Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1317Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 126 из 143
Показано с 1,251 по 1,260 из 1421.
    Odo
    -

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Если человек этот язык знает, то может! Он так может сказать про любой язык, которым владеет, даже какой-нибудь суахили или латинский.
    Є таке поняття, як носій мови, напр., я можу читати і спілкуватись польською на нескладні теми, але це не робить з мене носія польської, отже я не можу сказати про себе, що я носій польської.

Да, но относительно Дубай комментариев я не получил от вас, например...
    Можна ланку на ваш допис, де було це питання?

Что тут обговаривать. Язык есть денег нет, будут деньги - половина России выучит Украинский за месяцы!
    ...и не только России
    Англійську знати сьогодні у Росії дуже економічно вигідно і що пів Росії через це вивчила англійську?

Banned

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Англійську знати сьогодні у Росії дуже економічно вигідно і що пів Росії через це вивчила англійську?
    Ну, половина нет, но очень много миллионов, очень много!!!
    Украинский куда проще к изучению для россиянина, чем английский, так что я уверен, что да, половина России будет его знать, в сллучае, если украинская экономика будет значительно успешнее российской
    Odo
    -

Ну, половина нет, но очень много миллионов, очень много!!!
    Украинский куда проще к изучению для россиянина, чем английский, так что я уверен, что да, половина России будет его знать, в сллучае, если украинская экономика будет значительно успешнее российской
    Це питання того, що було раніше курка чи яйце? Коли для вас буття визначає свідомість, то ви наполягатимете на первинності матеріальних чинників, я ж тримаюсь думки, що навспак саме свідомість визначає буття, хоча й не безпосередньо, проте поступово починаючи наводити порядок із розрухи у головах. Але це не означає прямої кореляції, розумний отже обов'язково багатий, цей зв'язок значно складніший, розум дає певний вибір можливостей і така людина може свідомо як відмовитись від багатства, так і не відмовлятись. Це вже залежить від конкретного випадку.
    Зануда

У мене до вас таке питання: у яких стосунках з українською мовою є російськомовний українець? Тобто, от візьмімо пана N, який визнав себе українцем, але водночас він стверджує, що його рідна мова — російська.
    У цій преамбулі до питання Ви намалювали пана N не таким, як я бачу російськомовного українця. Візьмемо замість пана N пані М, а точніше і конкретніше - мою маму. Вона у силу певних причин, що від неї не залежали, навчалася у російській школі, проживала у регіонах, де вплив російської мови був надзвичайно суттєвим. І от, зрозуміло, що висловлювати думки їй простіше російською. Але - це важливо - вона висловлюється за єдину державну мову - українську, вона радіє, що її діти і особливо онуки розмовляють українською, вона інколи (і все частіше) намагається спілкуватися українською і абсолютно беззаперечно сама себе українкою вважає. Тобто - розділяє культурні та соціальні цінності української спільноти.
    Тобто, про що я веду: українець цілком може бути російськомовним, якщо казати про зараз, якщо враховувати історичні реалії найближчого минулого. Я вже писав, що мені важко уявити українця, який зовсім не знає української, не хоче її знати і не прагне її розвитку.
    Питання! Українська належить до мов, про які він може сказати, що це його мова, коли він не є її носієм, не розмовляє, не думає, не пише тощо нею? Як гадаєте?
    Такі особи можуть вважати українську своєю у тому сенсі, що це мова їхніх пращурів, офіційна мова їх країни, мова, яку вони поважають тощо.
    Я вже писав, що особа, яка ідентифікує себе як українець, звичайно має розділяти культурні і суспільні цінності цієї спільноти. Ну, далі знову буде черговий повтор, вважаю що не варто дублювати тексти.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от andy Посмотреть сообщение
    хто казав про зручно? мова була саме про вибір, вільний вибір вільної людини
    так, я хочу робити ось так! це нікому не заважає? не порушує прийнятих законів? у чому тоді справа?
    це із розріду основних прав людини - право на вільний вибір будь чого
    з.і. може хвате вже? чи вам поговорити узагалЄ?
    Я не критикую нічий вибір, я цікавлюсь лише одним питанням, чому він саме такий? Тобто, є вибір росіян мешканців України, говорити російською, мені він зрозумілий, є рішення поляків мешканців Польщі говорити польською, теж жодних питань і поряд з цим є рішення великої частини українців мешканців України говорити російською, у мене це викликає питання, чому цей вибір саме такий, також мене цікавить, чи був цей вибір свідомим, чи випадковим, таким, який робиться на автоматі, особливо не застановляючись?
    Banned

Коли для вас буття визначає свідомість, то ви наполягатимете на первинності матеріальних чинників
    Материальным чинникам наплевать, не пожрешь - умрешь от голода. Не заплатишь за свет - будешь сидеть без света, не заплатишь за ремонт крыши - крыша будет протекать.
    Западные страны взяли за основу экономику, как мы можем без труда заметить - с духовностью у них все в порядке, я бы сказал, что гораздо лучше, чем во всем остальном мире!
    Там же, где за основу берется духовность - войны, кризисы, нищета, убийства и полная деградация, вот и к нам пришло.
    Духовностью пичкают, чтобы от материальности отвести, это устоявшаяся формула. При том, что многие из тех, кто занимается этим ужасным делом, отказываются признаться самим себе, что им их (т.е. их, одетая на меня) духовность нужна лишь для поддержания системы, обеспечивающей их материальными благами!
    Вам же отчетливо видно, что "духовный русский мир" нужен Путину, чтобы набивать себе свои карманы, хотя он сам может этого и не замечать за собой, он "империю восстанавливает", да, так он сам перед собой оправдывается! Духовный?
    А почему вы не подумали, что может быть и наоборот. Вы так сильно печетесь о духовности, что порой кажется, что что-то у вас не в порядке с зарабатыванием денег, да?
    Odo
    -

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    У мене до вас таке питання: у яких стосунках з українською мовою є російськомовний українець? Тобто, от візьмімо пана N, який визнав себе українцем, але водночас він стверджує, що його рідна мова — російська.
    У цій преамбулі до питання Ви намалювали пана N не таким, як я бачу російськомовного українця. Візьмемо замість пана N пані М, а точніше і конкретніше - мою маму. Вона у силу певних причин, що від неї не залежали, навчалася у російській школі, проживала у регіонах, де вплив російської мови був надзвичайно суттєвим. І от, зрозуміло, що висловлювати думки їй простіше російською. Але - це важливо - вона висловлюється за єдину державну мову - українську, вона радіє, що її діти і особливо онуки розмовляють українською, вона інколи (і все частіше) намагається спілкуватися українською і абсолютно беззаперечно сама себе українкою вважає. Тобто - розділяє культурні та соціальні цінності української спільноти.
    Тобто, про що я веду: українець цілком може бути російськомовним, якщо казати про зараз, якщо враховувати історичні реалії найближчого минулого. Я вже писав, що мені важко уявити українця, який зовсім не знає української, не хоче її знати і не прагне її розвитку.
    Гаразд, ви можете сказати, що ваша мама є носієм української мови?

П.С. Вважаю за краще не обговорювати батьків, це надто чутлива тема пропоную все ж пана або пані N, які можуть мати риси реальних знайомих.

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    Питання! Українська належить до мов, про які він може сказати, що це його мова, коли він не є її носієм, не розмовляє, не думає, не пише тощо нею? Як гадаєте?
    Такі особи можуть вважати українську своєю у тому сенсі, що це мова їхніх пращурів, офіційна мова їх країни, мова, яку вони поважають тощо.
    Я вже писав, що особа, яка ідентифікує себе як українець, звичайно має розділяти культурні і суспільні цінності цієї спільноти. Ну, далі знову буде черговий повтор, вважаю що не варто дублювати тексти.
    Мова предків можливо, але чи можна сказати, що це їх мова, коли вони фактично від неї відмовились? Прошу зауважити, щоб не було повторів, що обговорюємо не націю, а мову!
    Зануда

Гаразд, ви можете сказати, що ваша мама є носієм української мови?
    Ясно, що ні.
    Odo
    -

Материальным чинникам наплевать, не пожрешь - умрешь от голода. Не заплатишь за свет - будешь сидеть без света, не заплатишь за ремонт крыши - крыша будет протекать.
    Западные страны взяли за основу экономику, как мы можем без труда заметить - с духовностью у них все в порядке, я бы сказал, что гораздо лучше, чем во всем остальном мире!
    Зануда

...чи можна сказати, що це їх мова, коли вони фактично від неї відмовились?
    тонка грань - відмовилися дійсно чи так сталося через певні причини.
+ Ответить в теме
Страница 126 из 143

Теги для этой темы