Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1331Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 121 из 144
Показано с 1,201 по 1,210 из 1440.
    Пророк

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от andy Посмотреть сообщение
    везде. совершенно везде! и всегда. без вариантов.
    Если честно, то я уже по немногу начинаю уставать от этого радетеля мови нашей.

Если и продолжать дискуссию, то только с правилом ограничения кол-ва букв в посте. А то я уже устал от витиеватых фразеологических оборотов. Типа ограничение: Две-три строки.

Пророк

Ответ Сообщение от AlexDS Посмотреть сообщение

Если и продолжать дискуссию, то только с правилом ограничения кол-ва букв в посте. А то я уже устал от витиеватых фразеологических оборотов. Типа ограничение: Две-три строки.
    не могу не согласиться
    почитал ваши дискусы - офонарел! как же можно столько текста мало того что написать, как переварить-то его?
    Пророк

Ответ Сообщение от andy Посмотреть сообщение
    как переварить-то его?
    В три захода прочтение, потом по частям анализ и ответ )))))))
    Odo
    -

Усмішка до теми:

То по Вішому із-за мови війна розпочалася?
    Судіть самі:

Президент США Барак Обама заявил, что существующие между Москвой и Киевом исторические связи указывают на законность интересов России в том, что происходит в Украине. «У России есть законные интересы в том, что происходит в Украине ввиду исторических связей и общей границы», - сказал он ...
    Спільна мова і культура створює відчуття законности будь-якого втручання у наші внутрішні справи з боку родичів, ну як чоловік з жінкою гризуться, то їх справа, самі розберуться, чи одна там у них країна чи дві тощо.

И если я разговариваю на русском, то я меньший Украинец, чем тот кто говорит на украинском?
    Що робить вас українцем? На підставі чого ви вважаєте, що ви саме українець?

Допис від Odo
    Ми ж, не маючи всіх зазначених переваг, не маючи чіткої межі дозволяємо собі ще й розмовляти мовою супротивника. Ну і чим ми після цього послідовніші за донбасян з луганцями? Ми самі привели противника на нашу землю своїм невмінням думати і діяти логічно.
    Ви про яке застосування мови говорите?
    Де Ви хочете більше української мови на даний час?
    Що Вас не влаштовує в мовному питанні зараз?
    Скрізь, від ліжка закоханих до ліжка помираючих тільки тоді можна говорити, що мова функціонує у повному обсязі, як вона функціонує, напр., у тих же сусідів: Росії, Польщі, Угорщині, Словаччині, Румунії, там це норма і нікого не дивує. Дивує, чому у нас та білорусів це не норма?

Коли це про мене, то я нікому не нав'язую дискусії, відповідати у темі можуть всі охочі, не подобається — не дискутуйте, це справа добровільна.
    Зануда

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Я наважуся повторитися, але висловлю свою думку. У сучасному світі приналежність до нації визначається шляхом самоідентифікації. Тобто діє, на мій погляд "презумпція довіри" до того, хто каже: "Я - українець!". Звичайно, за справами цієї особи ми потім бачимо, чи дійсно вона поділяє культурні та взагалі суспільні цінності даної нації. Це так само, як коли хтось каже: "Я кохаю тебе". Ми ж не кажемо: "Чим доведеш?" Але з часом помічаємо за вчинками, наскільки людина була щирою.
    І я дуже прошу Вас, не треба писати про теслю. Так, щоб бути теслею недостатньо самоідентифікації. Треба вчитися і набувати досвід. Але приналежність до нації - інша справа. Це різні речі. Тут самоідентифікація йде попереду доказів.
    От, наприклад, Ви колись писали про свій досвід. Якщо не помиляюся, то Ви у певний момент відчули себе українцем, потім почали поступово практикувати використання української мови і взагалі поводити себе як українець, якщо можна так висловитися для простоти. Так от, до Вас питання: з якого часу (якщо керуватися Вашими твердженнями) я можу вважати Вас українцем? З моменту, коли Ви відчули і визнали себе таким, чи з якогось іншого часу? Скільки слів достатьно використовувати у повсякденному житті, щоб я міг вважати певну особу українцем? Який мінімальний словниковий запас українських слів робить людину українцем? Чи достатньо казати "дякую" і "будь ласка"?
    Я, звісно, іронізую бо бачу суттєві протиріччя у визначенні приналежності до нації за мовою.
    Odo
    -

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Я наважуся повторитися, але висловлю свою думку. У сучасному світі приналежність до нації визначається шляхом самоідентифікації. Тобто діє, на мій погляд "презумпція довіри" до того, хто каже: "Я - українець!". Звичайно, за справами цієї особи ми потім бачимо, чи дійсно вона поділяє культурні та взагалі суспільні цінності даної нації. Це так само, як коли хтось каже: "Я кохаю тебе". Ми ж не кажемо: "Чим доведеш?" Але з часом помічаємо за вчинками, наскільки людина була щирою.
    І я дуже прошу Вас, не треба писати про теслю. Так, щоб бути теслею недостатньо самоідентифікації. Треба вчитися і набувати досвід. Але приналежність до нації - інша справа. Це різні речі. Тут самоідентифікація йде попереду доказів.
    От, наприклад, Ви колись писали про свій досвід. Якщо не помиляюся, то Ви у певний момент відчули себе українцем, потім почали поступово практикувати використання української мови і взагалі поводити себе як українець, якщо можна так висловитися для простоти. Так от, до Вас питання: з якого часу (якщо керуватися Вашими твердженнями) я можу вважати Вас українцем? З моменту, коли Ви відчули і визнали себе таким, чи з якогось іншого часу? Скільки слів достатьно використовувати у повсякденному житті, щоб я міг вважати певну особу українцем? Який мінімальний словниковий запас українських слів робить людину українцем? Чи достатньо казати "дякую" і "будь ласка"?
    Я, звісно, іронізую бо бачу суттєві протиріччя у визначенні приналежності до нації за мовою.
    Я теж наважуся повторитися, але це загальноприйнятний спосіб ідентифікувати нації за мовою. Слов'яни це не етнічна спільнота, а мовна, візьміть чорнявих балканських слов'ян поставте поряд білявих поляків або північних росіян з поморів і знайдіть між ними щось спільне крім мови. Їх об'єднує тільки те, що їх мови належать до слов'янських. Тому коли ми говоримо про належність до якоїсь нації певних осіб, то це означає, що цих людей об'єднує мова, а не колір шкіри чи форма черепа.
    Banned

ніякого наземного кордону
    Кроме 2000 километров колючей проволоки, такой дистанцией даже Латвия похвастаться не сможет! + 100 км. до Вперды
    З їх розташуванням вони можуть собі дозволити хоч десять державних мов
    Хто всрався? Невіcтка!

Ми ж, не маючи всіх зазначених переваг, не маючи чіткої межі дозволяємо собі ще й розмовляти мовою супротивника. Ну і чим ми після цього послідовніші за донбасян з луганцями?
    После такого вопроса? После такого вопроса я сам начиная в этом сомневаться!
    Ми самі привели противника на нашу землю своїм невмінням думати і діяти логічно.
    Не мы, а жители Домбаса, за что им спасибо!
    Odo
    -

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    Ми самі привели противника на нашу землю своїм невмінням думати і діяти логічно.
    Не мы, а жители Домбаса, за что им спасибо!
    Хиби инших завжди краще видно за свої власні, тому я й намагаюсь привернути вашу увагу до останніх
    Зануда

Тому коли ми говоримо про належність до якоїсь нації певних осіб, то це означає, що цих людей об'єднує мова, а не колір шкіри чи форма черепа.
    Не "ми", а "Ви". Бо мені не треба кудись далеко ходити до поморів і ставити їх поруч з поляками тощо. Я стаю поруч з моїм російськомовним другом і от - різна форма черепа, різні мови, але ми - українці. Нас об"єднує любов до Батьківщини і ми - невід"ємна частина України. То хто ж ми, якщо не українці, коли сама Україна складається з нас? Різних, але об"єднаних нею. Вважаю, що не визнавати російськомовних патріотів України українцями у той час, коли вони самі себе такими вважають, є не лише неправильним, але й образливим по відношенню до них.
    Пророк

Судіть самі:
    А почему не ответить своё мнение и своими словами, а не делать дополнительную ссылку?

Говорят, что так в Одессе )))) Отвечают вопросом на вопрос. У нас есть много похожего, даже языковой суржик )))) Но почему просто не ответить на вопрос?

Скрізь, від ліжка закоханих до ліжка помираючих тільки тоді можна говорити, що мова функціонує у повному обсязі, як вона функціонує, напр., у тих же сусідів: Росії, Польщі, Угорщині, Словаччині, Румунії, там це норма і нікого не дивує. Дивує, чому у нас та білорусів це не норма?
    И как же Вы предлагаете это сделать? Поставить языкового комиссара возле каждой кровати? И возле любовного и рядом со смертным?

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Вважаю, що не визнавати російськомовних патріотів України українцями у той час, коли вони самі себе такими вважають, є не лише неправильним, але й образливим по відношенню до них.
    Мало того, я вообще считаю это преступным... шовинистическим... даже наверное можно сказать фашистским. Попахивает на разделение людей на правильных и неправильных по языковому признаку.

Я теж наважуся повторитися, але це загальноприйнятний спосіб ідентифікувати нації за мовою.
    Объясните мне в чем преимущество идентифицировать людей по нациям? Зачем это нужно?
+ Ответить в теме
Страница 121 из 144

Теги для этой темы