У 2010 році «Київстар» почав реалізовувати картки формату MicroSIM. За цей період понад 10 000 контрактних клієнтів вже скористалися перевагами MicroSIM. Наразі новий формат SIM-карт став доступним і для абонентів передплати.

На відміну від розповсюдженого сьогодні модуля MiniSIM (звичайні SIM-картки), MicroSIM більше відповідає потребам користувачів з сучасними мобільними пристроями. Навесні 2010 року на ринку з’явився планшетний комп’ютер виробництва компанії Apple iPad 3G з MicroSIM, а влітку — iPhone 4, який також використовує SIM-карти форм-фактору MicroSIM. На початок 2011 року, наприклад, у мережі «Київстар» зафіксовано понад 60 000 користувачів iPhone та близько 2 000 — iPad. Для власників iPad стане у нагоді послуга «СІМ-пара», що надає можливість одночасно користуватися двома SIM-картами з одним абонентським номером та однаковим набором послуг мобільного зв’язку. Одну SIM-картку клієнти використовують у телефоні для мобільного спілкування, а додаткову — для виходу у всесвітню мережу.

Наразі слотом для MicroSIM оснащуються тільки пристрої Apple з модулем 3G, зокрема, iPhone 4, iPad 3G, iPad 2 3G. Нова картка має невеликі, у порівнянні з MiniSIM, розміри (12×15 мм проти 25×15 мм).