Компанія "Інтертелеком" збільшить швидкість своєї бездротової широкополосной мережі у п'ять разів за допомогою технології Alcatel- Lucent CDMA Multі Carrіer EV-DO Rev.B.
Прес-реліз компаній "Інтертелеком" та "Alcatel-Lucent Україна"

Коротко:
• Alcatel-Lucent трансформує мережу оператора, впровадивши технологію CDMA нового покоління - Multі Carrіer EV-DO Rev.B (MC EV- DO).
• Впровадження цього рішення й початок дослідної експлуатації заплановано на грудень 2010 року. Запуск у повномасштабну комерційну експлуатацію намічений на перший квартал 2011 року.
• Рішення Alcatel- Lucent виведе мобільну мережу Інтертелеком на якісно новий рівень, завдяки чому абоненти Інтертелекома одержать доступ до широкого спектра сучасних широкополосных послуг 3G (у тому числі VoіP і мультимедійним додаткам).
• Інтертелеком скористається досвідом Alcatel- Lucent в області розробки CDMA рішень і стане першим українським оператором, що розгорнув комерційну мережу MC EV- DO. Інтертелеком буде вигідно відрізнятися від інших учасників українського ринку мобільного зв'язку, надаючи абонентам небувало високу швидкість бездротової передачі й найвищу якість зв'язку.
Про впровадження рішення:
На першому етапі впровадження, рішення Alcatel- Lucent CDMA MC EV- DO дозволить у два рази збільшити для абонента пікову швидкість передачі даних на сектор для існуючих у оператора базових станцій CDMA при використанні двох CDMA EV- DO несучих.
На другому етапі впровадження рішення Alcatel- Lucent MC EV-DO дозволить забезпечити додаткове збільшення швидкості передачі даних на сектор шляхом об'єднання трьох CDMA EV- DO несучих.
На третьому завершальному етапі буде повністю реалізоване рішення Alcatel- Lucent MC EV-DO Rev.B; при цьому збільшення пікової швидкості передачі даних для абонента в прямому каналі на сектор базової станції (при об'єднанні трьох EV- DO несучих) складе до 14,7 Мбіт/с.
Таким чином, Alcatel- Lucent дозволить компанії Інтертелеком істотно збільшити швидкість передачі даних, а також скоротити поточні експлуатаційні й операційні витрати завдяки використанню сучасних технологій. У рамках цього проекту Alcatel- Lucent надасть замовникові професійні послуги з керування проектом, оновленню й настроюванню програмного забезпечення.

Генеральний директор компанії "Інтертелеком" Борис Акулов:
"Перехід на нову технологію Alcatel- Lucent CDMA дозволить нам значно збільшити пропускну здатність нашої мережі й вивести якість абонентських послуг на принципово новий рівень, забезпечивши на початковому етапі двократне, а на завершальному етапі - майже п'ятикратне підвищення швидкості доступу наших абонентів до Інтернету і до аудио- і відеоконтенту, а також можливість миттєвого підключення до мобільної мережі широкосмугового доступу через портативні комп'ютери. Опираючись на довгострокове партнерство між нашими компаніями, я вважаю, що Інтертелеком продовжує відігравати провідну роль у процесі впровадження новітніх телекомунікаційних технологій і перетворення України в сучасну державу з доступним широкосмуговим Інтернетом".

Глава компанії Alcatel- Lucent в Україні Олексій Хахлюк:
"Проект з компанією "Інтертелеком" щодо розвитку існуючої мережі CDMA і надання мобільних додатків нового покоління, відображує стратегію Alcatel- Lucent у області бездротового зв'язку. Наші постійні інновації й професійна експертиза у області CDMA дозволяють операторам розвивати свої мережі, скорочуючи при цьому необхідні робочі площі й сукупну вартість володіння мережею, а також забезпечують можливість для наступної плавної еволюції мережі CDMA у мережу LTE".

Alcatel- Lucent
Alcatel-Lucent є глобальним лідером на ринку CDMA. Компанія впровадила CDMA рішення в мережах більш ніж 70 замовників у різних країнах світу. Сьогодні вона підтримує п'ять із шести найбільших у світі операторів CDMA. По даним галузевої аналітичн компанії Dell'Oro, Alcatel- Lucent є світовим лідером по загальному розміру прибутку у сегменті рішень CDMA з 3 квартали 2001 року й у кожному кварталі продовжує збільшувати свою ринкову частку й відрив від конкурентів. У другому кварталі 2010 року частка Alcatel- Lucent на цьому ринку перевищила 40%.