Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1331Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 112 из 144
Показано с 1,111 по 1,120 из 1440.
    Odo
    -

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от erazer Посмотреть сообщение
    Зрозуміло, що кожна культура має свої злети і падіння і все ж, коли згадують якусь культуру, то переважно за її злетами, за тим великим, вічним і неповторним, що вона внесла до скарбниці людства, тому Достоєвський, Рубльов, Діонісій тощо це велика культура, хіба ні?
    Да. Однако "та" русская культура и "эта" - это совершенно разные сущности. Общего между ними - только слово "русская".
    Без тієї не було би цієї, вони генетично пов'язані. З цього приводу згадується чудова книжечка Бєрдяєва "Истоки и смысл русского коммунизма", читніть якось на дозвіллі, дуже раджу.

Серйозно?
    Да. Серьезно.

О чем, по твоему, говорят эти ссылки (точнее, события по ним)? О том что украинская мова в опасности?
    По-моему, они говорят лишь о бытовом насилии - не более того.

Я уже говорил, что всякая мерзота использует языковой вопрос регулярно чтобы всколыхнуть массы. Как с одной, так и с другой стороны.
    Однако, никакой языковой проблемы в Украине нет.
    Коли є двомовність у країні і вона динамічна, а не статична, як у Швейцарії, це вже проблема, бо є закон мовної економії, коли існує два різних слова на означення одного предмета, то вони вступають між собою у боротьбу за виживання, процес, що чимось нагадує природний добір і врешті перемагає сильніший, тобто кінець кінцем залишиться одне слово, а переможене буде забуте, відійде до застарілих. Те саме можна сказати і про мови загалом, вони теж вступають між собою у культурні змагання і коли є шанси перемогти не титульній мові, то нація має шанс зникнути.

Ви певні, що саме так виглядає безпека і свобода говорити українською?
    Ты играешься фактами и выдаешь желаемое за действительное.
    А полгода назад - сколько подобных случаев было? Думаю, не слишком ошибусь, если округлю и скажу что их не было вообще.

Конкретно сегодняшнее, искусственно созданное, обострение не имеет никакого отношения к угрозе исчезновения украинского языка - не клей из себя илиота, ради бога.
    Чого мені гратися фактами, коли ці факти є у моїй власній родині? Мій тато етнічний українець, який народився за СРСР і відповідно прожив більшу частину свого життя за цієї країни, коли я спробував заговорити з ним українською це викликало конфлікт і несприйняття, тому сьогодні я з ним спілкуюсь винятково російською. Коли мої тесть з тещею (етнічні росіяни) почули, що я спілкуюся з донькою українською це теж викликало конфлікт, внаслідок якого, у їх присутности я намагаюся звести розмови з донькою до мінімуму. Знаєте, що вони відповіли, коли я спитав, чим же їх так зачіпає моя українська? Вони сказали, їм це неприємно чути. Я не засуджую їх за це, зрештою кожному з нас щось неприємне, в усіх свої смаки у тому числі й мовні, але наводжу ці приклади, щоб показати існування проблеми.

Допис від bvn
    Мова, як і державні символи - це атрібути енерго-інформаційного поля держави (егрегору/маятника). Через них людина підключається до цього поля і мова - найсильніший серед них.
    Тобто це як хрести, ікони та молитва для егрегору християн, молитва - найсильніший атрибут
    И в то же время, полной глупостью есть стремление к тому чтобы все граждане страны носили, например, только православный крест.
    Існує така річ, як суспільна угода, тобто існування певної мови або держави це результат того, що досить велика кількість осіб має згоду з цього питання і коли не буде критичного числа носіїв цієї ідеї, то існування результатів цієї конкретної суспільної угоди може припинитися.

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    Я вважаю, головним і найкоштовнішим, що можуть запропонувати українці світові це українська мова
    А як практично українці мають пропонувати світові українську мову? Мені це не до кінця зрозуміло.
    Я не знаю, як це виглядатиме практично, я виходжу з того, що коли культура певної країни розвивається природно, і мова функціонує у повному обсязі і виконує ту роль, яку їй відведено у цій культурі, то це добре і така культура має більше шансів на розвиток, бо здоров'я, у тому числі і культурне та мовне, краще за хворобу.

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    Так що може запропонувати світові українська культура?
    мабуть, треба працювати над тим, щоб світ оцінив зразки ураїнської літератури, поезії, кінематографу тощо.
    Згоден, тут роботи непочатий край. Від себе додам, що багато є роботи щодо української адаптації церковнослов'янської мови. НМД

Допис від Odo
    Це залежить від країни, кожна з яких має своє унікальне послання світові, напр., японська естетика це те, що ні з чим не сплутаєш. Тому повертаємось до питання: що унікального може запропонувати світові українська культура, на вашу думку?
    Гопак.
    Гопак, це чудово, але коли крім гопака запропонувати більше нічого, то це не надто багато, чи не так?

Пророк

Banned

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    що унікального може запропонувати світові українська культура
    https://www.behance.net/gallery/From...rshch/15795643
    Odo
    -

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    що унікального може запропонувати світові українська культура
    https://www.behance.net/gallery/From...rshch/15795643
    Все наведене це теж чудово, але моє питання швидше про унікально-український контент, який Україна може запропонувати світові, напр., суші — унікально-японська страва, але з неї користає весь світ і від цього вона не втрачає свого суто японського присмаку; iPhone — унікально-американський тощо.
    Пророк

Все наведене це теж чудово, але моє питання швидше про унікально-український контент, який Україна може запропонувати світові, напр., суші — унікально-японська страва, але з неї користає весь світ і від цього вона не втрачає свого суто японського присмаку; iPhone — унікально-американський тощо.
    сало - унікально-українська страва, але з неї користає весь світ і від цього вона не втрачає свого суто українського присмаку; "Мрія", "Руслан", "СС-18" + вагон ещё чего разработанного чисто нашими спецами — унікально-український тощо
    не?
    Banned

унікально-український контент
    Прекрасно справляться в режиме анархии - этому еще надо научиться =)
    Пророк

Без тієї не було би цієї, вони генетично пов'язані.
    Адам с Евой тоже связаны с украинским народом. Дальше чо?

Те саме можна сказати і про мови загалом, вони теж вступають між собою у культурні змагання і коли є шанси перемогти не титульній мові, то нація має шанс зникнути.
    Язык - это вообще живая вещь. Есть такая штука как заимствование. Это нормально. Если ты вместо "межповерховый дротяный пересувач" скажешь "лифт" - украинский язык от этого не пострадает.

Знаєте, що вони відповіли, коли я спитав, чим же їх так зачіпає моя українська? Вони сказали, їм це неприємно чути. Я не засуджую їх за це, зрештою кожному з нас щось неприємне, в усіх свої смаки у тому числі й мовні, але наводжу ці приклади, щоб показати існування проблеми.
    И что? Это все проблемы бытового характера. Кому-то может не нравиться вкус устриц - кому-то звучание какого-то языка.

Існує така річ, як суспільна угода, тобто існування певної мови або держави це результат того, що досить велика кількість осіб має згоду з цього питання і коли не буде критичного числа носіїв цієї ідеї, то існування результатів цієї конкретної суспільної угоди може припинитися.
    По-твоему, мы сейчас на пороге критического значения и украинский язык может завтра исчезнуть?

Гопак, це чудово, але коли крім гопака запропонувати більше нічого, то це не надто багато, чи не так?
    Окей, - вышиванка.
    А вообще, ведь все относительно.
    Для тебя вот православная символика и церковные шняги всякие - ценность (если я правильно понял). Для меня это не более чем "фольклор".

Собственно, говоря, к чему ты клонишь?
    Тебе мало украинских достижений? Дерзай, - помогай Родине.
    Odo
    -

Те саме можна сказати і про мови загалом, вони теж вступають між собою у культурні змагання і коли є шанси перемогти не титульній мові, то нація має шанс зникнути.
    Язык - это вообще живая вещь. Есть такая штука как заимствование. Это нормально. Если ты вместо "межповерховый дротяный пересувач" скажешь "лифт" - украинский язык от этого не пострадает.
    Звичайно є і це нормально, коли иншомовне слово потрапляє до рідної лексики і перетворюється з часом на українське, инколи воно може перетворюватися і змінювати своє звучання, напр., якось мені трапилось на одному форумі слово каріматка, почав розпитувати що це? Виявилось, це перетворена назва фірми-виробника, до якої додали суто українську кінцівку -ка. Для того, щоб такі процеси проходили здоровим чином кожна мова потребує збереження свого мелосу, основних законів мовних конструкцій тощо, за якими подібні чужомовні слова трансформуються, такі здорові процеси треба відрізняти від хворобливих, коли мова може розчинитися в конструкціях иншої мови, яка кількісно переважає, тоді вмикається закон мовної економії, і упосліджена мова зникає, як непотрібна.

Знаєте, що вони відповіли, коли я спитав, чим же їх так зачіпає моя українська? Вони сказали, їм це неприємно чути. Я не засуджую їх за це, зрештою кожному з нас щось неприємне, в усіх свої смаки у тому числі й мовні, але наводжу ці приклади, щоб показати існування проблеми.
    И что? Это все проблемы бытового характера. Кому-то может не нравиться вкус устриц - кому-то звучание какого-то языка.
    Звичайно, але як то кажуть, коли випадковість повторюється це вже закономірність.

По-твоему, мы сейчас на пороге критического значения и украинский язык может завтра исчезнуть?
    За моїми дослідженнями, які я провів пару років тому в одній з українських соцмереж, українською спілкувалося 5% осіб, це при тому, що більшість була людьми молодого віку. Як на вашу думку, це нормальний результат для титульної мови? Сьогодні я би хотів повторити таке дослідження, щоб виявити динаміку процесу, на жаль, поки що не знаходжу такого майданчику, де були б умови для чистоти експерименту, тутешній форум не дає таких можливостей відслідкувати потік дописів незалежно від теми тільки за часом і достатньої кількости.

Окей, - вышиванка.
    А вообще, ведь все относительно.
    Звісно і вишиванка — чудово, і все ж мені ідеться про якісь засадничі речі, які б свідчили про такий внесок, який у чомусь змінив людство на краще, на мою думку на таку позицію може претендувати, напр., Майдан, чи стане він явищем, яке не втратить своєї актуальности з часом і своєї українськости водночас, сьогодні сказати важко.

Собственно, говоря, к чему ты клонишь?
    Тебе мало украинских достижений? Дерзай, - помогай Родине.
    Я власне і розглядаю цю розмову, як допомогу Батьківщині.

Ответ Сообщение от andy Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    сало - унікально-українська страва, але з неї користає весь світ і від цього вона не втрачає свого суто українського присмаку; "Мрія", "Руслан", "СС-18" + вагон ещё чего разработанного чисто нашими спецами — унікально-український тощо
    не?
    Скільки мені доводилось чути, сало тільки відлякує иноземців, тобто тут явно недопрацьовки з піаром, щодо зброї, то що ж у ній унікально-українського?
    Banned

Мова - это хорошо, но если бы у страны было много колбасы, то, например, россияне сами добровольно учили бы мову, чтобы при переезде в Украину у них не было проблем с коммуникациями, Россия открывала бы целую кучу частных школ-курсов по изучению украинского языка рядом с английским, немецким, итальянским... И не только Россия, но и Польша, там Венгрия, Чехия, Турция, вот это уровень гордости!
    Бабки во главе угла стоят, а не мова.
    Да, а Украина бы стала сама защищаться от потока мигрантов, эксплуатируя мову, вот это смысл, вот это я понимаю!!!

на мою думку на таку позицію може претендувати, напр., Майдан
    Нет, вон в Египте был Майдан, много вы о нем знаете, отож! Вот в Египте про украинский майдан знают столько же, а в США до сих пор не знают, где находится Украина!
    Только деньги, только экономические плюшки и ничего, кроме экономических плюшек, только колбаса, много колбасы, очень много колбасы!
    Odo
    -

Ответ Сообщение от rasta-koy Посмотреть сообщение
    Мова - это хорошо, но если бы у страны было много колбасы, то, например, россияне сами добровольно учили бы мову, чтобы при переезде в Украину у них не было проблем с коммуникациями, Россия открывала бы целую кучу частных школ-курсов по изучению украинского языка рядом с английским, немецким, итальянским... И не только Россия, но и Польша, там Венгрия, Чехия, Турция, вот это уровень гордости!
    Бабки во главе угла стоят, а не мова.
    Да, а Украина бы стала сама защищаться от потока мигрантов, эксплуатируя мову, вот это смысл, вот это я понимаю!!!

Нет, вон в Египте был Майдан, много вы о нем знаете, отож! Вот в Египте про украинский майдан знают столько же, а в США до сих пор не знают, где находится Украина!
    Только деньги, только экономические плюшки и ничего, кроме экономических плюшек, только колбаса, много колбасы, очень много колбасы!
    Ви сповідуєте марксистсько-ленінську філософію? Бо це саме вона висунула принцип, що буття визначає свідомість, а все решта тільки надбудова, не більше. Я вважаю такий погляд хибним, бо є купа прикладів, коли люди у жахливих нелюдських умовах поводилися людяно, читніть для прикладу Віктора Франкла "Человек в поисках смысла".
+ Ответить в теме
Страница 112 из 144

Теги для этой темы