Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1317Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 129 из 143
Показано с 1,281 по 1,290 из 1421.
    Banned

Re: І знову про мову

Только что случайно подумал о происхождении слова "вымогательство", поулыбался = )
    Возьмите на вооружение = )

Odo
    -

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Не равно вовсе не обозначает больше или меньше, в программировании, например, существует равенство (==), а также тождественное равенство(===)
    Если мы будем брать за конечный пункт счастье и благополучие, то по логике, всязанной с языком через сравнение мы прийдем к одному и тому же результату при использовании обычного равенства (==). Опровергает программирование вашу теорию = )
    А вот как раз тождественное сравнение нам понадобится, чтобы подсчитать долю тех или иных участвовавших в процессе элементов!
    ==========
    А если вы скажете, что моя логика не опровергает вашу, а создает параллельное пространство, то тогда вы сами опровегнете свою теорию основанную на "от противного". Скажите просто: у вас есть гордыня, вы думаете, что ваша гордыня выше моей гордыни, а все расчеты производите, пытаясь подогнать свои доводы под эту формулу.
    Вибір логіки залежить від питання, яке розглядається, коли вам треба забити цвях, ви візьмете молоток, а не мікроскоп, еге?

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Добре, давайте застосуємо логіку, якщо бажаєте. Отже, ми намагаємося дати оцінку за допомогою одного з двох тверджень: "добре" чи "погано". Якщо для оцінки брати до уваги лише один критерій, то дійсно така оцінка має шанси бути об"єктивною. Але коли критеріїв більше, ніж один, то будь-яка оцінка є суб"єктивною.
    Чи доречно застосовувати примітивні логічні операції у цьому випадку? Адже Ви не враховуєте безліч критеріїв. Наприклад: що краще - розмовляти гарною російською, висловлюючи думки точно і швидко, чи розмовляти поганою українською, підбираючи слова не завжди вдало, висловлюючи думки не точно, а "як вийде"? Якщо людині здається, що вона паплюжить українську мову, то чи варто переходити на неї, відчуваючи сором за недолугі спроби? Безліч, безліч інших критеріїв. Я собі відповідаю на ці питання одним чином, хтось інший може мати протилежну думку.
    Отже, якщо критеріїв багато і оцінка "добре/погано" є суб"єктивною, то кожна окрема особа, зважаючи на власні обставини, може для себе вирішувати, якою мовою їй краще спілкуватися. І ніякого абсолютного "добре/погано" тут немає, існує лише "добре" чи "погано" з поляду цієї особи.
    Я особисто прагну, щоб умови і обставини складалися для особи таким чином, щоб вона обирала українську мову. Сподіваюсь, що прикладаю для цього певні сили недарма. Але я не беруся оцінювати вибір особи, зважаючи на думки, що щойно виклав у цьому дописі. От саме це ІМХО, шановний Odo, я без особливого успіху намагаюся Вам пояснити. Дякую за увагу.
    Я не ставлю таких надто амбітних задач: охопити одразу все й одночасно, я згоден, що критеріїв можна віднайти безліч і заплутатися у них геть так, щоб ніколи не знайти жодної відповіди? Але такої мети немає, є мета протилежна — знайти відповідь і уточнювати її, коли це необхідно. Тому, щоб не загубитися у нескінченності можливих критеріїв, я розмовляю з вами, з конкретною людиною і мене цікавить ваша думка, яка виходить із зрозумілих їй критеріїв, зараз навіть не важливо з яких, отже ви не відповіли на останнє питання: коли для вас повернення до української це добре, то чи зле зворотнє?
    Зануда

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    ви не відповіли на останнє питання: коли для вас повернення до української це добре, то чи зле зворотнє?
    Я вже казав, що радію, коли частка української мови у побутових розмовах, на телебаченні, у різних виданнях та і взагалі, де б не було, зростає. Коли зменшується, відповідно - засмучуюсь. Так, для мене особисто це погано. Але знову таки, зазначимо, що коли особа N продовжує спілкуватися російською, то я ставлюся до цього окремого факту нейтрально, і більше мене цікавить ЩО каже ця особа, а не якою мовою. Я не беруся давати оцінку особі N, оскільки це її особиста справа чинити так чи інакше.
    Banned

Вибір логіки залежить від питання, яке розглядається, коли вам треба забити цвях, ви візьмете молоток, а не мікроскоп, еге?
    Парадоксальность ситуации заключается в том, что микроскоп как раз берете именно вы
    Odo
    -

Парадоксальность ситуации заключается в том, что микроскоп как раз берете именно вы
    Навпаки, я беру найпростішу логіку: коли 2+2=4, то 2+2≠5.

Я вже казав, що радію, коли частка української мови у побутових розмовах, на телебаченні, у різних виданнях та і взагалі, де б не було, зростає. Коли зменшується, відповідно - засмучуюсь. Так, для мене особисто це погано. Але знову таки, зазначимо, що коли особа N продовжує спілкуватися російською, то я ставлюся до цього окремого факту нейтрально, і більше мене цікавить ЩО каже ця особа, а не якою мовою. Я не беруся давати оцінку особі N, оскільки це її особиста справа чинити так чи інакше.
    Ми не даємо зараз ніяких оцінок конкретним особам, ми намагаємось визначити, що є добрим, а що поганим для українського культурного організму? Чому ви не хочете відповісти прямо на моє питання? Коли не хочете продовжувати дискусію, напишіть прямо, я не наполягатиму.
    Banned

Навпаки, я беру найпростішу логіку: коли 2+2=4, то 2+2≠5.
    По вашей логике 2+2=4, а 1+3≠4
    Если это простейшая логика....
    По вашей собственной простейшей логике сейчас весь Донбасс полыхает, потому что если бы не эта ваша простейшая логика, то хрен бы там кто что поджег!
    А будете продолжать - можете накликать еще большую беду, ровно по такой же самой простой вашей логике, странно, что вы эту вашу логику к себе применять научились, а на других одеть не можете, а ведь на Донбассе про мову ровно вашими словами перед войной и говорили, только на языке и о языке, и кто на нем не общается - тот предатель, получите-распишитесь. Дай бог, чтобы это было концом, а не началом
    Зануда

Чому ви не хочете відповісти прямо на моє питання?
    як я вже казав - тому що на мою думку однозначної відповіді не існує. Лише у термінах "добре" чи "погано" цей складний процес не описати. Чому Ви не бажаєте почути? )
    З Ваших міркувань, власне, я не сприймаю лише одне - максималізм у питанні приналежності до українскої спільноти людей, які не є носіями української мови.
    А, ще одне...Ви вимагаєте "прямої відповіді" на питання, яке на мою думку ставите некоректно. Ну, наприклад, так можна вимагати відповіді на питання: "Чи доре було б, якби українці перестали старіти, всі володіли 10 мовами, знали всі науки, мали гарну фізичну форму тощо". Ну, ясно, що гарно. Тільки це утопія. А я розмірковую про реальне життя, у питанні мови так само.
    Якщо Вас втішить, то у відриві від реальності - так, для "українського культурного організму" було б прекрасно, якби всі українці знали, любили та розмовляли українською. Я думаю і сподіваюсь, що колись так і буде. Але мова про зараз, чи не так?
    Banned

максималізм у питанні приналежності до українскої спільноти людей, які не є носіями української мови.
    Украина сейчас получила гораздо глубже (если бы я был религиозный, то я бы назвал это божественным даром, не иначе) - людей, которые являются носителями здравого смысла, и на каком языке этот здравый смысл будет представлен, а какая разница, разве у здравого смысла есть такие понятия?
    Зануда

и на каком языке этот здравый смысл будет представлен, а какая разница, разве у здравого смысла есть такие понятия?
    Зміст, звісно, не змінюєтся, якою б мовою не користувалися. Але, як справедливо завважив Odo, мова має не лише функцію носія змісту, але й багато інших функцій.
    Я вважаю, що мова є головною частиною культури певної спільноти, основою, на якій будується надбання нації.
    Отже, я б не поспішав казати: "какая разніца".
    Odo
    -

До теми:

+ Ответить в теме
Страница 129 из 143

Теги для этой темы