Великодня сутичка між правоохоронцями і перехожими у мікрорайоні Алмазний закінчилася мирно: сторони претензій одна до одної не мають

6.04.2010 | Опубліковано: 17:44 6.04.2010
До редакції нашого каналу зателефонувала схвильована полтавка. 4 квітня, говорить жінка, вона стала свідком побиття перехожого співробітниками правоохоронних органів. Інцидент, вважає полтавка, обурив не лише її, але й численних перехожих, котрі великодньої неділі проходили ріг вулиць 23 вересня та Калініна. Аби розібратися у причинах цього випадку, наша знімальна група поспілкувалася і зі свідками пригоди, і з правоохоронцями.
Молода полтавка Яна говорить: увечері 4 квітня стала свідком побиття правоохоронцями випадкового перехожого. Зі слів жінки, на розі вул. 23 вересня та Калініна до компанії перехожих причепилися представники правоохоронних органів, котрі патрулювали вулицю. Зустріч, за словами свідка, переросла у сутичку, де найбільш постраждалим виявився один з чоловіків.
/Яна, свідок інциденту
Міліція (військові) до них пристали. Почали тягнути його у «бобик». Спочатку тягли, тоді били його. Почали бабусі з вікон визирати, люди збігатися, знімали на камери. Потім ще одному хлопцеві перепало. Його повалили, дубинками били, потім почали штовхати, жінок бити/
Скривавленого чолов'ягу, говорить пані Яна, намагалися посадити до службового авто, проте, на заваді цьому стали свідки події. Міліціянтам навіть підмогу довелося викликати, аби стримати народний гнів.
Згодом до нашої розмови долучається ще одна жінка. Називатися та говорити на камеру не бажає, та переконує: її чоловік намагався вступитися за перехожого та захистити від свавілля правоохоронців, натомість отримав дубинкою по ребрах. До ЗМІ, говорять жінки, звернулися, аби попередити подібні інциденти надалі, а от подавати заяву до правоохоронних органів не збираються.
Сам же, начеб-то, постраждалий та члени його родини на зустріч зі знімальною групою не прийшли. Телефоном дружина Вікторія пояснює: її чоловік наразі у відрядженні, сама ж вона коментувати ситуацію не бажає.
Начальник відділу зв'язків з громадськістю полтавської обласної міліції Юрій Сулаєв, до якого йдемо за поясненнями, певен: патрульні (а це - 3 військовослужбовців) виконували свій обов'язок. Увагу солдатів привернула компанія нетверезих людей.
/Юрій Сулаєв, начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВС України у Полтавській області
Зробили зауваження, у свій бік почули масу нецензурщини, погрози. Коли підійшли ближче, виникла сварка, чоловік намагався вдарити солдата, той ухилився. Солдати застосували заходи фізичного впливу і, аби припинити хуліганство, одягли наручники/
Слова речника полтавської міліції підтверджує і Сергій Регеда - командир військової частини № 3052, військовослужбовці якої і виявилися учасниками інциденту. Чоловік запевняє: підлеглі застосовувати фізичну силу не хотіли, проте, втихомирити перехожого напідпитку іншими методами не мали змоги. Спростовує командир частини і чутки про те, що під час штовханини постраждали свідки інциденту. До того ж, усі 3 солдат, говорить Сергій Регеда, мають позитивні службові характеристики.
У підсумку ж інцидента недільного вечора чоловіка таки відпустили додому.
/Юрій Сулаєв, начальник відділу зв'язків з громадськістю ГУ МВС України у Полтавській області
На сьогодні жодних заяв до Октябрського райвідділу внутрішніх справ, куди виїжджали наряди та слідчо-оперативна група, заяв про претензії від громадян не надходило. Натомість, маємо завву громадянина, що претензій до солдатів він не має, просить не проводити жодних перевірок та вважати інцидент таким, що вичерпаний/
Олександр Крумін, Студія "Місто"
І тут наші правоохоронці виявилися ні в чому не винними Це при тому, що сім'я не дійшла до дому якісь 300 метрів
З.І. JPM, це те, про що я казав.