Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1317Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 118 из 143
Показано с 1,171 по 1,180 из 1421.
    Пророк

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от Ihor Посмотреть сообщение
    помиляєтесь шановна :) ми, ну принаймні я, не відкого не переховуюсь це точно
    ну шо вас не впізнати ж! того ж Черешня і дивується)))

Пророк

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Хлопці, що це з вами всіма приключилося?
    Своє... рідне... гарне і співоче прокинулось... Весна все ж таки

Ответ Сообщение от черешня Посмотреть сообщение
    Незвично українською читати
    А ми ще і вишивати вміємо... і на машинці.... (Кот Матроскин)

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    щодо мови його творів, тут треба розглядати це у тогочасному контексті
    О-о-о-... Золоті слова... Так воно і зараз, якщо хочеш, щоб тебе зрозуміло більше людей, розмовляй мовою яку вони розуміють. Мабуть в такому порядку - російська, англійська (більше людей), китайська (ще більше людей).
    Наша мова прекрасна і витончена. І взагалі лінгвістика це величезний скарб, не оцінений ще широким загалом. Але вважаю, що треба розрізняти сфери використання мови. І агресивне втокмачування в мову нічого нормального не дасть. А мені здалось, що Ви непримиренні в цьому питанні. Чи може я неправильно зрозумів Вашу позицію?

Ответ Сообщение от Ялина Посмотреть сообщение
    я коли хочу шоб мене по телефону не впізнали, перехожу на російську
    спрацьовує 100%
    так і тут))
    :) Треба буде з кимось пожартувати )))) А взагалі недостатньо дійсно спілкування українською у побуті, треба це розширяти. Коли розмовляю з різними колл-центрами навмисно спілкуюсь українською, особливо зі Львовом ))))
    Пророк

ну шо вас не впізнати ж! того ж Черешня і дивується)))
    та то кляті москалі своїми діями з російськомовного українця зробили україномовного націоналіста, бандерівця, фашіста, людожера, агента держдепу і т.д., що там вони ще про нас вигадують : )
    Sky
    Небо в твоїх очах ©

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    добро пожаловать в бан.
    І бажано не на три дні, а принаймні на місяць.

того ж Черешня і дивується)))
    Я тож здивований )) Приємно здивований
    Odo
    -

Ответ Сообщение от AlexDS Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    щодо мови його творів, тут треба розглядати це у тогочасному контексті
    О-о-о-... Золоті слова... Так воно і зараз, якщо хочеш, щоб тебе зрозуміло більше людей, розмовляй мовою яку вони розуміють. Мабуть в такому порядку - російська, англійська (більше людей), китайська (ще більше людей).
    Наша мова прекрасна і витончена. І взагалі лінгвістика це величезний скарб, не оцінений ще широким загалом. Але вважаю, що треба розрізняти сфери використання мови. І агресивне втокмачування в мову нічого нормального не дасть. А мені здалось, що Ви непримиренні в цьому питанні. Чи може я неправильно зрозумів Вашу позицію?
    Під тогочасним контекстом мені ішлось про контекст, у якому мешкав Гоголь, тобто контекст держави, у якій він мешкав, а в останньому дописі ви розширили контекст до загальносвітового. Коли розглядати мову творів Гоголя у загальносвітовому контексті, то вона не відповідатиме сформульованим вами засадам, адже він писав російською, яку не розуміли, напр., в Італії, де він прожив певну частину свого життя. Отже Гоголь не ставив собі такої мети, він просто писав мовою своєї верстви, якою прийнято було писати людям його соціального походження у його країні. Далебі, серед сучасників Гоголя вже були ті, хто починав писати українською, але як на мене, для цього треба було мати трохи революційну вдачу, якої Гоголь, імовірно, не мав.

Цікаво, що багато письменників тогочасної Російської Імперії тоді мешкали за її межами тривалий час, напр., Тургенєв, про якого навіть пішли чутки, що він почав писати французькою, на що останній дуже обурювався.

Щодо моєї позиції, то у чому саме ви бачите її непримиренність? Непримиренність до чого?
    Пророк

Під тогочасним контекстом мені ішлось про контекст
    Згоден. Може й таке.

Щодо моєї позиції, то у чому саме ви бачите її непримиренність? Непримиренність до чого?
    Про використання української мови. Правда можливо я не зрозумів Вашої позиції щодо використання мови в нашому контексті, в нашій ситуації.
    Odo
    -

Про використання української мови. Правда можливо я не зрозумів Вашої позиції щодо використання мови в нашому контексті, в нашій ситуації.
    Якось одна людина сказала, що культура, яка не веде експансії не може розраховувати навіть на перемогу у власних теренах. Не певен, що згоден з цим твердженням, але воно колись змусило мене замислитись над природою культури, як такої. На мою думку, культура має щось спільне з астрономією, точніше із стосунками між зірками, де зірка, яка має найбільшу вагу притягає до себе менші зірки, які врешті падають на неї і зникають, збільшуючи тим самим вагу більшої зірки-переможниці. Подібні процеси відбуваються і в культурах: більші впливають на менші і притягають їх до себе инколи аж до злиття і зникнення, збільшуючи таким чином питому вагу великих (імперських) культур. Проте, щоб вижити необов'язково ставати імперією, цілком досить ретельно дбати за інтереси своєї культури і не лише у межах країни, але і назовні, згадайте інститути Ґете або французькі інститути, а тепер згадайте долю української бібліотеки у Москві і порівняйте. Бо чи може певна культура справляти враження десь за межами свого краю, коли навіть у самому краї вона не є переможницею? Тому я не проти російської, польської, англійської тощо в Україні, але лише за умови, що українська "запанує у своїй сторонці".
    Пророк

але лише за умови, що українська "запанує у своїй сторонці"
    Питання лише в тому, що якими силами і методами будемо забезпечувати панування, до прикладу "солов'їної" на нашій стороні.
    Тільки Любов і Добро перемагає. Тому якщо так - то я "За".
    Треба робити "ЇЇ" модною і цікавою. Якщо заборонами і іншими шаблонними рішеннями, то вважаю це ми вже проходили.
    Наприклад. Цікаві і змістовні переклади іншомовних фільмів, які робилися у нас за доволі довгий проміжок часу зробили багато для популяризації мови, це гарний приклад.

Загалом мову може підняти на загал лише змісти, які доносяться цією мовою. Чому цікаво слухати Андруховича, чи Садового? Тому, що вони говорять Зміст. При тому, що наприклад Герман, чи Олійник теж говорять українською, але ж вони несуть ахінею.

Тому, боротьба за панування повинна у тому числі (ніяким чином не претендую на якесь "ЦАБЕ") проводитись за принципами модного тренду (розмовляти модно, дівчата веселіше реагують та інше), комерційної вигоди ("Альф" набагато вигідніше продати з укр.перекладом, чим з рос., наприклад) і кращого наповнення змістом, тому, що мова без змісту просто звуки... нехай і дуже мелодійні і красиві.

Ще про Культуру і Мову. Мова це не вся Культура. А Культура, це не тільки Мова.
    Культура, її прояви виникають часто нові, яких до цього не було. І якщо ці нові прояви цікаві і змістовні вони залишаються жити якою б мовою про них не розповідали. Постмодернізм, який в останній час проявляється у різних мистецьких колах не прив'язаний до мови. Більше того, більш значущі світові здобутки Культури останнім часом народжуються саме на перетині різних мовних етносів. Чи за поєднання різних мовних культур.

Можливо поява нової і кращої Культури має спільні корені і закони з появою нових і більш цікавих людей саме тоді коли Культури перемішуються, так само як перемішуються різні народи і раси людей. І саме при такому перемішуванні народжуються красиві сильні люди які змалку вбирають в себе не одну а зразу дві культури.

Безперечно потрібно берегти і плекати свою Культуру і мову. Але це не має ставати Ціллю. Це має стати засобом для її, і тому числі, вдосконаленні. Для створення, за допомогою і її теж, чогось більшого і важливішого, чим консервування в своїй банці.
    Odo
    -

І знову про мову

Безперечно потрібно берегти і плекати свою Культуру і мову. Але це не має ставати Ціллю. Це має стати засобом для її, і тому числі, вдосконаленні. Для створення, за допомогою і її теж, чогось більшого і важливішого, чим консервування в своїй банці.
    Один філософ сказав, диявол з нами, коли ми мислимо неточно ©, тому уточніть, блск., що саме по-вашому має ставати "Ціллю" і що таке це "щось більше, чим консервування в своїй банці", назвіть його?

Ще про Культуру і Мову. Мова це не вся Культура. А Культура, це не тільки Мова.
    Корені це не все дерево. А дерево, це не тільки корені. Проте, коли з корінням щось негаразд — дерево всохне.

Питання лише в тому, що якими силами і методами будемо забезпечувати панування, до прикладу "солов'їної" на нашій стороні.
    Тільки Любов і Добро перемагає. Тому якщо так - то я "За".
    Треба робити "ЇЇ" модною і цікавою. Якщо заборонами і іншими шаблонними рішеннями, то вважаю це ми вже проходили.
    Наприклад. Цікаві і змістовні переклади іншомовних фільмів, які робилися у нас за доволі довгий проміжок часу зробили багато для популяризації мови, це гарний приклад.

Загалом мову може підняти на загал лише змісти, які доносяться цією мовою. Чому цікаво слухати Андруховича, чи Садового? Тому, що вони говорять Зміст. При тому, що наприклад Герман, чи Олійник теж говорять українською, але ж вони несуть ахінею.

Тому, боротьба за панування повинна у тому числі (ніяким чином не претендую на якесь "ЦАБЕ") проводитись за принципами модного тренду (розмовляти модно, дівчата веселіше реагують та інше), комерційної вигоди ("Альф" набагато вигідніше продати з укр.перекладом, чим з рос., наприклад) і кращого наповнення змістом, тому, що мова без змісту просто звуки... нехай і дуже мелодійні і красиві.
    Такий погляд на методи українізації є досить популярним, його часто озвучують і він не викликає на себе шквалу питань, з ним є лише одна проблема: чи є він дієвим? Досвід Ірландії, де титульну мову майже втратили і де її максимально популяризують, до цього залучені найпрогресивніші методи, показують, що ні — недієвий. Коли мова помирає, врятувати її надзвичайно важко. Тому я наголошую: стан титульної мови це не іграшки, це не те питання, яким можна нехтувати. Тобто, аспірин не допоможе тоді, коли пацієнту вже треба робити глибокий масаж серця, щоб повернути пульс.

Культура, її прояви виникають часто нові, яких до цього не було. І якщо ці нові прояви цікаві і змістовні вони залишаються жити якою б мовою про них не розповідали. Постмодернізм, який в останній час проявляється у різних мистецьких колах не прив'язаний до мови. Більше того, більш значущі світові здобутки Культури останнім часом народжуються саме на перетині різних мовних етносів. Чи за поєднання різних мовних культур.

Можливо поява нової і кращої Культури має спільні корені і закони з появою нових і більш цікавих людей саме тоді коли Культури перемішуються, так само як перемішуються різні народи і раси людей. І саме при такому перемішуванні народжуються красиві сильні люди які змалку вбирають в себе не одну а зразу дві культури.
    Суміш це не завжди добре, результатом суміші можуть бути і мутанти. Результат суміші може бути чимось новим і цікавим, коли його новоутворений колір є впізнаваним і визначеним, коли це лише забруднення чогось, що є у чистому варіанті, то це сприймається, як девіація і зіпсуття оригіналу.
    Пророк

Один філософ сказав, диявол з нами, коли ми мислимо неточно ©, тому уточніть, блск., що саме по-вашому має ставати "Ціллю" і що таке це "щось більше, чим консервування в своїй банці", назвіть його?
    На мою думку "ціллю" має бути Людина. Це вона повинна бути у центрі суспільного збереження і плекання. Виховання Людини повинно ставитися за мету діяльності суспільства, в тому числі Культурного середовища цього суспільства. І з огляду на це мова є не що інше, також у поєднанні з культурою, як інструмент, засіб, знаряддя цього виховання. Звичайно я не веду мову про фундаментальні мовні, літературні дослідження.
    А консервування в банці, я назвав, пробачте мовний і культурний нарцисизм. Коли питання мови і культури закривають суспільну групу від зовнішніх зв'язків.
    Хоча я іще повторюся, що намагаюся зрозуміти Ваші позиційні тези, можливо Ви цього і не мали на увазі.

Корені це не все дерево. А дерево, це не тільки корені. Проте, коли з корінням щось негаразд — дерево всохне.
    Але же це неправда з огляду на предмет мови. Це зовсім некоректний приклад.
    Ставити мову в центр культурної складової нашого життя це нонсенс.
    Якщо Ви вважаєте, що це дійсно так, то тоді, будь ласка, поясніть мені що робити з музикою, живописом, скульптурою, танцем, архітектурою де мова використовується тільки для напису на табличках чи на нотних палітурках.
    Пробачте, але є відокремлені племена аборигенів в Амазонії чи на островах Океанії у яких мова взагалі на наш погляд не є тим, що ми називаємо мовою. Але в той же час різноманітна культура цих племен вражає.

Такий погляд на методи українізації є досить популярним, його часто озвучують і він не викликає на себе шквалу питань, з ним є лише одна проблема: чи є він дієвим? Досвід Ірландії, де титульну мову майже втратили і де її максимально популяризують, до цього залучені найпрогресивніші методи, показують, що ні — недієвий. Коли мова помирає, врятувати її надзвичайно важко. Тому я наголошую: стан титульної мови це не іграшки, це не те питання, яким можна нехтувати.
    Я не зовсім розумію, деяких термінів, а саме: "українізація", " титульна мова", "помирає мова".
    Українізувати кого?
    Що таке "титульна мова"? Державна? Вважаю потрібна одна для держави Україна - українська державна мова. При тому, що використання всіх інших мов у побуті чи у вузьких колах власна справа людей.
    А "помирає мова" тоді коли батьки не вчать дітей своєї рідної мови. Або їх не народжують. І ніякими "українізаціями" цього не виправиш. Мова помирає з людьми.

Суміш це не завжди добре, результатом суміші можуть бути і мутанти. Результат суміші може бути чимось новим і цікавим, коли його новоутворений колір є впізнаваним і визначеним, коли це лише забруднення чогось, що є у чистому варіанті, то це сприймається, як девіація і зіпсуття оригіналу.
    Ну навіщо так песимістично ))) Шкода що у Вас таких підхід, справді шкода.
    Новоутворена "Енеїда" Котляревского не буда схожа ні на що тогочасне, але це не завадило стати їй новою українською літературою, а не мутантом.
    Електрична гітара стала явищем, а не мутантом ел.проводів і акустичної гітари. Навіть тоді коли її форма геть не нагадувала акустичний прообраз )))
    І таких прикладів безмежність...

Але на останок хотілося б окреслити тезу (або тези) які ми обговорюємо. Бо цитування-перецитовування постів після одного-двох разів зовсім втрачає початковий зміст.
    І виливається в таке собі змагання найбільш художньо витончених прикладів )))))
+ Ответить в теме
Страница 118 из 143

Теги для этой темы