Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1331Благодарности

Результаты опроса: Чи підтримуєте Ви введення в Україні другої державної мови - російської?

Голосовавшие
112. Вы ещё не голосовали в этом опросе
  • Так, підтримую

29 25.89%
  • Ні, не підтримую

79 70.54%
  • Не визначився.

4 3.57%
+ Ответить в теме
Страница 109 из 144
Показано с 1,081 по 1,090 из 1437.
    Тролль поганый

Re: І знову про мову

Ответ Сообщение от fabulist Посмотреть сообщение
    "А єслі людям" будь-яка мова "отвратітєльна", то мені шкода таких людей. Думаю, їм взагалі мало що подобається. А коли плюєшся, то можна себе обплювати, Ви обережно.
    Я говорил именно за укромову. И не за себя, а за тех людей , кто ее не воспринимает. Да и себя оплюешь- обновка будет (народная примета)))))))))

Ответ Сообщение от Sky Посмотреть сообщение
    Brest, якщо вам огидна мова держави, на території якої ви проживаєте, то чи не варто задуматися про те, щоб змінити державу проживання?
    да , буду просить гражданство России))))

Зануда

Ответ Сообщение от Brest Посмотреть сообщение
    Я говорил именно за укромову. И не за себя, а за тех людей , кто ее не воспринимает.
    а я и называю "именно тех людей" дикарями. При этом независимо от того, какой из языков вызывает у них повышенное слюноотделение.
    Да и себя оплюешь- обновка будет (народная примета)))))))))
    а, тогда пожалуйста, не стесняйтесь.
    да , буду просить гражданство России))))
    надеюсь, Вашу просьбу удовлетворят.
    Odo
    -

Я чудово розумію, що Ви ведете про певну систему визначення свій-чужий, а у якості маркера бачите природній фактор - мову.
    Як на мене, це звучить певною мірою наївно. По-перше мову можна вивчити, по-друге можна вбивати мовчки, по-третє внаслідок природної етнічної та культурної неоднорідності нашої країни важко досягти на практиці, утопічно.
    Але головне навіть не в цьому. Відносно Ваших слів, що я цитую вище у цьому дописі....навіть якщо б Росіяни мали зелену шкіру і роги, що однозначно ідентифікувало б їх як саме російських військових, і були представлені фотографії і відео, де вони на вулицях українських міст бігають зі зброєю, то і тоді Чуркін з посмішкою заперечував би очевидні факти, і тоді на вуха росіян вішалася б локшина через ЗМІ тощо. Вперто, як баран, тягнути свою пісню - це тактика. Я навіть чую за цим певний зашифрований меседж: "ми маємо зброю, ми сильніші, ми вас можемо порубати на капусту і тому наша брехня і заперечення очевидних фактів не є аморальними, оскільки відповідає інтересам Вєлікай Расії". Т.з. "право сили".
    Приблизно так радянські представники заперечували присутність ракет на Кубі під час Карибської кризи. Нєту і все. Вам показалось.
    Цілком згоден з вами стосовно того, що сусіднє керівництво може заперечувати будь-які факти і докази, мені ідеться не про них, бо вони і так знають правду, мені ідеться про тих, хто правди не знає, про простих громадян, яким щодня накладають по самі вінця спеціально підготовану інфо. Вчора слухав інтерв'ю Коротича, він теж не вірить у те, що на території України діють військові сусідньої держави, каже, коли так, то чому досі не зробили з ними прес-конференцію і не показали їх журналістам всього світу? Дійсно чому? Коли це правда і серед полонених є такі військові, чому їх не показати і не дати їм слово, що заважає? Люди очікують і просять правдивої інформації, а ми кажемо, не дамо, бо це вас все одно не переконає. Ви дійсно вважаєте, що саме так правильно чинити у сьогоднішньому світі, де прозорість і відкритість цінується, як ознака цивілізованости?

Ответ Сообщение от erazer Посмотреть сообщение
    Телевидение, литература, школы, детские сады, ВУЗы. Сам не в состоянии?
    Не варто так узагальнювати, серед моїх знайомих є такі, що виховують дітей у рос. дитсадках і ніякої пропаганди вони не ведуть.

Мені ішлося про мову, яка могла б чітко маркувати і відокремлювати одних військових від инших, напр., під час ВВВ ні у кого не виникало сумнівів чий це солдат радянський чи німецький, навіть, коли б він був перебраний, як гадаєте чому?
    Ты так уверенно рассказываешь про ВВВ - всю прошел или краешком повоевал только?
    Как ты собрался отличать "родненьких" ментов и военных, которые работают на врага?
    У мене немає підстав не вірити своєму татові та бабусі, які мені багато про ВВВ розповідали, ніякої плутанини не виникало, німців зразу було видно не тільки за формою, але і за мовою.

Щодо зрадників з місцевих, то про них, наче і не йшлося, я пишу за розрізнення саме російських військових, мешканців иншої держави, коли таке розрізнення стане дійсністю, зрадником буде залишатися вкрай небезпечно і мотивація до зради у них поступово може згаснути.

Як на мене, ви помиляєтесь, головним аргументом росіян сьогодні є їх переконання, що це не російські спецпризначенці розбурхали конфлікт в Україні, а самі українці.
    А как по мне, так им глубоко пофигу причины конфликта. Для них все объяснения сводятся: "дедывоевали"+"фашисты русских убивают". Все. Больше ничего не нужно.
    Знову ж таки, не варто так узагальнювати, серед росіян є різні люди і вони теж по-різному думають. Я спілкуюсь з ними щодня. До речи, ви вчора писали, що не вважаєте українську культуру рідною собі, яка культура вам рідна, коли не секрет, звісно?

Все що нам потрібно, це ґрунтовно заперечити цей аргумент, одним зі способів дати переконливий результат міг би стати масовий перехід українців, хоча б на термін військового конфлікту до української в усіх сферах спілкування.
    Ты щас похож на очкарика, которого метелят, а он пытается воззвать к разуму: "ну что же вы, голубчик, делаете?! людей нельзя бить по лицу, помилуйте!!"

Да по барабану всем на самом деле все эти подробности. Кучка диссидентов и так прекрасно пнимает что происходит. А остальные только обрадовались бы, если бы "этих хохлов перерезали всех наконец-то".
    Це свідома позиція, я віруюча людина і для мене заповідь любити ворогів це те, що я саме зараз намагаюсь виконувати, бо любити ворогів у мирний час значно простіше. Більше того, це також і стратегічна позиція, бо перемагає той, хто лишається вірним Богові і не допускає до свого серця ненависть, а оплакує своїх ворогів. Коли я вчився у радянській школі, то пам'ятаю, що тоді любили Батьківщину, але палко ненавиділи ворога, врешті СРСР все одно програв, хоч і не одразу, але таки програв. Не варто наступати знову на ці радянські граблі. Я хочу, щоб ми перемогли і тому я відмовляюсь ненавидіти і злословити ворога! І закликаю всіх українців зробити те саме!

Чудова аналогія, я би додав до неї одну подробицю, уявіть, що описаний вами конфлікт відбувається під камерою спостереження, на яку "нехороший громадянин" уваги не звертає, а ви як законослухняний громадянин геть не вважати не можете, тому добираєте слова у відповідь, щоб потім не сказали, так йому й треба, бо який ішов такого і знайшов ©, еге?
    И что в описанной ситуации это меняет?
    Те, що коли хтось поводиться безглуздо, це не привід те саме робити і нам: На зло бабусі відморожу вуха ©

Я там 9 лет прожил. Я уже писал на эту тему. Омск, Томск, Москва, Иваново, Улан-Удэ. И так, окрестности помельче по мелочи.
    Да, я еще гражданство России имел - так к слову.
    Скажіть, ви тоді володіли українською?

Трошки не так: коли ви палите, а вам не уникнути зіткнення з ворогом, то варто викинути цигарки, щоб подбати за власне здоров'я
    А. Враг - он же ведь порядочный человек, да? Поэтому как он спросит есть че курить, а ты скажешь нет - так он огорчится и пойдет себе дальше, ага?
    Парень, ты не обижайся, я не хочу тебя оскорбить - но ты из какой песочницы?
    Як на мене, порядні люди це ті, хто і з непорядними людьми залишаються порядними, а ви як вважаєте?
    Odo
    -

Важливо, щоб не було дірок, які створюють стратегічно-привабливі можливості для ворога, а мова це саме така царина.
    Я так не думаю. Я думаю что все эти пляски вокруг мовы - как раз таки сами по себе и создают "дырки".
    В народе все тихо и спокойно - до тех пор пока какой-нибудь ублюдок не начнет или за права русского языка бороться, или имена на украинский переводить.
    Что один, что второй - долбанные уроды.
    Чи правильно я вас розумію, що ви сприймаєте мову винятково, як засіб передачі інформації?

Чудовий аргумент, мені б хотілось його продовжити. Коли так, то за логікою треба розширювати мапу мов, якими володіє наживо населення, згодні?
    В общем - да. Однако, это не говорит о том что надо заставлять это делать, - но надо создавать благоприятные условия для этого.
    Гаразд, які засоби розширення мапи мов вам видаються прийнятними?

Гаразд, цивілізація. А з чого починається цивілізація? Де ви бачили цивілізацію без мови?
    Ты как-то не сливай в кучу какой-то абстрактный язык, и какой-то конкретный.
    Я говорю на русском. Не на мове. И что, по твоему - у меня нет шансов быть цивилизованным человеком?
    Какая, блин, связь между конкретным используемым языком и цивилизацией?
    Поговоримо за конкретні мови. Вище ви висловили чудову, хай і не беззаперечну ідею про суспільство, як відкриту культурну і у тому числі мовну систему, а тепер утверджуєте свою російськомовність і стаєте у захисну позу. Хочете відкриту систему, гаразд, давайте її відкривати просто зараз, ви готові почати вивчати мови сусідніх держав? Я випадково читаю польською, міг би вам у цьому допомогти, починаймо?

Щодо вашої тези, що тільки відкриті системи це добре. Середньовічна Японія цілком може заперечити цю тезу, бо виплекала свою неповторну культуру саме у закритій системі і коли система відкрилась і зберегла знайдене, виявилось, що це захоплююче естетично і привабливо, сьогодні важко знайти цивілізовану країну без японської кухні або без японської техніки. Тому я би висловив припущення, що відкритість або закритість системи не повинна ставати догмою, закритість инколи буває корисною і продуктивною. Докладніше про періодизацію культур у їх розвитку писав Шпенґлер.
    Тролль поганый

а, тогда пожалуйста, не стесняйтесь.
    кого стесняться - вас что ли? гы))
    Odo
    -

Окей. Упростим задачу. Ты лично не знаешь ни одного подонка (чтобы конкретизировать - пусть это будет преступник, человек нарушивший закон), который говорил бы на украинском - и исходя из этого ты приходишь к выводу что все негодяи говорят на любых языках, но те кто говорит на украинском - все сплошные зайки, которых можно к ране прикладывать? Я правильно тебя понял?
    Давайте спочатку погодимо, кого ми визнаватимемо негативними персонажами? )

Ответ Сообщение от tayatlas Посмотреть сообщение
    Вот ведь человек.... школьных учебников не читал, фильмов про Штирлица не смотрел....... Это к примеру отличимости своего от чужого.....
    Уявіть собі скільки потрібно часу, зусиль, знань на кожного Штірліца? Уявили? Тепер скажіть скільки таких унікумів може виховувати Росія і за який термін часу?
    Пророк

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Не варто так узагальнювати, серед моїх знайомих є такі, що виховують дітей у рос. дитсадках і ніякої пропаганди вони не ведуть.
    Понятно. Тут тоже у одного есть брат из Белоруссии - тот тоже знает как оно на самом деле.
    Ну что ж, раз ты сказал - значит так и есть. Очевидно, мы зря беспокоились.

Щодо зрадників з місцевих, то про них, наче і не йшлося, я пишу за розрізнення саме російських військових, мешканців иншої держави, коли таке розрізнення стане дійсністю, зрадником буде залишатися вкрай небезпечно і мотивація до зради у них поступово може згаснути.
    И в чем смысл отличать конкретно представителей российской армии? Сейчас большинство у сепаратистов представляют местные жители. Если бы они говорили на украинском (как ты мечтаешь), ты бы не смог отличить их от патриотов.

Знову ж таки, не варто так узагальнювати, серед росіян є різні люди і вони теж по-різному думають. Я спілкуюсь з ними щодня.
    Понял. Ну, я ж не в курсе был. Раз ты сказал - значит так и есть. Зря переживали. Великий Русский народ точно с нами - надо только им сказать как оно на самом деле, а то они не в курсе.

До речи, ви вчора писали, що не вважаєте українську культуру рідною собі, яка культура вам рідна, коли не секрет, звісно?
    Мне вообще чужды подобные понятия. Мне симпатичны и несимпатичны разные проявления разных культур.

для мене заповідь любити ворогів це те, що я саме зараз намагаюсь виконувати
    Не знаю что там конкретно твоя вера тее говорит на этот счет, но с моей точки зрения питать любовь к врагу - это никак не препятствие к тому чтобы его (врага) убить. Так что, люби на здоровье.

перемагає той, хто лишається вірним Богові і не допускає до свого серця ненависть
    Давай только без религиозных наставлений. Это уже уходит от темы. Это твои личные тараканы.

, а оплакує своїх ворогів. Коли я вчився у радянській школі, то пам'ятаю, що тоді любили Батьківщину, але палко ненавиділи ворога
    Я тоже учился в советской школе, и у нас тоже были уроки полит.просвещения. И я тоже пел песни про Щорса, "шагающего впереди".
    Только вот я убежден что никто никакой Родины не любил на самом деле. Все это лишь следствие промытия мозгов и пропаганды.
    Вся "любовь" была построена как раз на ненависти - ровно то же сейчас происходит и в России. Противопоставление себя всему прочему миру: "весь мир против нас - но мы выстоим", "будем говно жрать, но победим".

, врешті СРСР все одно програв, хоч і не одразу, але таки програв. Не варто наступати знову на ці радянські граблі. Я хочу, щоб ми перемогли і тому я відмовляюсь ненавидіти і злословити ворога! І закликаю всіх українців зробити те саме!
    Да пожалуйста. В некотором смысле я разделяю подобное мнение. Однако, как я уже заметил, - это никак не является препятствием к уничтожению врага.

Те, що коли хтось поводиться безглуздо, це не привід те саме робити і нам: На зло бабусі відморожу вуха ©
    Не понимаю связи с оригинальным текстом.
    Еще раз: к тебе вечером пристает тип на тему "почему без шапки" - ты вследующий раз надеваешь шапку, надеясь на лучшее.
    Я утверждаю что это - глупость, которая никак тебе не поможет.

Ты приплел камеру наблюдения и пословицу про уши. Ты накатил там что ли?...

Нет, конечно.

Як на мене, порядні люди це ті, хто і з непорядними людьми залишаються порядними, а ви як вважаєте?
    Да. И? Опять: какая связь данного утверждения с оргинальным текстом?
    Odo
    -

Ответ Сообщение от Хоттабыч Посмотреть сообщение
    там де живе людина, вона повинна знати - мову, пишатися та розвивати
    Як на мене, пишатися — зайве.

в Швейцарии 4 гос языка, и никто не кичиться , что один лучше другого. А у нас заладили "мова, мова". А если людям она настолько отвратительна, что они плюются как ее слышат?
    Швейцарія це країна, що знаходиться у протилежному, до нашого, геополітичному оточенні, там немає з боку сусідів територіально-політичних зазіхань, ніхто не намагається нав'язувати і визначати політику, яку веде Швейцарія, навколо виховані й цивілізовані европейці, тому для України це не приклад. Як на мене, у чомусь подібна до нашої мовної ситуації — ситуація в Ірландії, де ірландська майже зникла, там її місцеві мовні ентузіасти завзято підтримують, але констатують повну неспроможність переломити соціолінгвістичну ситуацію — ніщо не діє.
    Пророк

Ответ Сообщение от Odo Посмотреть сообщение
    Чи правильно я вас розумію, що ви сприймаєте мову винятково, як засіб передачі інформації?
    Нет.

Имя им - легион.
    Не понимаю к чему здесь подобный вопрос, поэтому отвечу "навскидку": развитие туризма (т.е. привлечение нативных носителей других языков), создание условий для бизнеса (то же самое).

Гаразд, давайте поговоримо за конкретні мови. Вище ви висловили чудову, хоча й не беззаперечну ідею про суспільство, як відкриту культурну і у тому числі мовну систему, а тепер утверджуєте свою російськомовність і стаєте у захисну позу. Хочете відкриту систему, гаразд, давайте її відкривати просто зараз, ви готові почати вивчати мови сусідніх держав? Я випадково читаю польською, міг би вам у цьому допомогти, починаймо?
    То что русский для меня является родным языком - это как бы данность, факт. Я ничего в этом смысле не утверждаю.
    Занимаю "защитную позицию" я в ответ на идею о том что все должны говорить исключительно на украинском - я пояснил подробно почему я считаю это бредом и погибелью для социума.
    Что до иных языков: традиционно, английский (далек от совершенства, безусловно, но регулярное общение с иностранными партнерами способствует развитию); когда-то изучал немецкий и очень даже сносно на нем говорил, - однако, по причине неиспользования последние лет 15, я на нем уже не говорю; в разное время пробовал заняться испанским, арабским - как-то не увлекло.
    Насчет польского - меня он особенно не привлекал никогда, да и применить его куда - я даже не представляю. А без применения любой навык утрачивается очень быстро.

Щодо вашої тези, що тільки відкриті системи це добре. Середньовічна Японія цілком може заперечити цю тезу, бо виплекала свою неповторну культуру саме у закритій системі і коли система відкрилась і зберегла знайдене, виявилось, що це захоплююче естетично і привабливо, сьогодні важко знайти цивілізовану країну без японської кухні або без японської техніки. Тому я би висловив припущення, що відкритість або закритість системи не повинна ставати догмою, закритість инколи буває корисною і продуктивною. Докладніше про періодизацію культур у їх розвитку писав Шпенґлер.
    Как ты сам сказал, Япония таки открылась. И более того, открылась очень основательно - там были отдельные "программы правительства", направленные на привлечение представителей западной культуры в страну, равно как и на возможность вынести свою культуру за пределы страны.

Если бы Япония до сих пор оставалась тотально закрытой, - мир сегодня не знал бы ни японских авто, ни японских "видиков", ни всех прочих прелестей.
    СССР тоже открылся в свои последние годы, - однако, сделано это было уже слишком поздно.

Так что, да, - в разные периоды развития социума выгодно быть более закрытым или более открытым - да. Однако, в конечном итоге закрытый социум проигрывает.
    Odo
    -

Нет, конечно.
    А серед тих росіян, які вас тоді оточували хтось володів нею?

Допис від Odo
    Нет.
    Тоді, можна докладніше про її задачі?

Имя им - легион.
    Не понимаю к чему здесь подобный вопрос, поэтому отвечу "навскидку": развитие туризма (т.е. привлечение нативных носителей других языков), создание условий для бизнеса (то же самое).
    Досвід Ірландії, Басків в Еспанії, які мають проблеми з титульною мовою показує, що жодні спроби якось вплинути на мовну ситуацію не дають результатів, у кращому випадку процес просувається дуже повільно.

Как ты сам сказал, Япония таки открылась. И более того, открылась очень основательно - там были отдельные "программы правительства", направленные на привлечение представителей западной культуры в страну, равно как и на возможность вынести свою культуру за пределы страны.

Если бы Япония до сих пор оставалась тотально закрытой, - мир сегодня не знал бы ни японских авто, ни японских "видиков", ни всех прочих прелестей.
    СССР тоже открылся в свои последние годы, - однако, сделано это было уже слишком поздно.

Так что, да, - в разные периоды развития социума выгодно быть более закрытым или более открытым - да. Однако, в конечном итоге закрытый социум проигрывает.
    Кажуть, провінція народжує характери, а столиця гарні манери ©, але чого варті манери, без характеру? Коли культурі немає чого запропонувати світові, то її відкритість небагато їй принесе, як і манери без характеру
+ Ответить в теме
Страница 109 из 144

Теги для этой темы