Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1317Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 111 из 143
Показано с 1,101 по 1,110 из 1421.
    Пророк

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Я вважаю, головним і найкоштовнішим, що можуть запропонувати українці світові це українська мова, тоді як ви схоже, так не вважаєте, тоді, що на вашу думку українці мають запропонувати світові?
    Я не склонен делить на кнкретные ценные и неценные вещи. Культура, обычаи, традиции. фольклор - и тд. - все это имеет ценность и влияние в совокупности. Мова сама по себе отдельно - это примерно как борщ или галушки, - не более чем занятный "сувенир".

Якби я хотів поговорити про це з Ґуґлем я б не запитував у вас
    Нет, ну я мог бы, коненчо, подискутировать и на эту тему - но уж больно мы тогда глубоко и в сторону уйдем.

З огляду на це, чи вважаєте ви російську культуру мовно відкритою системою (англійська — міжнародна, тому її не беремо до уваги)?
    Если брать не абстрактное понятие, то нет, я не считаю культуру РФ открытой в каком-либо виде.

Це я до того, що мова не та тема, якою варто нехтувати будь-якій нації.
    Никто и не предлагает. Однако, ставить мову на передний план и делать ее единственным фактором - такая же грубая ошибка.

Odo
    -

Ответ Сообщение от erazer Посмотреть сообщение
    Допис від Odo
    Я вважаю, головним і найкоштовнішим, що можуть запропонувати українці світові це українська мова, тоді як ви схоже, так не вважаєте, тоді, що на вашу думку українці мають запропонувати світові?
    Я не склонен делить на кнкретные ценные и неценные вещи. Культура, обычаи, традиции. фольклор - и тд. - все это имеет ценность и влияние в совокупности. Мова сама по себе отдельно - это примерно как борщ или галушки, - не более чем занятный "сувенир".
    Так що може запропонувати світові українська культура? Я відповів на це питання, чекаю вашої відповіди!

З огляду на це, чи вважаєте ви російську культуру мовно відкритою системою (англійська — міжнародна, тому її не беремо до уваги)?
    Если брать не абстрактное понятие, то нет, я не считаю культуру РФ открытой в каком-либо виде.
    І одначе, російська культура — велика культура, чи не так?

Це я до того, що мова не та тема, якою варто нехтувати будь-якій нації.
    Никто и не предлагает. Однако, ставить мову на передний план и делать ее единственным фактором - такая же грубая ошибка.
    Я не роблю її єдиним чинником, я наполягаю на тому, що вона одна з головних і пріоритетних чинників.

Допис від Odo
    Якби я хотів поговорити про це з Ґуґлем я б не запитував у вас
    Нет, ну я мог бы, коненчо, подискутировать и на эту тему - но уж больно мы тогда глубоко и в сторону уйдем.
    Не бійтесь, тут все по темі, то які ще задачі у мови крім передачі інформації?
    Пророк

Так що може запропонувати світові українська культура? Я відповів на це питання, чекаю вашої відповіди!
    Если ты прочтешь мой ответ, то увидишь что там все написано.
    Вообще, читать ответы оппонента - достаточно полезно.

Все относительно
    1. если брать отрезок времени "условно сегодня", то ничего великого я там не нахожу - только деградация
    2. если откатиться чуть назад, то мы найдем что-то "великое" - с успехом уничтожаемое до сих пор
    3. та же Япония - по-твоему, более великую культуру имеет, чем Россия? Я бы сказал что не все так однозначно
    4. множество того, что ставят во главу "великости" русской культуры - борзо заимствовано из других культур

Я не роблю її єдиним чинником, я наполягаю на тому, що вона одна з головних і пріоритетних чинників.
    Она и так есть. Она не в опасности. Вполне свободно люди могут говорить на любом языке. Зачем все это ломать?
    Пора уже кроме мовы и другие факторы выводить на передний план - хватит уже зацикливаться.

Не бійтесь, тут все по темі, то які ще задачі у мови крім передачі інформації?
    Я не то чтобы чего-то опасаюсь, но длинных витиеватых споров не люблю. Так что, оставь этот вопрос на другой раз.
    Odo
    -

Допис від Odo
    Если ты прочтешь мой ответ, то увидишь что там все написано.
    Вообще, читать ответы оппонента - достаточно полезно.
    Культура взагалі є у кожної країни, я запитую, що може Україна запропонувати такого, чого ніхто инший не може?

Все относительно
    1. если брать отрезок времени "условно сегодня", то ничего великого я там не нахожу - только деградация
    2. если откатиться чуть назад, то мы найдем что-то "великое" - с успехом уничтожаемое до сих пор
    3. та же Япония - по-твоему, более великую культуру имеет, чем Россия? Я бы сказал что не все так однозначно
    4. множество того, что ставят во главу "великости" русской культуры - борзо заимствовано из других культур
    Зрозуміло, що кожна культура має свої злети і падіння і все ж, коли згадують якусь культуру, то переважно за її злетами, за тим великим, вічним і неповторним, що вона внесла до скарбниці людства, тому Достоєвський, Рубльов, Діонісій тощо це велика культура, хіба ні?

Она и так есть. Она не в опасности. Вполне свободно люди могут говорить на любом языке. Зачем все это ломать?
    Пора уже кроме мовы и другие факторы выводить на передний план - хватит уже зацикливаться.
    Серйозно?

У Дніпропетровську невідомий посеред вулиці побив студентку через українську мову

У Криму єдину українську гімназію хочуть перевести на російську мову

У Криму вбили підлітка із Західної України, бо той спілкувався українською мовою

Ви певні, що саме так виглядає безпека і свобода говорити українською?
    bvn
    йог на танке

Мова, як і державні символи - це атрібути енерго-інформаційного поля держави (егрегору/маятника). Через них людина підключається до цього поля і мова - найсильніший серед них.

Тобто це як хрести, ікони та молитва для егрегору християн, молитва - найсильніший атрибут
    Odo
    -

Ответ Сообщение от bvn Посмотреть сообщение
    Мова, як і державні символи - це атрібути енерго-інформаційного поля держави (егрегору/маятника). Через них людина підключається до цього поля і мова - найсильніший серед них.

Тобто це як хрести, ікони та молитва для егрегору християн, молитва - найсильніший атрибут
    Я би сказав, що мова передаючи інформацію також тлумачить її, спробуйте, напр., заспівати "Ніч яка місячна" будь-якою иншою мовою і відчуєте різницю.
    Пророк

Культура взагалі є у кожної країни, я запитую, що може Україна запропонувати такого, чого ніхто инший не може?
    А чего такого может предложить любая другая страна, - такого чего больше никто не может?

Зрозуміло, що кожна культура має свої злети і падіння і все ж, коли згадують якусь культуру, то переважно за її злетами, за тим великим, вічним і неповторним, що вона внесла до скарбниці людства, тому Достоєвський, Рубльов, Діонісій тощо це велика культура, хіба ні?
    Да. Однако "та" русская культура и "эта" - это совершенно разные сущности. Общего между ними - только слово "русская".

Серйозно?
    Да. Серьезно.

О чем, по твоему, говорят эти ссылки (точнее, события по ним)? О том что украинская мова в опасности?
    По-моему, они говорят лишь о бытовом насилии - не более того.

Я уже говорил, что всякая мерзота использует языковой вопрос регулярно чтобы всколыхнуть массы. Как с одной, так и с другой стороны.
    Однако, никакой языковой проблемы в Украине нет.

Ви певні, що саме так виглядає безпека і свобода говорити українською?
    Ты играешься фактами и выдаешь желаемое за действительное.
    А полгода назад - сколько подобных случаев было? Думаю, не слишком ошибусь, если округлю и скажу что их не было вообще.

Конкретно сегодняшнее, искусственно созданное, обострение не имеет никакого отношения к угрозе исчезновения украинского языка - не клей из себя илиота, ради бога.

Ответ Сообщение от bvn Посмотреть сообщение

И в то же время, полной глупостью есть стремление к тому чтобы все граждане страны носили, например, только православный крест.
    Зануда

Я вважаю, головним і найкоштовнішим, що можуть запропонувати українці світові це українська мова
    А як практично українці мають пропонувати світові українську мову? Мені це не до кінця зрозуміло.
    Так що може запропонувати світові українська культура?
    мабуть, треба працювати над тим, щоб світ оцінив зразки ураїнської літератури, поезії, кінематографу тощо.
    Odo
    -

Допис від Odo
    А чего такого может предложить любая другая страна, - такого чего больше никто не может?
    Це залежить від країни, кожна з яких має своє унікальне послання світові, напр., японська естетика це те, що ні з чим не сплутаєш. Тому повертаємось до питання: що унікального може запропонувати світові українська культура, на вашу думку?
    Пророк

Це залежить від країни, кожна з яких має своє унікальне послання світові, напр., японська естетика це те, що ні з чим не сплутаєш. Тому повертаємось до питання: що унікального може запропонувати світові українська культура, на вашу думку?
    Гопак.
+ Ответить в теме
Страница 111 из 143

Теги для этой темы