[SIZE=2]Технології передачі даних розвиваються у всьому світі. Спробу не відставати від міжнародних тенденцій роблять і деякі українські оператори мобільного зв’язку. Спектр і якість їхніх послуг мають бути приблизно однакові. Але обирати треба когось одного…
Першим став останній
Через швидкий розвиток технологій і досі відсутні загальновживані критерії "широкосмуговості". У різних джерелах можна знайти визначення, що суттєво відрізняються між собою. Якщо два-три роки тому швидкою вважалася передача 128 Кбіт/сек, то на сьогодні послуга, що претендує на звання "широкосмугового доступу", має забезпечувати реальну швидкість не менше ніж 300-400 Кбіт/сек.
До кінця 2006 року амбіції операторів стільникового зв’язку у цьому напрямку були обмежені можливостями технологій передачі даних найбільш поширеного в Україні стандарту GSM. Розроблена для GSM-мереж, технологія GPRS та її більш сучасна модифікація EDGE зазвичай забезпечують швидкості на рівні 120-150 Кбіт/сек. Навіть у теорії цей покажчик не може перевищити рівня 473.6 Кбіт/сек.
Провідні українські оператори GSM-мереж – "Київстар", "УМЗ", "Астеліт" -- забезпечують покриття, доступність, середню швидкість та інші показники послуг передачі даних на вельми пристойному рівні порівняно з колегами Європи та Північної Америки.
Аби подолати обмеження GSM, у "Телесистемах України" вирішили зробити ставку на альтернативну технологію, відому як CDMA. На відміну від давно присутніх на ринку операторів CDMA-мереж ("Інтертелеком", "ІТС", "ВелтонТелеком"), у мережі ТСУ використовують сучасніший стандарт - CDMA2000 1x EvDO. Міжнародний союз електрозв’язку відносить його до так званих технологій "третього покоління" мобільного зв’язку.
Хоча формально послуги за торговою маркою "PEOPLEnet" почали надавати наприкінці 2006 року, компанії знадобилося кілька місяців, аби довести їх до належного рівня. Як стверджують представники ТСУ, на сьогодні послугами компанії користуються близько 70 тисяч абонентів. Приблизно половину з них зацікавила саме швидкісна передача даних. До кінця року абонентська база "PEOPLEnet" має сягнути 100 тисяч.
Важливим є те, що послуги за торговою маркою "PEOPLEnet" стали першим в Україні прикладом мобільного доступу до інтернету, спроможним конкурувати з послугами на основі традиційних технологій фіксованого зв’язку.
+1
У жовтні до амбітного новачка приєднався найстаріший учасник ринку. Компанія "Український мобільний зв'язок" (ТМ "МТС", "Jeans", "Sim-Sim", "Екотел" та інші) додала до переліку своїх послуг нову позицію -- "МТС-Конект". Новий гравець обрав шлях, дуже подібний до того, яким вже рік поспіль рухається "PEOPLEnet".
Для надання послуг швидкісної мобільної передачі даних УМЗ також обрав стандарт CDMA2000 1x EvDO. Нова мережа, створена в рамках цього проекту, використовує частоти в діапазоні 450 МГц. Донедавна в цьому діапазоні працювала мережа стільникового зв’язку за технологією NMT450, з якої майже п'ятнадцять років тому починався бізнес УМЗ. Враховуючи, що послуги голосової телефонії компанія надає в GSM-мережі, нову CDMA-мережу використовують винятково для передачі даних.
На сьогодні послуги "PEOPLEnet" надають у Києві та більшій частині Київської області, Львові, Одесі, Донецьку, Дніпропетровську, містах-супутниках, Кривому Розі, Харкові, Сімферополі.
Послуга "МТС-Конект" поки що обмежена Києвом та Харковом.
Обидві компанії швидко збільшують покриття і до кінця 2008 року охоплять всі обласні центри. До кінця 2009-го у зоні покриття CDMA-мереж мешкатиме близько 80% населення країни.

Читати далі на epravda.com.ua...