Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей32Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 8 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 73.
 1. #1
  Offline
  part of me
  Postit

  ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Нині проблеми власності на житло, його утримання, забезпечення населення компослугами – найважливіша проблема у ЖКГ.

  Детальніше на порталі…

 2. #2
  Offline
  Пивовар

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Для мене ЖЕД - це напівміфічне створіння. Знаю, що він десь є, але де - навіть гадки не маю.

  PS: мешкаю у власному будинку...
 3. #3
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  За рік, що минає, у Полтаві створено 10 ОСББ

  Коли ми прийшли фотографувати інтер’єр під’їздів у будинку на вулиці «1100-річчя Полтави», 12, то були надзвичайно вражені побаченим. Пофарбовані в приємний колір охайні стіни, чисті східці, покрита кахлями підлога сходової клітки, у кутку — гарна ваза з декоративним букетом, який на Новий рік замінює прикрашена ялинка. Освітлюється кожен під’їзд спеціальним датчиком, який реагує на присутність людини. Металеві двері з умонтованим домофоном надійно захищають від небажаних відвідувачів. Аж не вірилося, що бачимо це на власні очі в Полтаві, а не в закордонному фільмі: такий різкий контраст із брудними під’їздами більшості будинків нашого міста. Ще більший подив викликали слова члена правління об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) «Едем — 2000» Елеонори Кошер (на фото) про те, що ремонт тут не робився вже 10 років. З того часу, як новобудова була здана в експлуатацію й створене об’єднання. Мешканці лише підтримують порядок.

  За кількістю ОСББ Кременчук випереджає Полтаву
  Останнім часом усе частіше говориться про реформування ГЖЕДів,але далі розмов справа поки що радикально не зрушилася. На думку багатьох спеціалістів, найдієвішою альтернативою житлово-експлуатаційним дільницям повинні стати об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.
  Упродовж останніх кількох років у Полтаві таких об’єднань числилося всього 21. Для порівняння: в місті над Дніпром створено вже майже півтори сотні ОСББ. Та у 2009 році сталися зрушення і в обласному центрі. І це, на думку начальника відділу реформування і розвитку житлово-комунального господарства Олександра Легенького, значний прорив.
  Хоч слід зазначити, що ОСББ організовують у переважній більшості мешканці новобудов. Адже для того, щоб прийняти у власність будинок, якому 20-30 і більше років, треба його капітально відремонтувати. А це передбачає заміну водопровідних і каналізаційних труб, ремонт під’їздів і даху, міжпанельних швів і таке інше. Далі можна й не писати, чого для цього катастрофічно не вистачає. Зрозуміло, коштів. На цьому й стопориться будь-яка ініціатива зі створення ОСББ. Зробити ремонт своїми силами при нинішніх цінах мешканці просто не в змозі, а в міському бюджеті грошей ледве вистачає, щоб латати дірки в старих трубах. Про те, щоб цим займалися ГЖЕДи, і мови немає. Тому й виходить, що значно легше створити об’єднання співвласників у нових будинках, де ще немає згаданих вище проблем.

  «Згоджуйтесь очолити ОСББ, а ми допоможемо»
  Так говорили мешканці одного з будинків, звертаючись до ініціативного молодого чоловіка, який займався організацією об’єднання. Він і згодився. Та коли на поверхню «повилазили» недоробки будівельників, коли чоловік почав шукати тих, хто їх повинен усунути, 10 разів пожалкував про це. Майже у всіх, хто обіцяв допомогу, відразу появилася невідкладна робота, а спільні проблеми лягли на плечі голови ОСББ. Тим більше, що за свою роботу він отримував гроші. Правда, невеликі. Спілкуючись зі мною, він розповідав, що зараз готовий доплачувати цю суму тому, хто згодиться його замінити. Але бажаючих немає, тому й змушений виконувати обов’язки голови, бо інакше створене з таким зусиллям ОСББ почне розвалюватися. Прислів’я «Моя хата скраю — нічого не знаю» живуче, і наша ментальність є однією з причин того, що знайти претендента на «гучну» посаду голови ОСББ нелегко. Хоча при бажанні можна знайти вихід із будь-якої ситуації. З цієї теж. Мешканці одного об’єднання не можуть голові призначити високу платню, але, щоб заробити, він може ці ж обов’язки виконувати ще в двох чи трьох ОСББ.
  Обов’язковою умовою при створенні об’єднань співвласників є відсутність заборгованості за комунальні послуги. А в Полтаві на сьогодні, говорить Олександр Легенький, немає жодного будинку без боргів. Слід зазначити, що на балансі в ЖКГ їх значиться 1995. «Та й це питання можна вирішити, — переконаний начальник відділу реформування і розвитку житлово-комунального господарства. — Ті мешканці, кому фінансово важко платити за комунальні послуги і які мають відповідну спеціальність чи навички, можуть влаштуватися до себе в ОСББ на роботу електриком, двірником, сантехніком чи бухгалтером. Заробляючи таким чином гроші, вони можуть оплачувати експлуатаційні витрати». Поряд із труднощами з обранням голови об’єднання, його створення має й ряд плюсів.

  Переваги об’єднань співвласників — очевидні
  «ОСББ як юридична особа повністю займається будинком, самостійно встановлює тарифи на ексвитрати, — розповідає Олександр Легенький. — Що ще дає ОСББ? Поясню на прикладі одного з них. На зборах мешканці прийняли рішення зайнятися утепленням будинку. Замінили на сходових клітках вікна на металопластикові, натомість від’єднали там усі батареї. Цим самим зекономили кошти на опаленні. Вони напряму укладають договори на послуги з аварійними службами, з «Ремліфтом». Поставили по двоє вхідних броньованих дверей, домофони, енергозберігаючі лампочки. Встановили будинкові лічильники обліку на воду та тепло. Крім того, вони стоять у кожній квартирі. Дератизацію й дезінфекцію у будинках проводять тоді, коли виникає необхідність. Якщо ж мишей чи комарів немає, то цю процедуру робити не варто, таким чином економляться кошти ОСББ. При бажанні в такий будинок можна брати консьєржку. Перевагою є й те, що мешканці ОСББ мають право розпоряджатися прибудинковою територією, облагороджувати її — встановлювати лави для сидіння, альтанки для відпочинку та інше. Адже першочерговий її власник — це територіальна громада. За законом перший ремонт у будинку, де створено ОСББ, робить балансоутримувач, тобто ГЖЕД. Він сплачує 50% вартості ремонтних робіт».
  Серед кращих об’єднань Олександр Легенький назвав ОСББ «Оазис» на вулиці Шевченка, 9, «Моноліт» на вулиці Фурманова, 8а, та згаданий уже «Едем-2000» на вулиці «1100-річчя Полтави», 12, який за зразкове підтримання порядку нещодавно отримав від міськвиконкому подарунок — чудовий дитячий майданчик у дворі. Він зазначив, що в ОСББ «Оазис» у коридорах та на прибудинковій території встановлені енергозберігаючі лампи, які дають загальну економію 150 кіловат-годин на місяць, у квартирах мешканців — індивідуальне опалення.
 4. #4
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  продовження

  У Полтаві планується створення Ресурсного центру з житлово-комунальних питань
  Як пояснили в управлінні ЖКГ, їхні спеціалісти проводять роз’яснювальну роботу серед мешканців багатоквартирних будинків з метою створення об’єднань. Для цього також розроблено пілотний проект «Удосконалення систем управління житловим фондом та інженерною інфраструктурою житлових будинків перших масових серій у Ленінському районі». Окрім того, міська рада готує проект рішення щодо створення Ресурсного центру з житлово-комунальних питань. У Центрі займатимуться створенням будинкових комітетів, проведенням навчань голів, бухгалтерів, розробкою кошторисів, підготовкою рішень міської ради зі створення ОСББ. Є сподівання, що наступного року він почне діяти. Цього року на запрошення самих мешканців спеціалісти ЖКГ відвідували багато будинків, де проводили роз’яснювальну роботу. Із зростанням тарифів люди зацікавлені платити за реальні послуги, як це відбувається в ОСББ, а не викидати гроші на вітер.
  «Нещодавно до нас приходили представники 4 будинків — з новобудов та відомчих, — долучилася до розмови головний спеціаліст відділу реформування й розвитку міста Лариса Сидорчук. — Цікавилися питаннями щодо організації ОСББ. Приходять і з гуртожитків. Але для того, щоб там створити об’єднання, треба, найперше, приватизувати кімнати. Та цей механізм на державному рівні досі не розроблено. Така ж ситуація і з тарифами на комунальні послуги. На сьогодні вони не змінилися, але, враховуючи зростання цін, така потреба давно виникла. До того ж встановлюватися вони будуть на кожен будинок індивідуально. Навесні вийшла постанова уряду, у якій говориться: щоб підняти тарифи, необхідно провести в кожному будинку громадські слухання, але на практиці зробити це неможливо. Механізму проведення громадських слухань немає, як немає в нас і документа, який би дозволяв автоматично створити ОСББ у будинках, де 100-відсотково приватизовані квартири. У Білорусі, наприклад, така система розроблена й успішно діє».
  Незабаром розпочнеться новий рік, який завжди несе нові надії й сподівання. А ще пройдуть вибори — президентські й до органів місцевого самоврядування. Хочеться вірити, що розпочнуться активніші зміни й у реформування ЖКГ.

  http://www.vechirka.pl.ua/articles/2009/12/30/07721430/
 5. #5
  Offline
  Постійний відвідувач

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Я так розумію, якщо створено ОСББ, то питання управління будинком лежить на плечах його мешканців. Але нажаль не всі на це здатні. Не буду казати загалом, скажу лише про свій будинок. Наприклад в першому під'їзді слідкують за порядком, навіть поставили колеса у себе під вікнами, щоб свої ж машини не ставили, з боку все чисто та охайно, але нам, мешканцям сусіднього під'їзду та й будинку напроти, дана чистота вилазить боком. Адже вони замість того щоб не гадити взагалі, перекочували нам під вікна. Їх машини паркуются та миются у нас прямо перед дверима, на газонах та дитячих майданчиках, не раз доводилося псувати і собі і їм нерви, щоб відстояти хоч клаптик місця для відпочинку. Мешканцям же нашого під'їзду на все просто наплювати, є з десяток з поміж 45 квартир активістів, але все як горохом об стіну. І домофон у нас був, поки не зламали, і сходи чисті поки якись недоумок не нагадить, і стіни були пофарбовані поки не обідрали.
  Тому попросту боюся, що все може погано скінчитися, якщо віддати владу отаким людям, хоча до них таке слово й соромно приміняти.
 6. #6
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Пани та панове, кто уже живет в ОСББ? Какие переваги та застороги можете навести?
 7. #7
  Offline
  Завсідник

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  Пани та панове, кто уже живет в ОСББ? Какие переваги та застороги можете навести?
  В ОСББ є Прєдсєдатєль, у якого є обов'язки і якому можна "набити морду" за їх виконання. А в ЖЕКу незнаешь навіть з кого спросити. Та і в загалі різні питання вирішувати набагато простіше ніж з ЖЕКами.
 8. #8
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Ответ Сообщение от derikpro Посмотреть сообщение
  В ОСББ
  У ОСББ на что жильцы собрали деньги, то и сделали.
  Не получится платить за квартплату 30 гривен и требовать, чтобы вам капительные ремонты делали, газончики сажали...
 9. #9
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Собственно навеяно следующим:

  Украинцев, проживающих в многоквартирных домах, вскоре ожидает сюрприз, и не факт, что для всех он окажется приятным. Уже с 1 июля этого года, то есть, немногим более чем через три месяца, схема управление многоэтажками должна кардинально измениться. Это предусмотрено в законе № 417-VIII «Об особенностях осуществления права собственности в многоквартирном доме», принятом парламентом летом прошлого года. В нем прописано несколько основных нововведений. Во-первых, традиционные ЖЭК и их сегодняшние методы работы должны кануть в лету. Во-вторых, жильцам придется самим позаботится об обслуживании своих домов, создав ОСМД (объединение совладельцев многоквартиных домов). А тем, кто этого до 1 июля так и не сделает, власти будут иметь право навязать «свою» организацию-подрядчика.

  Ну и, пожалуй, самая неприятная новость для тех, кто обзавелся недвижимостью в разваливающихся хрущевках и панельках – их собственностью станут не только давно приватизированные или купленные квартиры, но и все домовое и придомовое имущество – лестничные площадки, чердаки, подвалы и дворы. Следовательно, оплачивать их ремонт украинцы должны будут сами."

  http://strana.ua/articles/rassledova...volyuciyu.html

  Ответ Сообщение от Enter Посмотреть сообщение
  Не получится платить за квартплату 30 гривен
  Очевидно что плата в ОСББ выше, но надо сказать что не все теперешние жильцы жэков это осознают.

  Ответ Сообщение от Enter Посмотреть сообщение
  У ОСББ на что жильцы собрали деньги,
  Как у вас воздействуют на неплательщиков? И воздействуют ли?
 10. #10
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  Очевидно что плата в ОСББ выше, но надо сказать что не все теперешние жильцы жэков это осознают.
  Вообще не осознают.

  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  Как у вас воздействуют на неплательщиков? И воздействуют ли?
  Видел на подъездах объявления со списками должников. Так нужно понимать, давят на психику и на общественное порицание. Насколько это срабатывает, судить не могу.
  Ну как по мне, проблема не только в задолженности по оплате. Я убежден, что при тех тарифах, которые у нас сейчас, - ничего серьезного сделать нельзя.
+ Ответить в теме
Страница 1 из 8 1 2 3 ... ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Ответов: 1
  Последнее сообщение: 05.10.2006, 16:32

Теги для этой темы