11 лютого під стінами Полтавської обласної державної адміністрації відбувся мітинг проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги та цін на проїзд у громадському транспорті.

Молоді люди розвернули банер «Ні — тарифному геноциду», пролунало кілька соціалістичних гасел. Навряд чи можна назвати акцію чисельною, проте до мітингувальників активно приєднувалися звичайні перехожі — нові ціни «зачепили» багатьох в нашому суспільстві. Щоб краще дізнатися про вимоги протестувальників, ми звернулися до одного з учасників акції :


Джерело - http://radikals.in/

— Гасло акції — «Ні — тарифному геноциду». Ми є свідками того, як невпинно зростають тарифи на комунальні послуги та ціни у громадському транспорті. Дана тарифна політика є незбалансованою. Ми вимагаємо передусім дотримання Конституції України, адже зараз фактично відбувається порушення прав і свобод громадян. Це стосується головно того, що полтавцям просто не роз`ясніють причини та механізм ціноутворення перед тим як підняти тарифи. Проблема стоїть надзвичайно гостро, адже заробітні плати лишилися на тому ж рівні, а ціни почали зростати на все. Питання торкається і тарифів ЖКГ, і плати за проїзд, і ціни на газ, яка, з високою вірогідністю, для населення ще зростатиме. Як бачите, ми не тримаємо прапори політичних партії, тут зібралися звичайні громадяни, які прагнуть дотримання своїх прав.
Невдовзі лідерів протестувальників було запрошено на зустріч із заступниками голови Полтавської ОДА Оленою Адамович і Борисом Галушком. Переговори тривали близько години і, як виявилось, не були марними для полтавської громади. Мітингувальникам вдалося досягти компромісу в наступному: представники ОДА згодилися на перегляд цін за проїзд та заохочення перевізників до їх зниження. Попереднє рішення сьомої сесії Полтавської міської ради шостого скликання, як виявилось, було не повністю юридично обґрунтованим та правомірним, адже ціни мали бути встановлені на рівні до 2 гривень. При цьому реальних потреб використання максимальної ціни ані протестувальники, ані можновладці не помітили.

Водночас, очікувати зниження тарифів ЖКГ, скоріше за все, не доведеться. Оскільки регулювання тарифів у цій сфері — справа центральних органів влади, то і змінювати їх не у компетенції полтавських можновладців. Мітингувальники, проте, зуміли довести владі потребу публікації в ЗМІ принципів ціноутворення тарифів, підвищення яких найчастіше лишається загадковим «кинджалом в спину» від держави громадянам. Адже ми з вами часто навіть не здогадуємося про реальні причини зростання цін у і без того кризових ситуаціях
http://radikals.in/