Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей1Благодарности
 • 1 Сообщение от admin
+ Ответить в теме
Показано с 1 по 2 из 2.
 1. #1
  Offline
  part of me

  Відбулись зустрічі полтавських школярів та вчителів з Дзвінкою Матіяш


  У рамках конкурсу «Найкращий відгук на сучасну дитячу прозу» Полтаву відвідала відома перекладачка Дзвінка Матіяш.
  16 жовтня, у п’ятницю відбулись зустрічі полтавських школярів та вчителів з письменницею та перекладачкою Дзвінкою Матіяш. Хоч зустрічі відбулись в переддень шкільних осінніх канікул (у Полтаві вони настали на тиждень раніше), це не зіпсувало атмосфери, яка панувала під час спілкування дітей з письменницею.
  Перша зустріч відбулась в ЗОШ №38, одній з найбільших у Полтаві. Актова зала вмістила всіх охочих до спілкування, навіть вчителів сусідніх шкіл. Ще до зустрічі представники видавництва дізнались про школу №38 те, що в ній навчається чи на найактивніша читачка книжок видавництва «Грані-Т» і, відповідно учасниця конкурсу, Горошко Олена-Іванна, учениця 4-А класу. На цей час вона вже прочитала 15 книжок видавництва!
  Під час зустрічі дітей цікавили секрети видавничої справи – як видається книжка, чи легко бути письменником, про що пише Дзвінка Матіяш. Дзвінка розказала секрет створення книжки «Зросла собі квітка»: перш ніж були написані тексти-казки, друг письменниці Р. Єненко намалював ілюстрації.
  Дзвінка Матіяш розповіла школярам про книжку «Гербарій», в якій виступила перекладачем з польської мови, отож наприкінці зустрічі звучали вірші польською мовою.
  Загалом діти активно цікавились книжками, адже боротьба за кращий відгук і ноутбук триває, і час прочитати книжку й написати на неї відгук іще є!
  У школі №2 м. Полтави діти радо зустріли гостей з видавництва. Тут з’ясувалось, що школярство дуже погано знає сучасних письменників (зовсім не могли нікого назвати), а з видатних особистостей їм відомі лише імена політиків. Тож в рамках презентації видавництва серія «Життя видатних дітей» стала фактично відкриттям, адже стільки цікавих особистостей в одній книжці можна знайти тільки в цій серії.
  Дзвінка розповіла дітям про свій письменницький досвід, і запропонувала гру про те, з якої мови вона перекладає – слова польської діти впізнали лише з п’ятого разу. Представник видавництва Михайло Любиць розказав школярам про конкурс (були й такі, хто вперше про нього чув), а, отже, є шанс, що багато хто з присутніх почне цікавитись сучасною українською книжкою і напише відгук.
  Наприкінці зустрічі була, як завжди, черга за автографами – кому на книжках, а кому на візитівках конкурсу.

  Завершальна зустріч – з учителями української мови шкіл Полтави – відбулася в приміщенні Бібліотеки для дітей на вул. Грушевського, 10. Зустріч відбулась з метою донести важливість конкурсу для школярів. Михайло Любиць, представник видавництва «Грані-Т», зробив короткий екскурс в історію видавництва та створення конкурсу, розповів про проекти, які зараз тривають. Михайло розказав, що «Грані-Т» єдине з видавництв, яке змогло стати співорганізатором конкурсу, надавши призовий фонд та потужну рекламну підтримку; змогло зробити постійними зустрічі школярів з письменниками та гарною українською книжкою.

  За проведення зустрічей у Полтаві видавництво висловлює щиру вдячність методисту української мови та літератури Полтавського управління освіти М’ясоїд Зої Іванівні, яка сказала на адресу видавництва та письменниці Дзвінки Матіяш такі слова:
  «Від полтавських педагогів та їхніх вихованців щира вдячність за творчу зустріч, за величну подвижницьку працю – звеличення української книжки, слова, Держави! Сучасна дитяча проза – це відкриття для дорослих світу дитинства і його героїв сьогодення очима молодої плеяди письменників. Після зустрічі з вами ми вивели нову формулу: Книготворці = Книголюби + Книгознавці».

  [IMGLINK]http://img194.imageshack.us/img194/6791/89944492.jpg[/IMGLINK]

  А ось які враженнями поділилася з нами після зустрічей Дзвінки Матіяш:
  «Для мене завжди залишалося загадкою, як зацікавити дітей матеріалом й утримувати їхню увагу. Після поїздки Полтаву загадка все одно залишається загадкою. Тому я не перестаю дивуватися великим педагогом, які знаходили до цієї загадки ключик.
  А полтавські діти дуже гарні, особливо діти зі школи № 38, і вони справді багато читають і багато знають. Запам’ятався хлопчик Женя, який дуже добре вмів пояснити різницю між поезію і прозою. А ще хлопчик з тієї ж школи (не знаю, як його звати), який сказав, що святий Франциск Ассизький був гімнастом. Від дітей дуже багато можна навчитися...».

 2. #2
  Offline
  2.0

  Re: Відбулись зустрічі полтавських школярів та вчителів з Дзвінкою Матіяш


  тля.... я і не знав шо вона у нас була...
  в неї кльова книжка "Реквієм для листопаду"...
+ Ответить в теме

Похожие темы

 1. Rock зустрічі членів "Клубу шанувальників Рок музики"
  Kach в разделе Клуб шанувальників року
  Ответов: 408
  Последнее сообщение: 22.04.2011, 14:08
 2. Голосування, що до зустрічі на «5 років»
  admin в разделе Зустрічі форумчан
  Ответов: 2
  Последнее сообщение: 22.04.2009, 11:48

Теги для этой темы