Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1339Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
 • Так, підтримую

  29 25.89%
 • Ні, не підтримую

  79 70.54%
 • Не визначився.

  4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 6 из 145
Показано с 51 по 60 из 1448.
 1. #51
  Odo
  Offline
  -

  Відповідь: Re: Відповідь: Re: і знову про мову


  Ответ Сообщение от Def Посмотреть сообщение
  :)) :)) :))
  Odo! Ну нельзя же так! Я чуть со стула не упал! :)
  Завжди будь ласка. :to_become_senile:

 2. #52
  Odo
  Offline
  -
  Сьогодні відзначається Міжнародний день рідної мови

  У середу, 21 лютого, світ відзначає Міжнародний день рідної мови.

  Організація ЮНЕСКО проголосила цим днем саме 21 лютого в 2000 році на честь пам’яті жертв захисту бенгальської мови в Бангладеш, де в 1952 році там була жорстоко придушено демонстрацію протесту проти урядової заборони використання мови аборигенів у країні.

  "На тлі небезпеки зникнення в найближчі 20 років багатьох з 6 тисяч існуючих мов, вкрай важливо, щоб міжнародне співтовариство подвоїло зусилля для захисту цієї загальної спадщини людства", - наголошує послання Організації Об’єднаних Націй з нагоди першого святкування Дня мови.

  В Україні, за результатами опитування, державною українською мовою в більшій або меншій мірі володіють приблизно 86% населення України, а російською - 92%.

  http://ua.korrespondent.net/main/67042/

  А вітчизняні програмери теж напружились і зробили подарунок користувачам мережевого спілкування українською: Boltushka - Клієнт Болтушка. Спілкуйтесь на здоров’я.
 3. #53
  undersigned
  Гість
   
  "В Україні, за результатами опитування, державною українською мовою в більшій або меншій мірі володіють приблизно 86% населення України, а російською - 92%." -
  [COLOR="Red"]ПОПЕРЕДЖЕННЯ!
  Всех остальных - с Днем советской армии!!!
 4. #54
  Odo
  Offline
  -
  Вчені: мови, які зникають, несуть в собі унікальну інформацію
  Кореспондент.net

  Вчені заявляють, що вимирання мов корінних народів веде до втрати унікальних традиційних знань про рослини і тварин.

  Американський лінгвіст Девід Харрісон із Суортморского коледжу в Пенсільванії стверджує, що приблизно половина з 7 тис. існуючих на сьогоднішній час мов і говірок може зникнути до середини поточного сторіччя.

  Зберегти ці мови непросто через малу чисельність їхніх носіїв. Деякими з таких мов вільно можуть розмовляти усього декілька десятків чоловік.

  У таких мовах сторіччями накопичувалася інформація про місцевий тваринний і рослинний світ, часто невідома західним ученим.

  Наприклад, просте слово "чері", у мові сибірського племені мисливців-збирачів Тоджу в перекладі означатиме "дворічний некастрований самець їздового північного оленя". Гусениці метеликів, які зовні практично не відрізняються, але за аналізом ДНК належать до 10 різних видів, у мові племені Коста-Ріки мають кожна свою власну назву.

  На думку Харрісона, мови, що зникають, можуть містити інформацію про флору і фауну на 80% невідому західним ученим.
 5. #55
  Odo
  Offline
  -
  Доктор Пархонюк дійшла висновку, що вплив постійного оперування людини нерідною національною мовою несприятливий у пізнавальному, а найбільше — в морально-етичному плані як на народ, так і на особистість.

  Така мова не може повністю виконувати і експресивну функцію. Бо національний характер, біоенергетика, темперамент, психоемоційний спектр є унікальними для кожного народу і, знову ж, втілені в його — і тільки його — мові.

  Будь-яка інша мова, крім ріднонаціональної, навіть найспорідненіша, дисбалансує з вказаними сферами людської сутності, що так чи інакше негативно позначається на індивідуальному розвиткові людини.

  /.../"Кожна особа є національна, — дуже жорстко висловився з цього приводу Джілас, — інакше вона ущербна. Кожен національний рух є національним, інакше він наслідуваний".

  Отже, та частина будь-якого народу, якій не все одно і не "какая разніца", є і буде культуротворчою базою суспільства.

  Які докази? – Чинна реальність! Найкращі вчені, композитори, письменники та інші творчі особистості? Це, як правило, люди, сформовані в органічному для них рідномовному середовищі.

  Тому ми, українці, будемо завжди цікаві (і потрібні!) людству (та й самі собі) саме як українці, а не "недороссіянє", як люблять нас називати деякі шовіністи.

  http://www.pravda.com.ua/news/2007/5/6/58378.htm
 6. #56
  Offline
  ри?
  Майже завжди розмовляю у повсякденному житті суржиком , так склалося, але українських слів в моїй мові набагато більше завжди, всі дуже дивуються з цього. Але одного щасливого дня по дорозі з місця навчання вирішили ми з подругою розмовляти українською мовою. То коли ми почали свою бесіду у тролейбусі, нанас дивилися, ніби ми з зоопарку вилізли. Висновок: люди забули, що ми живемо не в СРСР і не в Малоросії, а у рідній Україні, і що мова наша ніяк не російська, а солов’їна, виплекана багатьма письменниками, українська мова. За нашу спадщину, за нас і нашу неньку країну полягло багато захисників ще у 15 столітті....А ми отак зараз плюємо на все те, що було найважливішим ще сто років тому.....
  Шкода....
 7. #57
  Odo
  Offline
  -
  Ответ Сообщение от laithemmer Посмотреть сообщение
  люди забули, що ми живемо не в СРСР і не в Малоросії, а у рідній Україні, і що мова наша ніяк не російська, а солов’їна, виплекана багатьма письменниками, українська мова. За нашу спадщину, за нас і нашу неньку країну полягло багато захисників ще у 15 столітті....
  Дяки Вам за світлий пафос Вашого допису та практичну спробу переломити ситуацію.
 8. #58
  Offline
  Добрий модер ))
  Мова у транспорті - це шось!
  Я в маршрутках прошу зупинитися або передати за проїзд українською. Мене не завжди розуміють :)
  А колись в переповненому автобусі один чолов'яга так зрадів українській, що всю дорогу розповідав про походження прізвищ, козаків і таке інше.
 9. #59
  Offline
  ри?
  Ответ Сообщение от Uksus Посмотреть сообщение
  А колись в переповненому автобусі один чолов'яга так зрадів українській, що всю дорогу розповідав про походження прізвищ, козаків і таке інше.
  От бач, порадував чоловіка...а зате як йому приємно було, що хоч хтось зараз не цурається своєї мови!!!
 10. #60
  Offline
  Добрий модер ))
  Порадувала
  Може, і було йому приємно. От тільки сам він говорив суржиком страшненьким. Майже, як мій поза транспортом :)
+ Ответить в теме
Страница 6 из 145

Теги для этой темы