Грошова допомога постраждалим у війні!
Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей703Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 62 из 84
Показано с 611 по 620 из 835.
    Пророк

Re: Новини Полтави та області

Ответ Сообщение от infospacer Посмотреть сообщение
    І що, Вас "тошнит" від моєї української?
    Нет. Читайте внимательнее, я писал про наш ужасный суржик вообще, в целом. Без переходов на личности. Ваш украинский вполне. Как и общение с Вами. Складывается впечатление к стремлению к тому, что происходит у нас, но без оголтелой вышиватности (надеюсь, что это так). По крайней мере, сужу это из сдеражанности постов.

Ну, не поліз би...
    Але не тому, що вважаю це неправильним. Просто це - трохи не мій формат. Я і Леніна валяти не ходив - хоч і задоволений отриманим результатом...
    Не важно, формат или не формат. Главное результат. Т.е. есть сдерживающий фактор. У кого это "формат", у кого еще что-то. А Ленина ес-нно надо было убирать. Хотя я тоже не был сторонником именно таких методов, но тоже рад полученному результату.

المزيد من النفط

Сьогодні на ринку запитую у продавчині квіткової крамнички, чи є стрічка для пакування подарунків. Вона не одразу второпала, поки подруга їй не підказала : "Лєнта".
    Пророк

Ответ Сообщение от Karen Посмотреть сообщение
    Сьогодні на ринку запитую у продавчині квіткової крамнички, чи є стрічка для пакування подарунків. Вона не одразу второпала, поки подруга їй не підказала : "Лєнта".
    Ах, лента за лентою – набої подавай,
    Вкраїнський повстанче, в бою не відступай!
    Ах, лента за лентою – набої подавай,
    Вкраїнський повстанче, в бою не відступай!
    Пророк

Ответ Сообщение от Pentax Посмотреть сообщение
    я писал про наш ужасный суржик (беда полтавщины).
    Це так, біда. Полтавщина - це досить російськомовний регіон. Насамперед - сама Полтава, місто військових і відставників.
    Але процес пішов, все більше людей переходить на спілкування українською. Коли звертаєшся українською до людей (у суспільних місцях, магазинах, на вулиці тощо) - намагаються, здебільшого, відповідати українською (навіть, коли їм це явно важко).
    Пророк

Це так, біда. Полтавщина - це досить російськомовний регіон. Насамперед - сама Полтава, місто військових і відставників.
    Але процес пішов, все більше людей переходить на спілкування українською. Коли звертаєшся українською до людей (у суспільних місцях, магазинах, на вулиці тощо) - намагаються, здебільшого, відповідати українською (навіть, коли їм це явно важко).
    Согласен. Меня напрягает, когда человек выпячивает свою типа украиноязычность (ну или попрекает обратным), но при этом его речь ужасна (опять же, это не про Вас).

навіть, коли їм це явно важко
    Поэтому не нужно насиловать себя и других. Нет ничего плохого, если человек не может ответить на непривычном для себя языке (ну вот сложилось так, что человек всю жизнь разговаривал, учился, его учили говорить на неукраинском языке). Если он не может - пусть отвечает на том же русском. Если может - пусть отвечает на украинском. Но когда получаестя абракадабра - пусть лучше будет то, что получается лучше. В этом плане мне запомнилось то, как наших преподов заставляли лекции читать на украинском. Вот так вот раз! и все, сразу. Некоторые пробовали, но это звучало ужасно. Самим преподам было много лет, они не могли вот так сразу перестроиться. Так вот один из них так и сказал, что для него это очень трудно. Он не хочет коробить слух студентов и каверкать украинский язык. Поэтому лекцию читал на русском, вопреки. Это плохо?
    Пророк

при этом его речь ужасна (опять же, это не про Вас).
    На отой суржик ми, все ж, не приречені. Ситуація цілком може бути виправлена.
    Я й писав про себе, власне, як про приклад того, що російсько- (або суржико-) мовний полтавець цілком може навчитись пристойної української.

Он не хочет коробить слух студентов и каверкать украинский язык. Поэтому лекцию читал на русском, вопреки. Это плохо?
    Якщо він не працював, як слід, над своєю українською, а просто заявив - я української не знаю, тому буду читати російською - то так, погано.
    Я закінчив російську школу, але у інституті мені викладали українською (фіз-мат, між іншим). Так, спочатку було трохи важкувато і незвично, особливо з термінологією. Але... Як там говорить народна мудрість наших екс-братів? "Терпение и труд всё перетрут"©

Поэтому не нужно насиловать себя и других.
    Це не насилля - це тренування...
    المزيد من النفط

російсько- (або суржико-) мовний полтавець цілком може навчитись пристойної української.
    Російсько-мовний зможе. Суржико-мовний ні, бо впевнений, що розмовляє українською.
    Пророк

Ответ Сообщение от Karen Посмотреть сообщение
    Суржико-мовний ні, бо впевнений, що розмовляє українською.

Треба, за можливості, позбавляти таких їхньої впевненості...
    Пророк

фото

المزيد من النفط

Треба, за можливості, позбавляти таких їхньої впевненості...
    Та як ви 70ти та 80ти річних цього позбавите ?
+ Ответить в теме
Страница 62 из 84