НКРЗ вирішила питання щодо ввезення в Україну телефонів без дозволу — тепер можна ввезти не більше двох мобільних телефонів. Про це сказано в рішенні комісії від 19 березня. Так, для ввезення двох мобілок не потрібні дозволи при переміщенні в міжнародних поштових відправленнях та міжнародних експрес-відправленнях.

Крім того, ви також можете ввезти не більше 10 радіомікрофони, тільки одну радіостанцію з невисоким діапазоном, один термінал супутникового зв'язку, тільки два домашніх радіотелефони. Офісні радіо-АТС ввозити без дозволу заборонено.

Приймачі GPS можна також ввезти, не більше двох штук, також вас пропустять з чотирма сигналізаціями. Навіть дитячі радіотрубки обмежили кількістю 4 штуки.

Не потрібен дозвіл на чотири радіокеровані іграшки, чотири транспортера системи моніторингу письмовій кореспонденції, два ноутбука, 4 адаптера радіодоступу для ПК, 4 USB-адаптера, дві мікротелефоні гарнітури, не більше чотирьох бездротових навушників, не більше двох кишенькових записних електронних книжок.

За кордоном ви можете також прикупити дві відеокамери та два апарати з приладами на основі мікропроцесора з вбудованим модемом для доступу в Інтернет.

Інші радіоелектронні прилади потребуватимуть дозволу, і, ймовірно, за три мобілки українцеві вже доведеться заплатити. Таким чином, ввозити телефони і ноути можна, але з обмеженнями.

Згідно з новими правилами, обов'язок занесення всіх кодів IMEI телефонів, реалізованих на ринку до 30 червня, покладено на операторів. У 2007 році в Україні було продано 8,5 мільйонів телефонів, а в 2008 - 7,9 мільйонів мобілок. Дозволу на продаж в 2007 було оформлено тільки на 720 тисяч телефонів, а в 2008 - на 1,3 мільйона.

Неважко підрахувати, що тільки за два роки в Україні набралося 14,38 мільйонів «нелегалів». Таким чином, оператори зобов'язані всіх їх перерахувати.

Отже, правила, які зараз видав Держцентр: реалізація телефонів без IMEI кодів дозволена до 30 червня. До 30 вересня оператори повинні подати коди терміналів, які обслуговуються ними за станом на 1 вересня. Система кодів запускається в експлуатацію з 15 квітня.

Власникам тих мобілок, які вже купили чи куплять свої трубки до 30 червня, спеціально ставить їх на облік не треба. Якщо вони будуть підключені операторами зв'язку до мережі до 30 липня, їх автоматично внесуть в базу кодів ІМЕІ.

Після 30 липня до мережі «нелегалів» вже не підключити. Нелегальний телефон можна буде, правда, включити на пару місяців - після того телефон відключать назавжди. В результаті настільки улюблені українцями iPhone і підробки «Vertu» зникнуть з ринку.

Втім, учасники ринку сподіваються ввезти до 30 червня якомога більше таких мобіл, щоб встигнути їх зареєструвати. Але ось на новинки iPhone покупцям розраховувати не варто - з 1 липня їм доведеться чекати, поки у нас з'явиться легальний імпортер.