Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей15Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 25.
 1. #1
  Offline
  part of me

  Міліція своїх не здає… (відео)


  Биття журналіста міліцією


  Міліцію знімати не можна!


  Під такою назвою на адресу Новин Полтавщини надійшов матеріал та відео від секретаря Громадської ради при ГУМВС у Полтавській області Людмили Кучеренко. Йдеться про інцидент, який трапився 14 жовтня у Полтаві біля пам’ятника Леніну. Нижче розміщуємо сам текст: На Покрову, 14 жовтня цього року у Полтаві трапився інцидент, який набув широкого розголосу й засвідчив, що правоохоронці не лише можуть грубо порушувати права людини, а й готові як на провокацію, так і на фальсифікацію, адже честь мундира для них важить набагато більше, ніж офіцерська й просто людська честь.
  Нагадаємо, як це було. Член громадського об’єднання «Тризуб» Н. о 17:45, після молебну по козаках, що полягли за незалежність України, намагався написати червоною фарбою слово «Кат» на постаменті пам’ятника Леніну, що бовваніє на площі Конституції. Але парубок не встиг таким чином висловити свої націонал-патріотичні переконання й ставлення до «вождя світового пролетаріату», бо два працівники міліції схопили його й повалили на траву, заламавши руки, хоча Н. опору не чинив. Журналіст і правозахисник Анатолій Банний, котрий став свідком цього, зробив кілька фотознімків – спочатку здалеку, а потім підійшов ближче. Через кілька хвилин прибула викликана по рації підмога. Тільки чомусь новоприбулі стражі закону зосередили свою увагу не на невдасі-маляреві, а на фотографові. Співробітник батальйону патрульної служби підійшов до А.Банного та, схопивши його за куртку, вимагав відійти подалі й намагався відібрати фотоапарат. На відеозапису, зробленому позаштатним кореспондентом комунального інформагентства «Новини Полтавщини», чітко чути як журналіст просить працівника міліції представитися, а перехожі переконують, що А.Банний – журналіст і має право фотографувати.

  Але, не зважаючи на це, працівник міліції та 4-5 його колег у цивільному потягли А.Банного з клумби і, завдаючи йому ударів ногами, що добре видно на любительському відео, повалили на бетон, потім наділи наручники, здавивши їх на зап’ястках так, що припинився рух крові й через чверть години руки Анатолія посиніли, а біль став нестерпним.
  Поки міліціянти били Анатолія, прямо у відеокамеру один з правоохоронців у цивільному кричав, що міліціонерів фотографувати й фільмувати... заборонено. Ким і коли? Адже вони не у своїй приватній квартирі, а у публічному місці, та ще й так прикладно борються з «праворушниками», що гріх не зафіксувати для нащадків! Або для підручника для юридичних вузів про те, як не повинні діяти уповноважені державою озброєні люди в погонах... Що такого протиправного робив журналіст, за що до нього треба було застосовувати прийоми рукопашного бою, спецзасоби (наручники) і затримувати? І чи є принципова різниця, коли б фотографував не журналіст, а пересічний громадянин?

  Після цього А.Банного запхали у «воронок», де «забули» майже на дві години, а опісля примусово обстежили в наркодиспансері (засвідчено - був тверезим), хоча в цьому випадку закон передбачає згоду особи, якої Банний, ясна річ, не давав. У Октябрському міськрайвідділі Полтави над А.Банним міліціянти продовжили знущатися морально.

 2. #2
  Offline
  part of me

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  І треба ж так трапитися, що саме тоді, коли увечері 14 жовтня А.Банний, тризубівець Н. та ще троє затриманих біля пам’ятника Леніну знаходилися у міськрайвідділі, туди з перевіркою приїхала мобільна група - на чолі з помічником міністра внутрішніх справ по захисту прав людини у Полтавській області Антоніною Стучиловою.

  - При обстеженні Октябрського МРВ ПМУ ГУМВС України мобільною групою, - розповідає пані Антоніна, - ми виявили п’ятьох громадян в загратованій частині коридору (по-народному – «клітка» - авт.), які не були зареєстровані в жодному журналі. На момент перевірки адмінпротоколи на цих громадян не були складені, щодо А.Банного адмінпротокол не складений і по сьогодні. Документувати затриманих, - додає А.Стучилова, - почали лише після 20 години 10 хвилин, коли я викликала співробітників служби внутрішньої безпеки.

  Сам начальник 17-го відділу внутрішньої безпеки (в Полтавській області) полковник міліції Анатолій Терела вже поночі змушений був повезти А.Банного у лікарню, щоб зафіксувати телесні ушкодження. Він же, певно, досвідченим поглядом зрозумівши, хто правий, а хто винуватий, запропонував йому написати скаргу про перевищення службових повноважень правоохоронцями. В розпалі одкровень А.Терела навіть повідав правозахиснику, котрий і сам дуже часто стикається з випадками невиправданої, патологічної жорстокості з боку міліціянтів під час затримання і досудового слідства, що у липні сержант Октябрського міськрайвідділу на прізвище Вишневський не тільки по-звірячому побив затриманого у нетверезому стані 20-річного хлопця, а й, перепрошую за натуралізм, запхав плінтус (у райвідділі якраз проводився ремонт) в анус нещасного й провернув! Проти нелюда порушена кримінальна справа.
  Тим часом відділ зв’язків з громадськістю ГУМВС у Полтавській області довів, що його численний штат недарма їсть хліб з маслом. У місцевих газетах, на всеукраїнських сайтах з’явилися тенденційні коментарі, в яких Анатолій Банний поставав таким собі хамом і хуліганом. А полтавська приватна телестудія у новинах показала запис міліцейської «сертифікованої» відеокамери спостереження, що розташована на даху будинку навпроти пам’ятника Леніну. Звісно, голосів на ній не чути, а той момент, коли Банного міліціонери б’ють і валять на бетон, заретушований... «для ясності», благо, комп’ютерні технології дозволяють робити що завгодно.
  Знеславлений на всю Україну правозахисник сподівався на реабілітацію за результатами службового розслідування служби внутрішньої безпеки. Втім, вони виявилися несподіваними: А.Банний, виявляється, «з фотокамерою в руках перешкоджав співробітникам міліції затримати правопорушника, який розфарбовував пам’ятник Леніну», «в грубій, нецензурній формі ображав міліціонерів», «розмахував руками в бік інспекторів БПС, чіплявся за формений одяг, збив з голови міліціонера формений кашкет та намагався його вдарити», Дії працівників БПС ПМУ ГУМВС України в Полтавській області під час затримання А.Банного визнано правомірними. А звернення Банного до СВБ (згадаймо, за порадою начальника А.Терели) не що інше, як «лінія захисту, метою якої є уникнення від адміністративної відповідальності та помсту працівникам міліції»! Оце дають!

  Та мало того, що служба внутрішньої безпеки «не побачила», що правоохоронці явно перевищили свої повноваження, перешкоджаючи журналістській діяльності! Вдумайтеся: через два тижні після інциденту СВБ зажадала від прокуратури Октябрьського району Полтави притягти А.Банного до відповідальності за ознаками ст.185 КУАпП (злісна непокора міліції). І це при тому, що навіть безпосередні затримувачі 14 жовтня не завбачили в його діях складу адмінправопорушення! Цікаво, хто ж так посприяв, щоб думка співробітників СВБ, яка формально підпорядковується міністерству внутрішніх справ, а не начальнику ГУМВС в області, так радикально змінилася?! Ну не з Києва ж! До слова, попередній головний міліціонер Полтавщини Михайло Вершняк ніколи не покривав тих, хто зганьбив високе звання правоохоронця й без жалю очищав правоохоронні органи від таких.

  Минулого понеділка на засіданні Громадської ради з питань забезпечення прав людини при ГУМВС у Полтавській області тема затримання журналіста-правозахисника викликала гарячу дискусію. Ухвалили рішення створити роботу групу з членів Громадської ради для підготовки «питання Банного» на наступне засідання, а також рекомендували службі внутрішньої безпеки відкликати з прокуратури свої, м’яко кажучи, необ’єктивні висновки.
 3. #3
  Offline
  part of me

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  Після закінчення засідання чимало членів Громадської ради піднялися у кабінет помічника міністра А.Стучилової, щоб переглянути відеозаписи: міліцейський з даху, що транслювався по телебаченню, та любительську зйомку.

  Ще раз добре роздивилися ретушування на міліцейському. А коли дивилися відеозапис В.Степанюка, хтось зіркий вигукнув: «Стоп! Ану зупиніть кадр і збільшіть його!

  І ми всі ахнули! Було дуже добре видно, як А.Банного волочуть, схопивши його за руки й тримаючи в захваті шию, як у міліціонера, що намагається повалити Анатолія додолу падає кашкет, а в цей час один із чоловіків у цивільному намагається щось запхати журналісту в задню кишеню брюк (вона виявилася зашитою – авт.), а потім - за пояс. Але, побачивши, що його знімають на відеокамеру, злодійкувато озираючись, тікає геть.
  Виходить, що правозахиснику з трьома вищими освітами, одна з яких юридична, хотіли підкинути наркотики й надовго запроторити в тюрму, адже можна уявити, як у декого з міліціянтів чешуться руки по-серйозному помститися А.Банному за те, що той багато років захищає в судах людей від катів у погонах. До речі, шалений негативний резонанс у суспільстві викликала остання жовтнева телепередача «Без табу», у якій теж йшлося про те, як міліціонери підкинули наркотики жінці, щоб помститися адвокату. Хіба таку «діяльність» міліції фінансують платники податків, тобто, ми з вами?!
  Нахабна міліцейська провокація обурила всіх присутніх до краю! Одразу ж члени Громадської ради при ГУМВС у Полтавській області написали листа на адресу міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка та Громадської ради при МВС, в якому, зокрема, зазначили, що службове розслідування СВБ проведено упереджено, однобоко: не опитані свідки інциденту, на яких вказував А.Банний, не опитаний відеооператор, який знімав затримання А.Банного, до матеріалів не долучені любительський відеозапис затримання А.Банного, висновок судово-медичної експертизи про численні тілесні ушкодження, нанесені А.Банному працівниками міліції, копія лікарняного листа про виробничу травму Банного, отриману 14.10.2008 р. та довідка з травмопункту.

  Члени Громадськї ради при ГУМВС у Полтавській області сподіваються, що Юрій Луценко зможе навести лад у своєму відомстві й тому вимагають витребувати матеріали службової перевірки СВБ ГУМВС в Полтавській області стосовно інциденту з А.Банним, повторно провести службове розслідування із залученням Департаменту внутрішньої безпеки МВС та притягти винних до відповідальності.

  Одне не зрозуміло: на що сподівалися хлопці з СВБ? Що Банний змириться з тим, що з нього роблять цапа-відбувайла? Чи що полтавські правозахисники не заступляться за свого колегу? Чи що міліціянтам можна безкарно чинити свавілля як і за часів кучморежиму?!
  І на останок ще один вельми неприємний штрих: член Громадської ради при ГУ МВС у Полтавській області, колишній міліціонер, а нині очільник «Народної самооборони» на Полтавщині Володимир Росса, хизуючись тим, що він на «короткій нозі» з самим міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком, пообіцяв помічнику міністра по захисту прав людини у Полтавській області Антоніні Стучиловій не лише великі неприємності, а й зітерти в порошок полтавську Громадську раду при ГУМВС за те, що її члени… заступилися за журналіста-правозахисника.
 4. #4
  Offline
  косой стрелок

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  парень к памятнику тоже от большого ума пошел
 5. #5
  Пророк

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  Н-да. противоречивые чувства охватывают при просмотре даной теме.
  по-моему виноваты все в даной ситуации. Енто ж хватило парубку ума средь бела дня когда кругом милиция памятник пойти обрисовывать. а чего он ждал , што его хвалить будут?
  парень екстремал
  журналист - тоже гений , йомайо. ну понятно видит задержание, пусть надо ему, пофотографировал ситуацию. Дык чего еще ждать? Буд-то не знает шо для милицыянтов камера как быку красная тряпка. Время благополучно ретироваться у него было.Вот и дождался.
  милиция - по моему мнению, перегнули палку, и наверно увидели в журналисте как минимум терминатора, даже если он там и начал сопротивляться, можно было просто заломать и все.
  Хотелось бы услышать мнение админа раздела ГУМВС в полтавской области.
 6. #6
  Offline
  part of me

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  Ответ Сообщение от Виння Пых Посмотреть сообщение
  Н-да. противоречивые чувства охватывают при просмотре даной теме.
  по-моему виноваты все в даной ситуации. Енто ж хватило парубку ума средь бела дня когда кругом милиция памятник пойти обрисовывать. а чего он ждал , што его хвалить будут?
  парень екстремал
  журналист - тоже гений , йомайо. ну понятно видит задержание, пусть надо ему, пофотографировал ситуацию. Дык чего еще ждать? Буд-то не знает шо для милицыянтов камера как быку красная тряпка. Время благополучно ретироваться у него было.Вот и дождался.
  милиция - по моему мнению, перегнули палку, и наверно увидели в журналисте как минимум терминатора, даже если он там и начал сопротивляться, можно было просто заломать и все.
  Парубок порушував закон, його можно було спіймати і відвести до відділку. Але виникає питання, навіщо його так пресувати, ще й вдвох? Як видно на відео - він не чинив опору, міліціянтам просто "вкайф" було когось поштурляти - цим, в свою чергу, вони порушили закон. Хлопцю 15 діб за хуліганство та штраф, а в їх би, в нормальній державі, звільнили б з посади.
  І зовсім не згоден з приводу журналіста, він мав право фотографувати, це право захищено законом, і те що ти не зміг поступити в інститут та носиш синю форму, не дає тобі те право порушувати. І тільки в нашій країні це може вважатися нормою, що міліціонери розпускають руки.
 7. #7
  Offline
  Пророк

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  Памятник Ленину охраняется на отлично!
  Кол-во милиции в форме и в гражданке больше кол-ва демонстрантов! Браво!
  Умилил местный копперфильд, который пытался что-то засунуть репортеру в трусы. Похоже на демонстрациях у охраняющих все роли расписаны.
 8. #8
  Пророк

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  Парубок порушував закон, його можно було спіймати і відвести до відділку. Але виникає питання, навіщо його так пресувати, ще й вдвох? Як видно на відео - він не чинив опору, міліціянтам просто "вкайф" було когось поштурляти - цим, в свою чергу, вони порушили закон. Хлопцю 15 діб за хуліганство та штраф, а в їх би, в нормальній державі, звільнили б з посади.
  І зовсім не згоден з приводу журналіста, він мав право фотографувати, це право захищено законом, і те що ти не зміг поступити в інститут та носиш синю форму, не дає тобі те право порушувати. І тільки в нашій країні це може вважатися нормою, що міліціонери розпускають руки.
  сколько людей столько мнений.
  Я хотел бы услышать комментарий админа ГУМВС.
 9. #9
  Offline
  Созерцатель

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  Ответ Сообщение от RAMM Посмотреть сообщение
  Умилил местный копперфильд, который пытался что-то засунуть репортеру в трусы.
  А меня - не умилил... В страшное время живем, и в страшной стране - если подобные заготовки являются нормой для милиции. А судя по даному эпизоду - являются. И кому тогда верить, и о какой вообще справедливости можно говорить. Этот момент, мне кажется, наиболее значимый во всем произошедшем. Получилась несостыковка, ожидалась поимка тинейджера-неформала, а попался журналюга, которому наркотики (или что там у сотрудника в штатском было) приписать сложнее. А если бы ситуация развивалась стандартно? Подбежал паренек с балон краски, ну да, хулиганство, НО поопадающее под определенную статью закона! А его милиционеры сбили с ног и запихнули в карман наркотик! И в тюрьму! И если бы не журналист - ТАК БЫ ОНО И БЫЛО ! А теперь призадумайтесь... А сколько их таких сидит? Если это - спланированная операция ? Страшно...
 10. #10
  Новачок

  Re: Міліція своїх не здає… (відео)


  Дійсно живем у страшні часи. Це добре, що є такі люди, які не бояться і виносять все це на наш суд. Звичайно між нами ще досить тих, хто все бачить у викривленому дзеркалі, сумує за твердою рукою і диктатурою, а інших, які думають і поводяться по другому обливають брудом з ніг до голови. Можна по різному сприймати учасників того дійства, можна скільки хочеш писати з малої букви імена і прізвища Банного, Кучеренко, але від того тільки Банному і Кучеренко добавиться. І за це я радий. Ми всі хочемо жити в цивилізованій країні, ніхто не хоче отримувати міліцейського кийка. Але країна сама по собі цивилізованою не стане. Ми повинні її такою зробити. І цю справу роблять такі люди як Банний, Кучеренко і їм подібні. А решту я закликаю - приєднуйтеся. І завтра ми всі заживемо іншим життям.
+ Ответить в теме
Страница 1 из 3 1 2 3 ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Сумне відео
  admin в разделе Сльози
  Ответов: 10
  Последнее сообщение: 20.05.2016, 10:47
 2. Відео з Мазепа-Фесту
  admin в разделе Полтава Відео
  Ответов: 33
  Последнее сообщение: 22.09.2009, 18:10
 3. Нарис про Полтаву
  admin в разделе Полтава Відео
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 23.10.2008, 10:23
 4. Ответов: 9
  Последнее сообщение: 28.09.2008, 01:03
 5. Пам'ятники архітектури (відео)
  Mario Action в разделе Полтава туристична
  Ответов: 0
  Последнее сообщение: 28.08.2008, 09:57

Теги для этой темы