Уряд затвердив план запровадження електронних паспортів та виділив на його реалізацію до 2016 року 793,3 мільйона гривень.
Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабміну 11 вересня 2013 року, передає Інформаційно-аналітичний бюлетень КМУ.

– З метою реалізації цього плану в країні буде створено єдину базу – демографічний реєстр. Для комплексного вирішення питання уряд України виділив до 2016 року 793,3 млн гривень, – йдеться у повідомленні.

Паспорт нового покоління міститиме безконтактний чип з особистою інформацією.
Закордонний паспорт нового зразка буде виконано у формі книжечки, у правому форзаці документа розташовуватиметься безконтактний електронний носій.
Крім того, біометричний паспорт міститиме два види даних: основні й додаткові. До основних відносяться докладна інформація про людину – оцифрована фотографія особи, оцифрований підпис, прізвище, ім'я, дата народження. Додаткові відомості – це відбитки пальців.

Цивільні паспорти оформлятимуться з моменту народження та підлягатимуть обміну кожні 10 років. Строки оформлення залишаються колишніми – до 30 днів. Заміна «старого» паспорта на новий – біометричний – буде добровільною.
За попередніми оцінками, вартість нового паспорта становитиме 350 гривень.