Міністерство закордонних справ Російської Федерації в безпардонний московський спосіб заявило, що реабілітація воїнів Української Повстанської Армії і дивізії "Галичина" "негативно позначиться" на українсько-російських відносинах. Зробила свою заяву й Державна дума РФ. У ній Дума намагається заперечити право українського народу на самостійну оцінку власної історії, зокрема історії Визвольних змагань. Росіян обурюють спроби, як вони кажуть, "націоналістичних елементів... реабілітувати тих, хто стояв на боці кривавого фашизму".
По-перше, ні дивізія "Галичина", ні Українська Повстанська Армія, про які йдеться,
на Нюрнберзькому судовому процесі над нацистами та їхніми посібниками не були визнані винними. У післявоєнний період колишні вояки дивізії - на вимогу росіян та євреїв - неодноразово піддавалися всебічним перевіркам спеціальними комісіями на предмет можливих воєнних злочинів під час Другої світової війни.
Комісії таких фактів не виявили - дивізійники та воїни УПА не брали участі в репресіях щодо населення чи в бойових діях проти союзників, а вели боротьбу на своїй землі за свободу України - проти тоталітарних режимів німецького та російського народів. Попри це, державні російські чинники заявляють, що реабілітація ветеранів дивізії "Галичина" може "завдати удару по багатовіковій дружбі російського і українського народів".
Про яку дружбу йдеться? Стосунки українського і російського народів упродовж століть ніколи не були ні рівноправними, ні дружніми. Символом українсько-російських взаємин може бути битва під Конотопом, під час якої козацтво гетьмана Івана Виговського вщент розбило московську кінну армію. Символом українсько-російських стосунків можуть бути й Батурин, Крути, Хо*лодний Яр, Базар, Броди... Хто знає історію, тому не треба пояснювати, що означають ці болючі назви для національної свідомості: українці впродовж століть воювали проти російських загарбників за свободу своєї Вітчизни, росіяни ж - коли перемагали - люто мстилися поневоленому Українському народові.
Козаки Сагайдачного і Виговського, воїни УНР, отамани Холодного Яру та інших українських земель, бійці УПА та дивізійники справді стріляли у російських окупантів та їхніх посібників і вбивали їх - на полях битв. Як правило, ці поля битв знаходилися не в Підмосков'ї чи якійсь Орловщині. а на українській землі. Українці всіх поколінь вбивали росіян на своїй землі, куди ті прийшли як окупанти.
Одним із символів українсько-російських стосунків є і Голодомор 1932- 1933 років, організований нацистським режимом Совєтської Росії для фізичного винищення українського народу.
Молодіжний Націоналістичний Конґрес ВПО "Державна Самостійність України"
м. Київ, 25.03.2002р