Магазин спортивного харчування Strong Life
Дерево благодарностей3Благодарности
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя
Показано с 1 по 10 из 11.
 1. #1
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Хліб усьому голова


  Немає газу — не буде хліба

  «Полтавщина» провела власне журналістське розслідування з приводу газово-хлібних проблем, які сьогодні турбують, без перебільшення, половину мешканців Полтави та прилеглих сіл

  Довідково. До складу ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» входить два хлібозаводи в Полтаві (№ 1 та № 3) та один у Кременчуку (Кохнівський хлібозавод).
  ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» розпочав свою діяльність ще в 1933 році. Сьогодні він лідер серед виробників хлібобулочних виробів на Полтавщині. Філії підприємства розташовані в Києві, Харкові, Кременчуку, Дніпропетровську та реалізують продукцію ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» під двома торговими марками: «Живий хліб» та «Хліби Полтави».
  Продукції ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» віддає перевагу 50% споживачів обласного центру — це приблизно 150 тисяч полтавців різного віку. Але, на їхнє здивування, початок жовтня, як і початок вересня, ознаменувався дефіцитом хлібу цього підприємства в Полтаві.
  1 жовтня на адресу губернатора Олександра Удовіченка надійшов лист від генерального директора ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» Валентини Бугрим щодо припинення газопостачання підприємства.
  — Тоді, на початку вересня, ми повірили на слово керівництву хлібозаводу і попросили газовиків відкрити вентиль, — повідомив «Полтавщині» заступник голови облдержадміністрації Борис Галушко. — Але 1 жовтня підприємству знову перекрили газ. Хоча ми просили ВАТ «Полтавагаз» зачекати до понеділка, газопостачання відновлене не було, оскільки борг ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» перед ним становить 680 тисяч гривень.
  Борис Павлович зазначив:
  — Довелося 4 жовтня збирати екстренну нараду з цього приводу. Прийшли газовики, прислали технічного директора з хлібозаводу, хоча в нас немає претензій до технічного стану підприємства. Спілкувалися з заступником мера Полтави по економіці — це ж міська проблема, у першу чергу. Домовилися, що до кінця тижня газопостачання відновиться, а керівництво хлібозаводу погасить заборгованість.
  Нагадаємо, свого часу ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» опікувався відомий полтавський меценат, бізнесмен і лідер партії «Третя сила» Василь Гаврилюк. Він був головою Наглядової ради підприємства.
  На жаль, нам не вдалося дізнатися, чи намагається Василь Васильович допомагати ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» сьогодні, адже з липня 2010 року Гаврилюк призначений на посаду директора Департаменту розвитку і модернізації Державної податкової служби.
  Прес-секретар Ігор Рибальченко, з яким «Полтавщина» співпрацювала і спілкувалася раніше, з моменту хлібних проблем не бере трубку мобільного телефону. Сайт ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», як і раніше, відімкнений за несплату. А в приймальні нинішнього генерального директора підприємства Валентини Бугрим телефон не беруть — тільки приймають факси.
  Знайомі журналістів «Полтавщини», які працюють у ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», ситуацію з газово-хлібною проблемою відмовилися коментувати взагалі. Хоча, на нашу думку, коли півроку не платять зарплату, втрачати вже особливо нічого.
  Враховуючи частковий інформаційний вакуум довкола ситуації, що склалася, ми зустрілися з людиною, яка від коментарів не відмовилася, — заступником голови Полтавської облдержадміністрації з питань промисловості, паливно-енергетичного комплексу та зв’язку Борисом Галушком.
  — Борисе Павловичу, директор — це найманий працівник. Чи винен нинішній керівник ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» у тому, що не має змоги заплатити на газ?
  — Так. Але він менеджер і зобов’язаний вирішувати всі питання, які виникають. Зокрема має так керувати фінансовими потоками, щоб підприємство функціонувало в нормальних умовах.
  — Підприємство явно рентабельне. Чому така ситуація сталася?
  — Це суб’єктивний фактор. Щоденно на цьому підприємстві випускають більше 60 тонн хліба. Навіть якщо дуже приблизно порахувати кожний буханець по 3 гривні — дохід становитиме 180 тисяч кожного дня. А в місяць? ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» використовує газ на суму від 300 до 350 тисяч гривень щомісяця. Нинішній борг — 680 тисяч гривень. 2 дні роботи — і ви розрахувалися за газ. І далі працюйте. Де гроші? Отут має працювати менеджер.
  — До «Полтавщини» звернулася стурбована жінка, дружина одного з рядових працівників ВАТ «Полтавський хлібокомбінат»: її родина близько півроку живе практично без грошей, а керівництво ставиться до людей зверхньо. Більше того, за словами жінки, один із акціонерів вилучає частину обігових коштів. Можливо таке, щоб власник забрав обігові кошти?
  — Можливо, безумовно. Власник може втручатися в ці моменти. Але я не знаю, наскільки це обумовлено договірними зобов’язаннями.
  — Серед власників ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» є Василь Гаврилюк?
  — У мене немає уставних документів, цією інформацією не володію. Це суто комерційні проблеми, які просто вийшли на соціальний рівень.
  — Можливо таке, що завод збанкрутує і його передадуть в інші руки?
  — Це питання не до мене. На сьогоднішній день влада не втручається у бізнесові відносини. Для влади важливо, щоб усі підприємства області працювали стабільно. Якщо цьому процесу щось заважає, ми намагаємося допомогти. Головне для влади — уникати соціального напруження.
  — Наскільки я знаю, 50% хлібу, що продається в Полтаві, — за ВАТ «Полтавський хлібокомбінат». Але на початку цього тижня хліб зник.
  — Ні, хліба достатньо. Тому що зараз на ринку дуже багато інших гравців, які хотіли б зайняти нішу згаданого підприємства.
  — Наприклад, «Кулінічі»? У них дуже смачний хліб. Скажіть, їм було б вигідно, щоб ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» пішов із ринку?
  — Безумовно, і не тільки їм. Сьогодні в чергу стоять інші хлібозаводи, і зараз тільки скажи, що в Полтаві немає хлібу — його буде вдосталь. А підприємству, про яке ми говоримо, якщо піде з ринку, відновитися буде складно і позиціонувати себе також.
  — Але ж це його проблеми...
  — Так. Але люди хочуть, щоб у Полтаві був представлений саме полтавський хліб. Продукція ж ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» смакує багатьом, і шкода, якщо вона може зникнути взагалі.

 2. #2
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Хліб усьому голова


  продовження
  Тому справа не в тому, що хліба немає — він є. Його готові надати і ТОВ «Кулінічевський хлібозавод», і ЗАТ «Хлібозавод «Салтівський», і багато підприємств Полтавщини, наприклад, Хоролу, Миргорода, Кременчука, а також ВАТ «Полтавський хлібозавод «Південний». Але ж справа не тільки в хлібі, а й у робочих місцях, якими забезпечує полтавців нинішній газовий боржник.
  У вирішенні даної ситуації керівники міста мають брати активну участь. Тому хай займаються цим питанням, а не перекладають на нас.
  — Що зараз робить керівництво міста?
  — Вони запевняють, що питань не буде, є домовленості з іншими підприємствами.
  До речі. Постачання газу ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» здійснює ТОВ «Газторг Україна», тразитером виступає ВАТ «Полтавагаз».
  За даними прес-служби Полтавської міської ради, «ситуація під контролем і регулюється міською владою. Як повідомила заступник мера Лідія Логвин, для зменшення ризику від одного постачальника всі керівники магазинів укладають додаткові угоди з іншими виробниками».
  Анна ДОВГОШЕЙ, «Полтавщина»

  і ще стаття з того ж джерела

  Працівники, які місяцями не отримують зарплату, виготовляючи хліб у ВАТ «Полтавський хлібокомбінат», телефонують до нас у редакцію з проханням хоч якось допомогти

  Нам зателефонували чоловік, який працює на підприємстві, та дружина одного з його колег. Невиплати зарплат та утиски з боку керівництва турбували цих людей. Але коли ми попросили співрозмовників назватися і розказати про ситуацію, що склалася, не в загальних рисах, а конкретно, — вони відмовилися.
  Мабуть, їм є, що втрачати. Але ми знайшли людину, якій у ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» втрачати вже нічого, тому що вона звільнилася звідки півроку тому. Валентина наразі стоїть на біржі праці, і цьому факту дуже радіє. Свого часу вона пішла з роботи мирно і з особистих причин. До колишнього директора Віталія Рудольфовича Балихіна в неї претензій немає. Хоча проблеми із невиплатами заробітних плат працівникам ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» почалися ще при ньому.
  Цікаво, що поговоривши з «Полтавщиною», ця жінка раптом спохватилася і попросила не писати своє прізвище. Нічого крамольного вона нам не повідомила, але її прохання виконуємо.
  Що ж там за ситуація така на хлібокомбінаті, що його працівники як нинішні, так і колишні, настільки обережні? Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль повідомив «Полтавщині», що на підприємстві ситуація й справді напружена. Звичайно, головна причина — хронічні недоплати зарплат та невпевненість людей у завтрашньому дні й власному керівництві. Думку Олександра Миколайовича поділяє його колега Борис Галушко, з яким ми також спілкувалися з приводу проблемного хлібокомбінату.
  Олександр Коваль, зокрема, зазначив, що коли обійняв свою нинішню посаду (у квітні 2010 року), борги по зарплаті у ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» сягали 400 тисяч гривень. Станом на 1 жовтня ця сума — 101 тисяча гривень. Якщо ситуація покращилася, чому працівники хлібокомбінату так стривожено і насторожено себе ведуть? Риторичне питання.
  Свого часу Олександр Коваль разом із начальником Головного управління праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації Людмилою Корнієнко брав участь у роботі міської комісії, де керівництво соціально нестабільного підприємства виправдовувало свої дії. Олександр Миколайович зробив висновок:
  — Там дійсно є резерви для погашення. Колишнього керівника органами прокуратури притягнули до кримінальної відповідальності по факту... Кредиторська заборгованість надзвичайна, але там є і значна дебіторка, яка дозволяє цю суму погасити. Там великі борги перед Пенсійним фондом.
  З приводу останнього зауваження ми звернулися за коментарем до профільного фахівця — начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Валерія Руденка.
  — Ситуація із заборгованістю до Пенсійного фонду в цілому по області не є катастрофічною. Щоб ви розуміли мою логіку, наш загальний бюджет становить 6 мільярдів гривень, а заборгованість всіх, хто недоплатив до ПФ, коливається у межах 50-56 мільйонів. Але серед 2 тисяч наших боржників ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» перебуває під особливою увагою вже близько року. Через несплату заробітних плат, звичайно, не відраховуються внески й до пенсійного фонду. За останніми даними заборгованість вже перевищила 2 мільйони гривень. Але згадане підприємство — не краще і не гірше за інших боржників. Тому що борг — це така штука, яка складається із кількох частин, що постійно і непередбачувано змінюються, як броунівський рух: одне гаситься, інше нарощується...
  Для фахівців Пенсійного фонду будь-який боржники — це юридичні особи, яка не виконують зобов’язання перед своїми ж працівниками, а також співвітчизниками на заслуженому відпочинку. А тому з порушниками законодавства борються трьома шляхами — адміністративними, фінансовими, правовими. Штрафи, пеню інші фінансові санкції та втручання прокуратури дозволяють якісно і результативно впливати на злісних неплатників до ПФ.
  Від редакції. Шановні полтавці! Якщо ви хочете, щоб про вашу проблему не просто почули, а ми, журналісти, допомогли її вирішити, не ховайтеся за анонімними дзвінками та повідомленнями. Більшість наших з вами бід — від пасивної позиції у житті та страху перед самим життям.
  Анна ДОВГОШЕЙ, «Полтавщина»
 3. #3
  Offline
  модератор

  Re: Хліб усьому голова


  Вася побыл и смылся, обанкротив почти хлебзавод... маладетс)
 4. #4
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Хліб усьому голова


  Mihey, зато ж малюємо разом )))
 5. #5
  Offline
  модератор

  Re: Хліб усьому голова


  так в списке на желающего в мэры его нет......
 6. #6
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Хліб усьому голова


  Mihey, в тому і увесь хліб вся соль. Понаобіцяв, порисувався і головне - відновив хлібзавод (згадайте його рекламу)
 7. #7
  Offline
  богиня

  Re: Хліб усьому голова


  так он вроде собрал бабло и уехал
 8. #8
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Хліб усьому голова


  *AfinA*, так а ми аб чьом ))
 9. #9
  Sky
  Offline
  Небо в твоїх очах ©

  Re: Хліб усьому голова


  Гаврилюк продав «Полтавський хлібокомбінат»  21 жовтня 2010 р.
  ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» проданий. Про це заявив голова наглядової ради ВАТ «Полтавський хлібокомбінат» Василь Гаврилюк в ефірі ОД ТРК «Лтава».
  За словами Гаврилюка, це зроблено для того, щоб виплатити заборговану працівникам «Полтавського хлібокомбінату» заробітну плату.
  Джерело на підприємстві повідомило, що покупцем підприємства став Олександр Табалов, голова правління групи компаній «Формула смаку».
  Олександр Табалов займає 152-ий рядок в рейтингу 200 найбагатших людей України у 2010 році журналу «Фокус». Видання оцінило його статки у $31,8 млн.
  У 2009 році бізнесмен придбав молочні активи, купивши ЗАТ «Юрія» (ТМ «Волошкове поле») і Первомайський молочно-консервний комбінат, що виробляє згущене молоко, сири і цільномолочну продукцію.
  Група компаній «Формула смаку» випускає більше 300 видів хлібобулочних і 400 найменувань кондитерських виробів.
  Новини Полтавщини
 10. #10
  Offline
  .

  Re: Хліб усьому голова


  Свезло Табалову. Отличная покупка.

  Производство у них и так хорошее. Бренд "Живой хлеб" раскручен. Наладить доставку и можно бабло грести лопатой...
+ Ответить в теме
Страница 1 из 2 1 2 ПоследняяПоследняя

Похожие темы

 1. Куди зник хліб?
  varjatka в разделе Життя міста Полтава
  Ответов: 1
  Последнее сообщение: 18.12.2009, 22:08