ЗА ПРАВО НА ПРАЦЮ


Вчора о 8.30 біля приміщення Гадяцького дитячого будинку зібрався пікет працівників цього закладу, яким загрожує скорочення з
16 листопада цього року. Підтримати їх прибули жителі прилеглих вулиць, депутати міської та районної рад. Вдатися до такого заходу, працівників примусило відношення до них директора закладу Литвиненко С.В., яка на неодноразові прохання і вимоги працівників не надала їм статуту, правил внутрішнього розпорядку. Колективний договір відсутній. Права працівників не захищені. Навіть звернення до прокуратури Гадяцького району не допомогло. Попередження про майбутнє звільнення отримали ті, які неугодні директору. При цьому поряд із скороченням одних посад, одночасно вводяться інші, які не пропонуються вивільнюваним працівникам. Реформування чи реорганізація закладу не обговорювалася в колективі. Більше того, на депутатський запит депутатів міської ради 07 жовтня Литвиненко С.В. дала відповідь, що станом на 01.10.2008 керівництво дитячого будинку не має інформації про реорганізацію чи ліквідацію закладу.
Директор працює за принципом – що хочу, те роблю. Невдоволення працівники розмістили на плакатах і транспарантах, які тримали поперед себе, а також у своїх виступах. Самодурство директора довело окремих працівників до лікарняного ліжка.
Сімейно житлові комплекси "Надія" та "Родинний затишок" створені лише на папері. Батьків-вихователів, які б проживали однією сім'єю спільно із дітьми не має і в згадці. Це звичайні групи дитячого будинку, які за рахунок закладу і утримаються. З однієї кухні їдять і однією пральнею користуються. А так як ці діти не зазнали батьківської ласки, то татом і мамою вони називають всіх працівників дитячого будинку.
Всього дві хвилини знайшла часу Литвиненко С.В., щоб поспілкуватися із своїми підлеглими, пославшись на дуже велику зайнятість, хоча як вчора було об'явлено, що вона перебуває у відпустці. При цьому вона заявила, що виконує державну програму по реформуванню дошкільних закладів і вказівку Президента, хоча з присутніх ніхто нічого не чув ні про саму програму ні про вказівку.
До пікетників прибув заст. голови Гадяцької РДА Середа А.А. із численним почтом, але і вони нічого переконливого не могли відповісти. Всі запитання, на їхню думку, присутні повинні направляти обласній раді, яка є засновником і власником дитячого будинку.
Ця відповідь і надихнула учасників пікету провести пікетування обласної ради.