Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1331Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 128 из 144
Показано с 1,271 по 1,280 из 1440.
    Зануда

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Це не моя теза, це загально-світова практика визначення національних меж за межами мовними.
    Це прекрасно, але чи завжди ми можемо використовувати певний шаблон незважаючи на історичні передумови, особливості менталітету тощо?
    Я не хочу обговорювати певну ідеалістичну картину, я оперую тим, що зараз бачу. Як не прикро, але Україна була протягом певного час колонізована. Як не прикро, один з напрямків колоніальної політики був присвячений знищенню української мови. І, як результат, вже у вільній Україні ми маємо певну кількість громадян, що відчувають себе українцями, поважають українську культуру, прикладають зусилля до розбудови цієї спільноти, але розмовляють переважно російською. Це реалії, принаймні нашого історичного періоду. Ці люди не відцуралися української мови, втрата певних мовних навичок, як не прикро, відбулася з причин об"єктивних.
    Як на мене, все не так жорстко, звісно, людина, що має українські корені, але з тих чи инших причин втратила українську тожсамість певною мірою є українцем. І погоджуюсь, що чималу вагу тут має її власне рішення ототожнювати себе з тією чи иншою нацією.
    Власне, тоді я більше не бачу предмету дискусії.
    Але ви не відповіли на моє питання, чи тут переважно літні люди? Я так розумію, що ні, не літні і все ж спілкуються переважно російською, чи не так?
    Ні, тут не лише літні люди. Не візьмуся оцінювати відсоток дописів російською, але приємно, що відсоток української зростає.
    Чудово! Тоді, коли ви визнали правильним твердження: "повернення українців до української мови спілкування — це добре", то відповідно з логікою, яким би ви визнали його протилежність: "неповернення українців до української мови спілкування"?
    неповернення - це НЕ добре. І що? Я ж кажу Вам, що далекій від ілюзій і ідеалізму. Не вийде швидко чи одночасно повернути українців до української мови. Не реально. Це поступовий процес, і я радий, що він просувається.

Odo
    -

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Це прекрасно, але чи завжди ми можемо використовувати певний шаблон незважаючи на історичні передумови, особливості менталітету тощо?
    Я не хочу обговорювати певну ідеалістичну картину, я оперую тим, що зараз бачу. Як не прикро, але Україна була протягом певного час колонізована. Як не прикро, один з напрямків колоніальної політики був присвячений знищенню української мови. І, як результат, вже у вільній Україні ми маємо певну кількість громадян, що відчувають себе українцями, поважають українську культуру, прикладають зусилля до розбудови цієї спільноти, але розмовляють переважно російською. Це реалії, принаймні нашого історичного періоду. Ці люди не відцуралися української мови, втрата певних мовних навичок, як не прикро, відбулася з причин об"єктивних.

Власне, тоді я більше не бачу предмету дискусії.

Ні, тут не лише літні люди. Не візьмуся оцінювати відсоток дописів російською, але приємно, що відсоток української зростає.

неповернення - це НЕ добре. І що? Я ж кажу Вам, що далекій від ілюзій і ідеалізму. Не вийде швидко чи одночасно повернути українців до української мови. Не реально. Це поступовий процес, і я радий, що він просувається.
    Отже, ми погодили з вами, що процес неповернення це не добре! Давайте продовжимо наші міркування послідовно до вже зроблених висновків: коли процес повернення українців до своєї мови є правильною і доброю справою, то ті хто почали цей процес вже зі себе вчинили правильно і добре, бо тим самим прискорюють цей процес, який, як ви зауважили не вийде швидко провести?
    Зануда

Отже, ми погодили з вами, що процес неповернення це не добре! Давайте продовжимо наші міркування послідовно до вже зроблених висновків: коли процес повернення українців до своєї мови є правильною і доброю справою, то ті хто почали цей процес вже зі себе вчинили правильно і добре, бо тим самим прискорюють цей процес, який, як ви зауважили не вийде швидко провести?
    Ви можете врешті просто написати, що Ви думаєте і до чого ведете? А не ставити питання за питанням, наче Ви викладач, а я першокласник?
    Такі категорії як "правильно", "неправильно", "добре", "недобре" прекрасно пасують до формальної логіки, але не завжди однозначні у реальному житті.
    Я абсолютно ясно висловив свою думку про те, що багато українців розмовляють російською, бо так склалося з об"єктивних причин. І не дивлячись на те, що загалом я вважаю повернення до української мови доброю справою, я не засуджую цих людей і не вважаю, що вони чинять "недобре". Не вважаю їх українцями меншою мірою, ніж носіїв української мови. Людина - не робот, і має певні обмеження, слабкості тощо.
    Якщо кількість книжок, фільмів, газет, журналів українською мовою буде збільшуватися, якщо вони будуть цікавими, якісними, то і кількість україномовних громадян буде рости. Саме на цьому я пропоную зосередитися тим, хто вболіває за розвиток української мови.
    Odo
    -

Ви можете врешті просто написати, що Ви думаєте і до чого ведете? А не ставити питання за питанням, наче Ви викладач, а я першокласник?
    Такі категорії як "правильно", "неправильно", "добре", "недобре" прекрасно пасують до формальної логіки, але не завжди однозначні у реальному житті.
    Я абсолютно ясно висловив свою думку про те, що багато українців розмовляють російською, бо так склалося з об"єктивних причин. І не дивлячись на те, що загалом я вважаю повернення до української мови доброю справою, я не засуджую цих людей і не вважаю, що вони чинять "недобре". Не вважаю їх українцями меншою мірою, ніж носіїв української мови. Людина - не робот, і має певні обмеження, слабкості тощо.
    Якщо кількість книжок, фільмів, газет, журналів українською мовою буде збільшуватися, якщо вони будуть цікавими, якісними, то і кількість україномовних громадян буде рости. Саме на цьому я пропоную зосередитися тим, хто вболіває за розвиток української мови.
    Пробачте, коли мої дописи спричинили таке враження, я всіх опонентів поважаю. Я вже писав свою думку і з нею не погодились, тому навіщо товкти воду в ступі і повторювати її вдруге? Який хосен, щоб вдруге почути: "Та, нє"? З иншого боку, я вважаю свою опінію логічно-послідовною і тому намагаюсь у формі питань-відповідей показати цю логіку. Тому прошу таки відповісти на моє останнє питання, чи добре чинять, ті що переходять на українську?
    Зануда

Тому прошу таки відповісти на моє останнє питання, чи добре чинять, ті що переходять на українську?
    Загалом так. Мені подобається українська мова, тому я вітаю спілкування українською.
    Здається, я не зможу Вам пояснити, чому на мій погляд сам факт володіння українською для мене не підлягає абсолютному оцінюванню "добре" чи "погано", оскільки головне - що людина каже, а не те, якою мовою.
    Я - за українську. Але я залишаю кожному свободу вибору.
    Odo
    -

І знову про мову

Загалом так. Мені подобається українська мова, тому я вітаю спілкування українською.
    Здається, я не зможу Вам пояснити, чому на мій погляд сам факт володіння українською для мене не підлягає абсолютному оцінюванню "добре" чи "погано", оскільки головне - що людина каже, а не те, якою мовою.
    Я - за українську. Але я залишаю кожному свободу вибору.
    Коли я питаю вашої думки у форматі "добре-погано", то мені ідеться про добре чи погано це для українською культури і держави. Тому, коли переходити на українську є добре, то відповідно з логікою, протилежне твердження є поганим, згодні?
    Я не намагаюсь засудити людей, які не переходять на українську, я намагаюсь розкрити мехінізм процесів, які відбуваються нині в українській культурі і те місце, яке кожен наш вибір у них займає і роль, яку відіграє, щоб кожен відчув відповідальність за цей свій вибір і зробив його свідомо, а не на автоматі, тільки тому, що так звично.
    Banned

відповідно з логікою, протилежне твердження є поганим, згодні?
    Не равно вовсе не обозначает больше или меньше, в программировании, например, существует равенство (==), а также тождественное равенство(===)
    Если мы будем брать за конечный пункт счастье и благополучие, то по логике, всязанной с языком через сравнение мы прийдем к одному и тому же результату при использовании обычного равенства (==). Опровергает программирование вашу теорию = )
    А вот как раз тождественное сравнение нам понадобится, чтобы подсчитать долю тех или иных участвовавших в процессе элементов!
    ==========
    А если вы скажете, что моя логика не опровергает вашу, а создает параллельное пространство, то тогда вы сами опровегнете свою теорию основанную на "от противного". Скажите просто: у вас есть гордыня, вы думаете, что ваша гордыня выше моей гордыни, а все расчеты производите, пытаясь подогнать свои доводы под эту формулу.
    23q
    23-й участник

rasta-koy,
    Офтоп:
    как думаешь? Полтаву зацепит это все? Я имею ввиду конфликт, как в Славянске, только в Полтаве.
    Banned

Офтоп:
    Ответ Сообщение от 23q Посмотреть сообщение
    как думаешь? Полтаву зацепит это все? Я имею ввиду конфликт, как в Славянске, только в Полтаве.
    Реально все зависит от Днепра и Харькова, если там такое начнется, то тогда только можно будет об этом говорить, сейчас же есть смысл спросить зацепит-ли это все Харьков и Днепр, 70% что Харьков отобъется и 85% что Днепр отобъется, короче, не зацепит, но может случится проведение, если проведения не случится, если никто не наплужит, то все будет норм!
    Зануда

Тому, коли переходити на українську є добре, то відповідно з логікою, протилежне твердження є поганим, згодні?
    Добре, давайте застосуємо логіку, якщо бажаєте. Отже, ми намагаємося дати оцінку за допомогою одного з двох тверджень: "добре" чи "погано". Якщо для оцінки брати до уваги лише один критерій, то дійсно така оцінка має шанси бути об"єктивною. Але коли критеріїв більше, ніж один, то будь-яка оцінка є суб"єктивною.
    Чи доречно застосовувати примітивні логічні операції у цьому випадку? Адже Ви не враховуєте безліч критеріїв. Наприклад: що краще - розмовляти гарною російською, висловлюючи думки точно і швидко, чи розмовляти поганою українською, підбираючи слова не завжди вдало, висловлюючи думки не точно, а "як вийде"? Якщо людині здається, що вона паплюжить українську мову, то чи варто переходити на неї, відчуваючи сором за недолугі спроби? Безліч, безліч інших критеріїв. Я собі відповідаю на ці питання одним чином, хтось інший може мати протилежну думку.
    Отже, якщо критеріїв багато і оцінка "добре/погано" є суб"єктивною, то кожна окрема особа, зважаючи на власні обставини, може для себе вирішувати, якою мовою їй краще спілкуватися. І ніякого абсолютного "добре/погано" тут немає, існує лише "добре" чи "погано" з поляду цієї особи.
    Я особисто прагну, щоб умови і обставини складалися для особи таким чином, щоб вона обирала українську мову. Сподіваюсь, що прикладаю для цього певні сили недарма. Але я не беруся оцінювати вибір особи, зважаючи на думки, що щойно виклав у цьому дописі. От саме це ІМХО, шановний Odo, я без особливого успіху намагаюся Вам пояснити. Дякую за увагу.
+ Ответить в теме
Страница 128 из 144

Теги для этой темы