав до себе стільки запозичень з російської, що у багатьох носіїв мови і виникла підозра у тому, чи є він власне діялектом, чи просто жахливо засміченою і вщерть зіпсутою українською?

На загал, ситуація в Україні не є унікальною. Така ж сама картина у Польщі, Німеччині, Фінляндії, тощо.

Філософф

Re: ответ: ответ: ответ: ответ: і знову про мову

Ответ Сообщение от Dima0011 Посмотреть сообщение
    населення австрії складають саме австрійці. підтвердження тому ви знайдете у будь якому енциклопедичному словнику.

не буду сперечатись стосовно швейцарії, бо я особисто там не був та не мав нагоди спілкуватися з мешканцями цієї країни.

населення острова кіпр поділяється на греків-кіпріотів та турків-кіпріотів.

так, але не зовсім. мароканці, алжирці, тунісці иа лівійці є нащадками арабів та берберів. єгиптяни є нащадками жителів давнього єгипту, а також інших народів, що колонізували цю країну (включаючи арабів).

частково можу з вами погодитися, але, не вважаю, що саме цей чинник є головною причиною економічного занепаду країн латинської америки. історичний шлях цих країн багато у чому схожий з ровитком країн північної америки, австралії та нової зеландії. гадаю, ви не будете стверджувати, що ці країни знаходяться зараз у занепаді.

тут мушу з вами не погодитися. наведу банальний приклад сполучених штатів, що не мають а ні власної культури, а ни власної мови. чи ви будете стверджувати, що у цій нації є проблеми з почуттям патріотизму?
    Сполученї штати мають одну мову-англійську і ніхто не плаче, хоч вона і не всім рідна. Живеш у країні-знай мову. А ми не можемо навіть рідної вивчити.Ізраїль, до речі, за 50 років підняв мертву мову! Двомовність спостерігається в тих країнах, де, в основному, корінні жителі були витіснені колоністами.
    ри?

Re: І знову про мову

А ще коли я розмовляю українською, наді мною починають насміхатися...
    Невже рідна мова викликає у когось сміх?
    Може він - сміх - нервовий, бо самі так не можуть?
    модератор

А я, наприклад, спілкуюся двома мовами вільно - російською і українською. Чим більше ти мов знаєш - тим більше ти людина. І жодного разу ніхто не сміявся зі стронніх. Хоча в побуті більш використовую російську. Але помічаю все частіше і частіше, що починаю переходити на українську.
    Якщо в тебе красивий голос, ти правильно володієш мовою, вона чиста - то хоч російська, хоч українська, хоч суахілі - тебе будуть слухати
    Odo
    -

Ланка до теми.

Ответ Сообщение от AnnaVel Посмотреть сообщение
    А я, наприклад, спілкуюся двома мовами вільно - російською і українською. Чим більше ти мов знаєш - тим більше ти людина. І жодного разу ніхто не сміявся зі стронніх. Хоча в побуті більш використовую російську. Але помічаю все частіше і частіше, що починаю переходити на українську.
    Якщо в тебе красивий голос, ти правильно володієш мовою, вона чиста - то хоч російська, хоч українська, хоч суахілі - тебе будуть слухати
    А мене ось смішить, коли я чую, як у Полтаві розмовляють російською, це щось
    модератор

Посміятися можна з будь чого. Аби бажання було
    Odo
    -

Посміятися можна з будь чого. Аби бажання було
    А якби Ви бачили реакцію автохтонних росіян
    модератор

Ми можемо втішатися тим, шо з українською у них ще більщі проблеми
    Odo
    -

Ми можемо втішатися тим, шо з українською у них ще більщі проблеми
    Втішатися можна будь-чим. Аби бажання було. Реальна ж втіха може бути лише у тому разі, коли українська більше не викликатиме зневажливих посмішок, як не викликає ніц подібного російська у Росії, польська у Польщі, або словацька у Словаччині, тощо. А поки що ж, порівняння з будь-якою з цих країн-сусідів не на нашу користь, на жаль.
    Odo
    -

Думаю, це по темі: раздельные языковые центры.
    http://filolingvia.com/publ/7-1-0-594
+ Ответить в теме
Страница 8 из 143

Теги для этой темы