Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей213Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 17 из 35
Показано с 161 по 170 из 350.
    les
    Філософф

Re: Что такое независимость Украины?

Ответ Сообщение от Gonosuke Посмотреть сообщение
    Отец офицер СА, а мать врач.
    Офтоп:
    В нескольких поколениях оба
    Поездил достаточно по стране, могу сравнивать.
    Не зовсім зрозумів про обидва покоління, але менше з тим. Я не хочу коментувати особисто Вашу ситуацію, бо достеменно її не знаю. Але я прокоментую загальну ситуацію з кадровими військовими та лікарями у СРСРі, а Ви мене поправите, якшо будете не згодні.
    Військові у радянському союзі були на кшталт касти кшатріїв у Індії, от тільки царями їм партія не дозволяла бути.
    Але партія дуже добре годувала військових - набагато краще за інші верстви. Так, це була компенсація за "тяготи і лішенія", які дійсно були у житті війскових. Але : платня у лєтьохи після училища - 220 карбованців, у інженера після вузу - 120, а 220 - то завлаб чи завгруп у радянському НІЇ, тобто людина віком під або за 40. З просуванням по щабелям посад та військових звань матеріальна винагорода збільшувалася. Наприкінці 80-х полковник кандидат наук отримував 500 карбованців, токар вищого 6-го розряду, здається 350 карбованців. Це все відносно, але порядок цифр десь такий.
    Тобто, якшо припустити, шо Ваш батько дослужився до підполковника чи полковника, то Ви були дитиною вискооплачуваної людини. При цьому асортимент товарів, особливо продуктових, у гарнізонних магазинах докорінно відрізнявся від пересічних магазинів. Була якась система доп. пайків, тобто безкоштовного їдла, типу консервів, круп і т.і.. Військові мало витрачали на одяг. Раз на рік військовий мав право безкоштовного проїзду у будь-яку точку країни та назад у купе потягу. Здається, з якогось визначеного звання він мав таке ж право на себе та родину. За літак малось доплачувати різницю. Якшо військовий був з вдачею, то декілька років він обов,язково служив за кордоном. Мав можливість отоварюватися закордонним, соціалістичним, але все одно дефіцитним, мотлахом. Закінчував службу, зазвичай, з перведенням у запас в якесь непогане місто за вибором. Я вже не кажу про можливості старших, та й молодших офіцерів безкоштовно для власної користі використовувати по суті рабський труд солдатів срочної служби. Ну, корупційні схеми між вищими командирами частин та керівниками найрізноманітніших господарств та підприємств, які є зараз, за совка були ті ж самі. Причому зазвичай військовий міг "допомогти" або технікою, або тою ж рабською рабсилою солдатів - тим, шо йому не належало, але тим, чим він майже неконтрольовано розпоряжався і міг за совковим звичаєм вкрасти у держави. Бо головним "поміщиком-кріпостником" була саме "найкраща з усіх держав" - СРСР.
    Лікарі у радянському союзі (не сприймайте це за особисте) - майже єдиний інтелігентський фах, шо мав можливість заробляти шось ще, окрім платні. Натурою, хабарями, продажем дефіцитних ліків. Більшого блату та корупції (у вигляді хабарів) за вступ до медичного вузу не було навіть в економічних вузах на фахи товаровєд та інші. Тобто медичні вузи були найкорумпованіші. Я якось у строяку балакав з хлопцем з медичного та питався його про це. Він мені сказав, шо ті хабарі за вступ та під час навчання дуже швидко відіб,ються після початку роботи.
    Я не кажу, шо Ваші батьки шось робили не те........
    Але обидва фахи надавали чималі матеріальні можливості порівняно з іншими верствами срсру.
    А самореализоваться это как по Вашему? Чисто интересно, у меня получилось или нет.
    А я хіба знаю про Вас? Самореалізація - це суб,єктивне бачення людиною, чи досягла вона своєї мети за якихось зусиль. Мій дядько хотів би, шоби його "поштова скриня", як і за совєтів, виробляла оборонку, а він на ній би був поважною людиною. Він вже пенсіонер. Тож і за совєтів він був би "поважним" пенсіонером. Тож це мабуть просто старече. А оборонка та нах нікому не потрібна, бо нерентабельна. А капіталізм не терпить нерентабельності, і це добре.

Пророк

А у меня совести нет, или что ты хочешь этим сказать?
    Я не сказав більше аніж сказав.
    Мені додати нічого (кожен розуміє в міру своїх можливостей та здібностей).
    А по поводу Тойот, Хюндаев и пр. не заморачивайся, поверь, не принесут они тебе счастья
    От ти наче й читаєш, щось говориш, але.......не чуєш: трохи вище мною вже було зазначено, що "я вже награвся в машинки" (років з десять тому, так це точно).
    Отец офицер СА, а мать врач......
    ......100% Каким-то уродам это было нужно сделать. Все сломать... Вот и получили разруху как после войны.
    Ну от бач, тепер воно і стало все на свої місця: для професійних військових дійсно життя "зламалось" і перевернулось.
    Але для іншої частини суспільства, яка працювала в тому числі і на ВПК країни, і на добробут військових відкрились хоча б якісь інші можливості (комусь втрапити в злидні, а комусь реалізувати себе).

Ну а про все інше вже досить дохідливо було написано les, навіть додати нічого.
    Тому твої думки, Gonosuke, це лише погляд "зі своєї дзвінниці", ти бачив світ лише з одного боку (а у офіцера у совЄтському союзі на початку служби дійсно були і "тяготи" і "лішенія", які згодом компенсувались більш "теплим" місцем біля корита суспільства).
    Але ти просто не хочеш чути про те, що у десятьох інших трударів, які працювали на "укріплення моЩі государства", діти стояли у черзі то за молоком, то за маслом по "3-10" (а як пощастить, то по "3-40").
    Тобі то все це безпроблемно доставалось, на відміну від інших дітей.
    Я прекрасно пам'ятаю, які завидки брали дітлахів, коли до нашої сусідки приїзджав син-офіцер зі своєю сім'єю, який служив на той час у ГДР. Це була "вища раса" і всі хлопці на вулиці мріяли бути "воєнними", бо тоді можна буде й попоїсти, й іграшки мати.

Але тої "кормушки", біля якої була твоя сім'я, не вистачало на інших.
    А ти вперто доводиш, що вистачало і "все було"......
    Якби і твої батьки стояли на одному рівні з іншими громадянами у той час, то не було б у тебе можливості зараз розказувати про те, що ти б "поділився шоколадкою" - у тебе просто її не було б.
    .

les, Великий теоретик )))
    Ответ Сообщение от les Посмотреть сообщение
    Була якась система доп. пайків, тобто безкоштовного їдла, типу консервів, круп і т.і..

По поводу пайков, спецпитания ))) Меня вот часто попрекают офицерским пайком на форумах.... Уже как-то обидно стало, почему моему отцу не давали? ((( Поспрашивал у детей офицеров, друзей моего детства, оказывается их родители тоже не видели этих пайков.
    Хотя Вам конечно виднее что и как я кушал )))))

Да, квартиры давали военным немного быстрее. Если бы иначе, то наши семьи всю жизнь жили бы в общежитиях ибо каждые 2-3 года переезд. Вы наверное мало переезжали ,по этому слабо себе представляете что это такое. Какая это лажа для семьи.

По поводу взяток у врачей - их в те времена просто не было. Да, можно было "обрасти блатом" лет так за 15-20, но учитывая постоянные переезды...

Вы абсолютно ничего не знаете про врачей и офицеров. И вся Ваша инфа основана на дешевых заказных статьях начала 90-х

це суб,єктивне бачення людиною
    ооо... пошла муть и съезды с вопроса. Я Вас конкретно спросил про Ваше субъективное мнение.
    А я хіба знаю про Вас?
    А Вы ответьте, а я сам решу, реализовался я согласно Вашнго субъективного мнения

Ответ Сообщение от vladd Посмотреть сообщение
    "я вже награвся в машинки" (років з десять тому, так це точно).
    от это тебя плющит от нищеты и несостоятельности...

Сочувствую. Реально сочувствую, без подколок...
    Пророк

от это тебя плющит от нищеты и несостоятельности...
    Сочувствую. Реально сочувствую, без подколок...
    Знаєш, воно як в голові нема, так точно вже не "добавиЦЦя".....
    І тебе це теж стосується, навіть "мусолити" далі на цю тему бажання немає....

"Реально" кажеш?......
    Ти "реальний пацан" лиш поки з того боку кнопки на клавіатурі жмеш, а якщо тебе гарно "підперти" (хоча б як "КрАЗ" підпер "Шкоду" у задній бампер "Еталона", ввечері у п'ятницю на мосту через залізницю, на Половках), то здуєшся швидше чим здувається повітряна кулька яку прокололи голкою...

І взагалі, на віку як на довгій ниві: колись бовкнеш щось "не те" комусь з "реальних пацанів" не там де треба, і не тому кому треба - дивись, так тобі й "підправлять" там, де дуже "криво вийшло".

P.S.
    Мушу зауважити, що ти перейшов "на особистості" першим.
    les
    Філософф

По поводу пайков, спецпитания ))) Меня вот часто попрекают офицерским пайком на форумах.... Уже как-то обидно стало, почему моему отцу не давали? ((( Поспрашивал у детей офицеров, друзей моего детства, оказывается их родители тоже не видели этих пайков.
    Хотя Вам конечно виднее что и как я кушал )))))
    Хіба я Вас попрікаю? Хіба я десь конкретно написав про Вас, шо і де Ви їли? Я так розумію, шо з того, про шо я написав, заперечення лише одне - відсутність пайків? Про те, шо всі блага совєтів дісталися Вам, то не я сказав, а Ви ))))
    Да, квартиры давали военным немного быстрее. Если бы иначе, то наши семьи всю жизнь жили бы в общежитиях ибо каждые 2-3 года переезд. Вы наверное мало переезжали ,по этому слабо себе представляете что это такое. Какая это лажа для семьи.
    Ні, не "нємного", а набагато. Так, у Москві чи в Лєнінграді це було трохи повільніше. Пересічні люди у чергах за квартирами могли половину продуктивного життя стояти. У військових, крім гуртожитків, було відомче житло. Через деякий час, не дуже тривалий, вони отримували і муніципальне (відомче сдавали). 2-3 роки переїзд - це свідчення непоганої кар,єри, бо зазвичай всередньому років 5-6.
    По поводу взяток у врачей - их в те времена просто не было. Да, можно было "обрасти блатом" лет так за 15-20, но учитывая постоянные переезды...
    Вы абсолютно ничего не знаете про врачей и офицеров. И вся Ваша инфа основана на дешевых заказных статьях начала 90-х
    Так, в одній передачі кінця 80-х казали, шо тоді і сексу не було. Не так вже я мало знаю про радянських військових та лікарів, якшо Ви заперечили лише пайки та хабарі. Моя інфа грунтується на тому, шо я жив в ті часи, жив серед людей, дуже різних, бачив на власні очі та чув на власні вуха. Мій тесть був військовим. І я сам встиг ним трошки побути))))))) Ще за совєтів.
    Доречі, з,їжжаєте вже не вперше саме Ви. Я навожу конкретні факти з радянського життя, з свого власного життя, а Ви, не наводячи нічого з свого власного і не заперечуючи нічого конкретно з того, шо написав я, з,їжжаєте на стьоб. Я Вам навожу свої ВЛАСНІ знання щодо військових та лікарів, а саме Ви з,їжжаєте на пропагандистські штампи типу "дешевых заказных статьях начала 90-х". От чого я дійсно не знаю, так це яка саме пропаганда була на початку 90-х, бо життя було таке скрутне, а вже тоді за своє життя так наївся радянської пропаганди, шо мав інший клопіт та більш важливі справи, ніж "дешевые заказные статьи начала 90-х".
    ооо... пошла муть и съезды с вопроса. Я Вас конкретно спросил про Ваше субъективное мнение.
    А Вы ответьте, а я сам решу, реализовался я согласно Вашнго субъективного мнения
    Давайте без хамства..... Мова йшла про мого дядька в нинішніх умовах порівняно з совєтами. Я конкретно відповів.
    Якшо Вам кортить помірятися пісюнами, тобто досягненнями....... То мені особисто Ваші досягнення не дуже цікаві, які б вони не були.
    Але це форум і рота Вам ніхто не затуляє : якшо Вам кортить похвалитися, маєте таку можливість.
    Якшо ж до мого суб,єктивного бачення самореалізації.....))))))))
    Ну я намагаюся досягти такого рівня у житті, шоби ніхто не міг від мене вимагати на кшталт : "А Вы ответьте, а я сам решу". ))))
    .

Ответ Сообщение от vladd Посмотреть сообщение
    І взагалі, на віку як на довгій ниві: колись бовкнеш щось "не те" комусь з "реальних пацанів" не там де треба, і не тому кому треба - дивись, так тобі й "підправлять" там, де дуже "криво вийшло".
    Хочешь это мне сказать лично реальный пацан? ))) Нет проблем!
    Banned

Ответ Сообщение от nickeler Посмотреть сообщение
    vladd, я теж знаю про чергу за молоком по малюнкам. так склалося історично. але сметана розбодяжена була і тоді, коли її лили з бетона в баночку, про бактерії мовчу.
    За какую очередь вы говорите?!
    Вы наверное не в Полтаве жили, тогда может быть...
    Начиная с 1982 года я все помню хорошо,ходила за сметаной в сельский магазин, в Рыбцах, очередь была около 7 человек, сейчас на кассах в АТБ приходится стоять больше.
    Сметана была отличнейшего качества, естественно она и не должна была быть густой, то что продают в АТБ сметану-пластелин это уже не сметана,сейчас вы не за какие деньги не купите в магазине такую вкуснятину.
    Покупали бывало литра по 2, в холодильнике постоянно у нас стояла.
    А за молоко так это смех вообще,его было навалом в любом гастрономе Полтавы.
    Мы покупали в бывшем магазине "Космос" возле 13 школы, на Браилках, продавали либо в трех угольных пакетах либо в бутылках.
    Бери хоть упейся.

Вот в таком количестве, и в таки же холодильниках оно стояло в "Космосе"

Кроме того было молоко разливное, из бочек, сколько угодно...
    ================================================== ====
    Насчет колбасы, то покупали в "Стекляшке" за "Космосом" это магазин от мясокомбината.
    Колбаса "Докторская"(варенка) была практически всегда, ливерку ни кто не брал-хотя если бы сейчас такую купить, это было бы круто.
    Да, за копченой колбасой были огромные очереди, но мы покупали в основном варенку, столько покупали сколько хотели, в любых количествах, я любила жареную, что бы аж с корочкой...
    Сейчас такого качества вареная колбаса не продается, ее просто нет.
    ============================
    А за какие бактерии вы говорите?
    Я не помню что бы кто то отравился колбасой или сметаной, сейчас да травятся продуктами, тогда был контроль
    .

Я навожу конкретні факти з радянського життя, з свого власного життя
    Ваши факты не стоят ломаной копейки
    les
    Філософф

Ваши факты не стоят ломаной копейки
    Ну ясно. У Вас залізні аргументи )))))))
    .

Ну ясно. У Вас залізні аргументи )))))))
    Да вы оба вообще какие-то обиженные по жизни ))))
+ Ответить в теме
Страница 17 из 35