Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1331Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 119 из 144
Показано с 1,181 по 1,190 из 1437.
    Odo
    -

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от AlexDS Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    Корені це не все дерево. А дерево, це не тільки корені. Проте, коли з корінням щось негаразд — дерево всохне.
    Але же це неправда з огляду на предмет мови. Це зовсім некоректний приклад.
    Ставити мову в центр культурної складової нашого життя це нонсенс.
    Якщо Ви вважаєте, що це дійсно так, то тоді, будь ласка, поясніть мені що робити з музикою, живописом, скульптурою, танцем, архітектурою де мова використовується тільки для напису на табличках чи на нотних палітурках.
    Пробачте, але є відокремлені племена аборигенів в Амазонії чи на островах Океанії у яких мова взагалі на наш погляд не є тим, що ми називаємо мовою. Але в той же час різноманітна культура цих племен вражає.
    І де знаходяться ці племена, на якому щаблі розвитку? Хто над ними владарює? Правильно — ті цивілізації, в основі культури яких покладено мову, а не танці. А от чому стається саме так, а не навпаки, я би залишив пошукати відповідь вам, так цікавіше буде

Допис від Odo
    Такий погляд на методи українізації є досить популярним, його часто озвучують і він не викликає на себе шквалу питань, з ним є лише одна проблема: чи є він дієвим? Досвід Ірландії, де титульну мову майже втратили і де її максимально популяризують, до цього залучені найпрогресивніші методи, показують, що ні — недієвий. Коли мова помирає, врятувати її надзвичайно важко. Тому я наголошую: стан титульної мови це не іграшки, це не те питання, яким можна нехтувати.
    Я не зовсім розумію, деяких термінів, а саме: "українізація", " титульна мова", "помирає мова".
    Українізувати кого?
    Що таке "титульна мова"? Державна? Вважаю потрібна одна для держави Україна - українська державна мова. При тому, що використання всіх інших мов у побуті чи у вузьких колах власна справа людей.
    А "помирає мова" тоді коли батьки не вчать дітей своєї рідної мови. Або їх не народжують. І ніякими "українізаціями" цього не виправиш. Мова помирає з людьми.
    Коли ви берете до рук книжку і дивитесь на її палітурку, то бачите там титул, який є назвою цієї книжки. У книжки на ім'я Україна теж є свій титул, саме тому українська мова є титульною, тобто такою, що збігається із самоназвою країни.

Щодо недієвости українізації почасти згоден, і все ж, як на мене, її потрібно проводити, це показник пасіонарности українців, як нації. Щоб мова була живою треба нею говорити і послуговуватися саме у побуті, у будь-яких ситуаціях, навіть критичних, коли ви вдарили молотком по пальцю і волаєте російською, це означає, що ваша мова таки, насправді російська, бо екстремальні ситуації висвітлюють приховане у людині.

Допис від Odo
    Суміш це не завжди добре, результатом суміші можуть бути і мутанти. Результат суміші може бути чимось новим і цікавим, коли його новоутворений колір є впізнаваним і визначеним, коли це лише забруднення чогось, що є у чистому варіанті, то це сприймається, як девіація і зіпсуття оригіналу.
    Ну навіщо так песимістично ))) Шкода що у Вас таких підхід, справді шкода.
    Новоутворена "Енеїда" Котляревского не буда схожа ні на що тогочасне, але це не завадило стати їй новою українською літературою, а не мутантом.
    Електрична гітара стала явищем, а не мутантом ел.проводів і акустичної гітари. Навіть тоді коли її форма геть не нагадувала акустичний прообраз )))
    І таких прикладів безмежність...
    Хіба мова "Енеїди" була сумішшю? Як на мене це була тогочасна українська мова Полтавського краю, зафіксована Котляревським у письмовій формі. Щодо електрогітари, то це хутше новий рівень все тієї ж гітари, а не суміш. Суміш, це коли до половини гітара, а все решта балалайка

Але на останок хотілося б окреслити тезу (або тези) які ми обговорюємо. Бо цитування-перецитовування постів після одного-двох разів зовсім втрачає початковий зміст.
    І виливається в таке собі змагання найбільш художньо витончених прикладів )))))
    Моя теза полягає у тому, що в основі всього лежить текст, а отже мова. Візьміть код цього форуму — це текст, а ми бачимо його графічне відтворення. В основі невербальних мистецтв теж лежить текст, яко ідея, цей текст теж є кодом, а самі твори є графічним його відтворенням. Тому, змінюючи код-текст-мову ми змінюємо і графічне відтворення, а отже нашу картину світу, наше розуміння світу і життя.

Пророк

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Моя теза полягає у тому, що в основі всього лежить текст, а отже мова. Візьміть код цього форуму — це текст, а ми бачимо його графічне відтворення. В основі невербальних мистецтв теж лежить текст, яко ідея, цей текст теж є кодом, а самі твори є графічним його відтворенням. Тому, змінюючи код-текст-мову ми змінюємо і графічне відтворення, а отже нашу картину світу, наше розуміння світу і життя.
    "В начале было Слово"?
    Banned

Суміш, це коли до половини гітара, а все решта балалайка
    Т.е. неудавшуюся смесь вы называете "смесь", а удачную - новым уровнем?
    А как насчет наполовину телефон, а наполовину плеер, да еще и планшетный компьютер с возможностью видеосвязи через любой тип коммуникации?
    Или хрен с ним ГМО, например - чрезвычайно круто!!!

"В начале было Слово"?
    Вначале было облако водорода = ) => Сверхмассивная => сверхновая => облако водорода + осколки сверхновой => система + планета + зона златовласки + стабилизатор (Луна) => жизнь = )
    Odo
    -

"В начале было Слово"?
    Саме так, Бог творить Словом.
    Banned

Правильно — ті цивілізації, в основі культури яких покладено мову, а не танці.
    В современном мире, в основе высокоразвитых племен положена наука! Если чо, это тоже язык общения!
    А религия - это как для диких племен танцы...
    Я просто туго понимаю канадцев, австралийцев и американцев, у которых нет своего языка, но которые весь мир вертят на известных органах без проблем, а граждане этих стран по-настоящему гордятся тем, что они граждане этих стран!
    Odo
    -

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    Суміш, це коли до половини гітара, а все решта балалайка
    Т.е. неудавшуюся смесь вы называете "смесь", а удачную - новым уровнем?
    А как насчет наполовину телефон, а наполовину плеер, да еще и планшетный компьютер с возможностью видеосвязи через любой тип коммуникации?
    Или хрен с ним ГМО, например - чрезвычайно круто!!!
    Електрогітара таки залишається гітарою, хоча й в оновленій версії, а не балалайкою і ніхто їх не сплутає. Невдалою я називаю таку суміш, яка є невиразною, чи то гітара, чи балалайка, хто їх розбере. Щодо ГМО це невдалий приклад, бо його наслідки невтішні для здоров'я людини. Щодо смартфонів, то тут треба визначати за пріоритетною функцією, напр., я теж користаю плеєр на своєму смарті, але плеєр без телефону мені не потрібен, отже домінуюча функція таки телефон, а плеєр лише те масло, яким каші не попсуєш. Тому це вдалий приклад суміші, бо є виразно домінуюча функція і додаткова, яка не затуляє основну, тобто знайдена правильна пропорція, а от якось нам рекламували пилосмок з дуже широкими можливостями, однією з яких була (увага!) електромасажер
    Пророк

Саме так, Бог творить Словом.
    Українським?
    Odo
    -

В современном мире, в основе высокоразвитых племен положена наука! Если чо, это тоже язык общения!
    А религия - это как для диких племен танцы...
    Я просто туго понимаю канадцев, австралийцев и американцев, у которых нет своего языка, но которые весь мир вертят на известных органах без проблем, а граждане этих стран по-настоящему гордятся тем, что они граждане этих стран!
    А що таке наука, звідки вона взялась? Наука веде свою генеалогію від первинної маґії, тобто це пошук впливу на дійсність, такою вона залишається і зараз, тобто вона так само шукає впливу на дійсність, її функція не змінилась, хоча у методах сучасна наука розійшлась із другою гілкою маґії — з окультизмом і навіть ворогує з ним. Але у науці теж є своя ідея і вона теж описується текстом, тобто мовою. Щоб виконати свою функцію впливу на світ наука шукає відповідь на питання "як це працює?", тоді як релігія шукає відповідь на питання "у чому сенс?" або "навіщо?", питання, які цікавлять науку і релігію геть різні, бо лежать у різних площинах. Тобто, коли ви їдете десь у транспорті, то ви можете цей процес описати, як роботу двигуна або просто сказати, що їдете на роботу, це будуть два різних описи вашої поїздки, жоден з яких не входить у суперечність з иншим, вони просто про різне. Загалом, коли хочете поговорити про релігію, заходьте до відповідної теми, із задоволенням викладу свої думки.
    Banned

Щодо ГМО це невдалий приклад, бо його наслідки невтішні для здоров'я людини.
    100% глупость! С каких таких радостей его последствия будут печальными? Это как раз супер удачный пример, а вот ваш на этот пример ответ довольно показателен! Единственные печальные последствия в перспективе - это задушенный рынок сельского хозяйства мощной конкурентноспособной и дешевой с/х продукцией!
    а от якось нам рекламували пилосмок з дуже широкими можливостями, однією з яких була (увага!) електромасажер
    Запросто: внутри системы "умный дом"
    Odo
    -

Українським?
    Коли науковці розшифрували геном людини, то констатували, що він написаний мовою, проте ні про які аналогії з якоюсь із людських мов мені невідомо.

100% глупость! С каких таких радостей его последствия будут печальными? Это как раз супер удачный пример, а вот ваш на этот пример ответ довольно показателен! Единственные печальные последствия в перспективе - это задушенный рынок сельского хозяйства мощной конкурентноспособной и дешевой с/х продукцией!

Але це все ж трохи не наша тема про мову.
+ Ответить в теме
Страница 119 из 144

Теги для этой темы