Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей32Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 5 из 8
Показано с 41 по 50 из 73.
 1. #41
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Ответ Сообщение от Любаша Посмотреть сообщение
  "усувати аварії та інші порушення порядку надання послуг, а також виконувати заявки споживачів у строк, встановлений законодавством і цим договором"
  От какого года договор? В моем такого нет.
  Но есть такое

  17. Водоканал має право:
  г) вимагати від споживача своєчасного усунення виявлених несправностей, пов’язаних з отриманням послуг, що виникли з вини споживача, або відшкодування вартості виконаних робіт

  * * *

  13.1. Споживачі зобов'язані дотримуватися Правил утримання
  житлових будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом
  Держжитлокомунгоспу від 17.05.2005 N 76 ( z0927-05 ),
  зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 25.08.2005 за
  N 927/11207, тримати в належному технічному стані
  внутрішньобудинкові, дворові і внутрішньоквартальні мережі,
  споруди і пристрої, що перебувають у них на балансі.

  14.1. Вуличні, квартальні, дворові, будинкові мережі, споруди
  і обладнання систем водопостачання та водовідведення
  обслуговуються та реконструюються тим підприємством, у якого ці
  об'єкти перебувають на балансі.


  ПРАВИЛА користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України

 2. #42
  Offline
  штатний скептик

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Ответ Сообщение от Enter Посмотреть сообщение
  От какого года договор? В моем такого нет.
  от 18 ноября 2015 года
 3. #43
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Хочете жити як в Німеччині? Дізнайтеся, як мешканці багатоповерхівок доглядають тут за своїми будинками

  Внески на капремонт у Німеччині: хто, скільки і кому платить

  Допоки в Україні нова система власності на багатоквартирні будинки лише впроваджується в дію, у Німеччині вона успішно функціонує вже понад півстоліття. Як саме - на прикладі з життя журналіста DW.

  Кілька років тому нам довелося замінювати дах. Будинок, у якому живе наша сім'я, збудований 1980 року, то ж рано чи пізно дах мав продірявитися. З тих пір автор цих рядків волею-неволею став спеціалістом із внесків на капітальний ремонт спільного майна в багатоквартирних будинках Німеччини. А юрист Ґерольд Гапп є таким за освітою і службовими обов'язками, у Центральному союзі німецьких власників будинків, квартир і земельних ділянок - Haus & Grund Deutschland - у Берліні він очолює правовий відділ.

  Усе вирішують товариства власників житла

  Що особливо вирізняє німецьких власників квартир, так це те, що в Німеччині власники житла вже давно звикли платити внески на капітальний ремонт. Тут вони мають складну для вимови назву Instandhaltungsrücklage - "резерв на ремонт" - і прописані в законі про квартирну власність, ухваленому в березні 1951 року - менше ніж через два роки після утворення ФРН. В Україні ж подібні норми були офіційно запроваджені лише в липні 2015 року, коли набув чинності закон "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку".

  Утім, формально зобов'язання сплачувати внески на капремонт у Німеччині немає, уточнив у розмові з DW Ґерольд Гапп. Тому суто теоретично можлива ситуація, за якої всі співвласники багатоквартирного будинку відмовляються це робити. Але таке рішення неможливо ухвалити більшістю голосів на загальних зборах, як, наприклад, дозволяє нове українське законодавсто, де для ухвалення будь-якого рішення про спільне управління майном треба дві третини голосів власників.

  У Німеччині ж рішення необхідно закріпити в підписаному усіма письмовому документі. Достатньо незгоди лише одного власника, і закон буде на його боці, а всім решті доведеться підкоритися. Тому на практиці всі товариства власників житла (ТВЖ) відкладають кошти на ремонт власних будинків. У будь-якому разі, у Haus & Grund Deutschland з винятками з правила не стикалися.

  Наступна особливість німецьких реалій полягає в тому, що місцева влада не має жодного стосунку до внесків на капремонт, власне як тепер і в Україні. Усе вирішують ТВЖ і, відповідно, повною мірою відповідають за свої рішення. Якщо розміри внесків виявляються занадто низькими, то, за словами Ґерольда Гаппа, "накопичених резервів нерідко не вистачає для назрілого ремонту".

  Щорічно півтора відсотка від вартості спорудження будівлі

  Саме в такій ситуації опинилося і наше товариство, коли протік дах. Ми запросили кошториси в кількох покрівельних фірм, вжахнулися від майбутніх витрат, але врешті-решт обрали підрядника, а потім провели серед власників цільовий збір коштів. До визначеної дати кожна квартира, зціпивши зуби, перерахувала на рахунок у банку свою частку, вирахувану на основі метражу квартири.

  Необхідність в обмежені терміни викласти багатотисячну суму нам дуже не сподобалася. До того ж був ризик, що хтось із співвласників відмовиться платити, що потягло б за собою нудну юридичну тяганину. Тому на наступних загальних зборах наше доволі дружне і свідоме товариство більшістю голосів ухвалило рішення тісніше затягнути паски і на кілька років кардинально, приблизно втричі, збільшити щомісячні внески на капремонт, щоб накопичити солідну суму на випадок наступних непередбачуваних чи планових ремонтів. І ось на цей, 2016 рік, ми вперше дозволили собі дещо знизити розмір платежів, хоча до вихідного рівня ще дуже далеко - досі йдеться про суму приблизно в 300 євро щомісяця з кожної квартири.

  Таким чином, розміри внесків встановлюють і змінюють під свою відповідальність самі власники. Відповідну пропозицію їм, як правило, робить та фірма, яку вони найняли для управління будинком. "Тут багато що залежить від стану будівлі і його віку. Але існує деякий приблизний орієнтир: вважається, що товариству слід щорічно відкладати приблизно 1,5 відсотка від вартості спорудження об'єкта, якщо не йдеться про новобудову", - зазначає Ґерольд Гапп.

  Жодних пільг для власників не буває

  Гроші надходять управляючій компанії, і вона розміщує їх на спеціальному рахунку відповідного будинку. Тутешні власники зазвичай мають справу з різноманітними малими і середніми спеціалізованими приватними фірмами, з якими, за доручення ТВЖ, заключають контракти управляючі будинками.

  Нема в Німеччині й жодних пільг, наприклад, для ветеранів війни і праці, інвалідів та літніх пенсіонерів. Німецький власник квартири сплачує внесок на капремонт залежно від рішення ТВЖ та від метражу власної квартири - незалежно від його віку, стану здоров'я чи якихось заслуг.

  Розпоряджатися щодо проведення якого б то не було ремонту місцева влада не може. "Винятки складають хіба що випадки, коли будівля опиняється в аварійному стані, що становить небезпеку для перехожих та мешканців", - пояснює юрист Гапп. Крім того, існують певні федеральні норми, які стосуються, до прикладу, енергоефективності будівель. За їх недотримання держава має право вимагати провести ту чи іншу модернізацію будівлі чи встановленого ним обладнання. Це стосується, зокрема, опалення.

  Заміна опалювальних систем і дахів, а також санація фасадів будівель і під'їздів - це і є, за словами Ґерольда Гаппа, ті великі роботи, на які зазвичай витрачається основна частина накопичених резервів. У нашому товаристві ситуація виглядає наступним чином: дах ми оновили, систему опалення спільно з сусіднім ТВЖ модернізували вже кілька років тому (у них у підвалі стоїть газовий котел, який забезпечує гарячою водою і теплом одразу два будинки), фасад тільки що оновили. Схоже, що в 2017 році ми зможемо знову дещо знизити розмір внесків на капремонт. Побачимо, що вирішать загальні збори. Вони відбудуться влітку.
 4. #44
  Offline
  штатний скептик

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Граждане сограждане, а кто-нибудь уже имеет опыт реорганизации ЖК в ОСББ? Я к чему интересуюсь... Живу в кооперативном доме и сложилась такая ситуевина, что несколько дюже активных сограждан недовольны работой председателя (на самом деле все немножко сложнее замешано - месть, склочность, хамство - жуткий коктейль, подробнее можно почитать здесь Ігор Крамаренко вважає, що поліцейських використали для внутрішніх «розборок» за стоквартирний будинок) Под это дело где-то нашлась некая дама, которая согласна и желает возглавить кооператив (имя ей - Людмила Лавренчук, депутат райсовета от партии УКРОП) Вот терзают меня смутные сомненья, что не зарплата в тыщу гривен и не благородные чуйства ее побуждают на этот шаг, а реорганизация кооператива в ОСББ и, возможно, навязывание управителя. Первое сомненье почти сбылось - вон уж под подъездом висит бумага, что (не указано кем) объявляется собрание, а на повестке дня - реорганизация (не уточняется, что имеется в виду) Боюсь, как бы наши пофигистичные члены не приняли бы решение, купив кота в мешке - истинных целей этой затеи, кто за ней стоит - я нифига не пойму...
 5. #45
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Любаша, по-моему, в твоем случае вопрос не в ОСББ как таковом, а в персоналиях. Если устраивает нынешний председатель и кооператив, придите на собрание и выскажитесь в его поддержку. Не устраивает - собирайтесь, решайте, кто и что вам предлагает.
 6. #46
  Offline
  штатний скептик

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Merry Corpse, это у нас народ под подъездом может в поддержку высказаться, а как дойдет до принятия решений - тянут лапки за большинством. Один момент опишу, чтоб понятно было. Там в статье упоминается собрание, проведенное пришедшей хрен пойми откуда тетей-депутатшей. На предложение "А давайте выберем эту барышню нашим председателем" машинально поднялась куча рук. Вдумайся - куча рук за то, чтоб передать управление кооперативом (финансами, ремонтами и так далее) человеку, которую абсолютное большинство впервые видит! Одна рука, и та - моя, была против)) Будет ли это "голосование" иметь последствия - черт знает, но меня уже ничего не удивит, я просто продумываю все варианты. Один из них - будет ОСББ, хорошо это или плохо, какие могут быть варианты развития сюжета - черт знает.
 7. #47
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Любаша, у нас так президентов выбирают, что уж там кооператив ))
 8. #48
  Offline
  штатний скептик

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Merry Corpse, вот так и сказала об этом представлении. Народ имеет ту власть, которую заслуживает - я видела как это происходит))
 9. #49
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  були у нас учора збори власників квартир і представника керуючої компанії зприводу кап ремонта балконів, із 10 квартир, балкони є у 6 квартирах! але сплачивамуть за ремонт усі пропорційно до площі їх квартири:) люди у яких 50квм квартира і немає балкона будуть сплачувати 6600е за ремонт балконів:)

  пс

  у мене балкон є:)
 10. #50
  Offline
  Пророк

  Re: ОСББ - альтернатива ЖЕДам


  Ответ Сообщение от Ihor Посмотреть сообщение
  люди у яких 50квм квартира і немає балкона будуть сплачувати 6600е за ремонт балконів:)
  Не возбухали бюргеры?
+ Ответить в теме
Страница 5 из 8

Похожие темы

 1. Ответов: 1
  Последнее сообщение: 05.10.2006, 16:32

Теги для этой темы