Биття журналіста міліцією
Міліцію знімати не можна!
Під такою назвою на адресу Новин Полтавщини надійшов матеріал та відео від секретаря Громадської ради при ГУМВС у Полтавській області Людмили Кучеренко. Йдеться про інцидент, який трапився 14 жовтня у Полтаві біля пам’ятника Леніну. Нижче розміщуємо сам текст: На Покрову, 14 жовтня цього року у Полтаві трапився інцидент, який набув широкого розголосу й засвідчив, що правоохоронці не лише можуть грубо порушувати права людини, а й готові як на провокацію, так і на фальсифікацію, адже честь мундира для них важить набагато більше, ніж офіцерська й просто людська честь.
Нагадаємо, як це було. Член громадського об’єднання «Тризуб» Н. о 17:45, після молебну по козаках, що полягли за незалежність України, намагався написати червоною фарбою слово «Кат» на постаменті пам’ятника Леніну, що бовваніє на площі Конституції. Але парубок не встиг таким чином висловити свої націонал-патріотичні переконання й ставлення до «вождя світового пролетаріату», бо два працівники міліції схопили його й повалили на траву, заламавши руки, хоча Н. опору не чинив. Журналіст і правозахисник Анатолій Банний, котрий став свідком цього, зробив кілька фотознімків – спочатку здалеку, а потім підійшов ближче. Через кілька хвилин прибула викликана по рації підмога. Тільки чомусь новоприбулі стражі закону зосередили свою увагу не на невдасі-маляреві, а на фотографові. Співробітник батальйону патрульної служби підійшов до А.Банного та, схопивши його за куртку, вимагав відійти подалі й намагався відібрати фотоапарат. На відеозапису, зробленому позаштатним кореспондентом комунального інформагентства «Новини Полтавщини», чітко чути як журналіст просить працівника міліції представитися, а перехожі переконують, що А.Банний – журналіст і має право фотографувати.
Але, не зважаючи на це, працівник міліції та 4-5 його колег у цивільному потягли А.Банного з клумби і, завдаючи йому ударів ногами, що добре видно на любительському відео, повалили на бетон, потім наділи наручники, здавивши їх на зап’ястках так, що припинився рух крові й через чверть години руки Анатолія посиніли, а біль став нестерпним.
Поки міліціянти били Анатолія, прямо у відеокамеру один з правоохоронців у цивільному кричав, що міліціонерів фотографувати й фільмувати... заборонено. Ким і коли? Адже вони не у своїй приватній квартирі, а у публічному місці, та ще й так прикладно борються з «праворушниками», що гріх не зафіксувати для нащадків! Або для підручника для юридичних вузів про те, як не повинні діяти уповноважені державою озброєні люди в погонах... Що такого протиправного робив журналіст, за що до нього треба було застосовувати прийоми рукопашного бою, спецзасоби (наручники) і затримувати? І чи є принципова різниця, коли б фотографував не журналіст, а пересічний громадянин?
Після цього А.Банного запхали у «воронок», де «забули» майже на дві години, а опісля примусово обстежили в наркодиспансері (засвідчено - був тверезим), хоча в цьому випадку закон передбачає згоду особи, якої Банний, ясна річ, не давав. У Октябрському міськрайвідділі Полтави над А.Банним міліціянти продовжили знущатися морально.